Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.09.2024, 19:02   #1
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie Oryginalne filtry oleju HONDA

bez komentarza.... chyb, że to fotomontaż

https://photos.app.goo.gl/dCh3XTT4WDYSik9k9

mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 19:09   #2
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
nie demonizuj, filtry powietrza są robione w dwóch fabrykach - jedna gdzieś tam Azja, a druga... Filtron w Polsce.

Filtry oleju do silników zaburtowych w zależności od serii są robione okresowo i tam, gdzie fabryka akurat ma moc przerobową. Honda ma bardzo dużą fabrykę w Chinach, gdzie poza eksploatacją robione są też silniki przemysłowe. O dziwo wisienką na torcie jest to, że od 8KM silników zaburtowych produkcja jest TYLKO w Japonii.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 19:18   #3
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

No to teraz pokażę Ci filtr z VT750

Jakoś zawsze biorę w razie W zestaw z kluczem do odkręcania.

Popatrz teraz na zdjęcie.

IMG_20240911_191618.jpg
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 19:19   #4
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
nie demonizuj, filtry powietrza są robione w dwóch fabrykach - jedna gdzieś tam Azja, a druga... Filtron w Polsce.

Filtry oleju do silników zaburtowych w zależności od serii są robione okresowo i tam, gdzie fabryka akurat ma moc przerobową. Honda ma bardzo dużą fabrykę w Chinach, gdzie poza eksploatacją robione są też silniki przemysłowe. O dziwo wisienką na torcie jest to, że od 8KM silników zaburtowych produkcja jest TYLKO w Japonii.
nie demonizuję przecież, tylko czekać na CRF1200 made in china zbiorniki do CRF1100 też jakoś się nie udały, ciekawe gdzie produkowane. Dla mnie HONDA to także marka a tu widać, że cena czyni cuda a to nie jest dobry kierunek w kreowaniu marki.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 19:28   #5
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
nie demonizuję przecież, tylko czekać na CRF1200 made in china bo zbiorniki do CRF1100 też jakoś się nie udały, ciekawe gdzie produkowane
Ja tam nie widzę dużej różnicy, gdzie jest robione.

W przypadku np. kosiarek typu HRX jest 5 fabryk, które je robią, ale finalnie oznaczenie kraju produkcji nadawane jest przez ostatni kraj, gdzie jest montowane.

Co z tego, że siedzi tam silnik z Chin, skoro produkcja całej kosiarki jest w USA.
Jak ktoś ma kosiarkę Hondy, to na tabliczce znamionowej można odczytać gdzie był montaż/produkcja całego urządzenia.

np. MAMA, MAGA - USA
MAGF - Francja
MAFI - Włochy...

To tak jak z uszczelniaczami Corteco, który de facto branduje a nie produkuje i można w nim spoktać (wewnątrz opakowania) marki NOK albo ARAI albo jeszcze inne

Globalizacja...
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 19:31   #6
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
marki NOK albo ARAI albo jeszcze inne

Globalizacja...
tak a gdzie teraz produkuje NOK ? można dostać "oczopląsu" uszczelniacze NOK nawet po 40lat nie cieknkną przynajmniej tych produkowanych 20-30 lat temu a była to produkcja 100% japońska, bo dla przykładu uszczelniacze BMW potrafią puszczać po roku i niewielkim przebiegu - tak było np. w olejakach 1200.

Chyba mój kolejny motocykl będzie made in china, CRF1000 trzeba zostawić i dać dzieciom po swoim starym na pamiątkę.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 19:33   #7
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

NOK to Japonia od zawsze.
Mają własny skład mieszanki z określoną domieszką fluoru, dlatego ich uszczelniacze są tak wytrzymałe. Ciekawe jest to, że w droższych piłach Stihl też są stosowane fluorowe uszczelniacze, i dopóki nie wywali łożysk na wale to są praktycznie wieczne.

Dobre są jeszcze Asashi, ale to raczej przemysłowa półka.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 19:41   #8
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
NOK to Japonia od zawsze.
Mają własny skład mieszanki z określoną domieszką fluoru, dlatego ich uszczelniacze są tak wytrzymałe. Ciekawe jest to, że w droższych piłach Stihl też są stosowane fluorowe uszczelniacze, i dopóki nie wywali łożysk na wale to są praktycznie wieczne.

Dobre są jeszcze Asashi, ale to raczej przemysłowa półka.
miło by były gdyby komunistyczna UE zmieniła przypisy np. kupując nowy motocykl dostajesz wykaz krajów oraz elementów tam produkowanych byłby przynajmniej jaśniejszy obraz całości

pamiętam, jak było się młodym człowiekiem i patrząc na motocykl honda wtedy jeszcze w kalendarzach .. a nie w realu bo ceny były kosmos to było coś wyjątkowego i patrząc z tej perspektywy jakoś to na psy schodzi może nie w kwestii jakości, ale powinno się liczyć coś więcej niż tylko kasa jak w tym przypadku.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 19:49   #9
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
miło by były gdyby komunistyczna UE zmieniła przypisy np. kupując nowy motocykl dostajesz wykaz krajów oraz elementów tam produkowanych byłby przynajmniej jaśniejszy obraz całości
Kupujesz np. BMW i masz na co drugim elemencie Made in India lub China
Kupujesz Volvo - made in China
Kupujesz Inne marki - masz made in PRC, Made in EU, Designed in Japan - manufactured in China (tak jest z gaźnikami Ruing, które są bardzo dobrymi kopiami Keihina)
(przykłady przypadkowe ot tak).

To tylko moje zdanie - ale mam gdzieś, gdzie stoi fabryka.
Mnie interesuje jakość, dostępność części, obsługa, serwis etc... takimi aspektami buduje się prestiż marki, zaufanie do niej itp. Może ciut idealistycznie podchodzę, ale te kilkaset silników/urządzeń, które zrobiłem łącznie z motocyklami - daje mi to takie odczucie.

W innym wątku było wspomniane o dostępności części np. do motocykli BMW.
Ostatnio pompę ABS musiałem robić w K1100LT - szwajcar plus parę innych gratów. 72 godziny i miałem wszystko w ręku. Rocznik moto to chyba 92 był. Jak nie lubię ogólnie BMW to tutaj chylę czoła za to, jak serwisowe części są dostępne. Japończyk często przed upływem 10 lat potrafi wypiąć się i kazać wymieniać cały podzespół zamiast mieć na stanie pojedyncze części.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 19:54   #10
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Kupujesz np. BMW i masz na co drugim elemencie Made in India lub China
Kupujesz Volvo - made in China
Kupujesz Inne marki - masz made in PRC, Made in EU, Designed in Japan - manufactured in China (tak jest z gaźnikami Ruing, które są bardzo dobrymi kopiami Keihina)
(przykłady przypadkowe ot tak).

To tylko moje zdanie - ale mam gdzieś, gdzie stoi fabryka.
Mnie interesuje jakość, dostępność części, obsługa, serwis etc... takimi aspektami buduje się prestiż marki, zaufanie do niej itp. Może ciut idealistycznie podchodzę, ale te kilkaset silników/urządzeń, które zrobiłem łącznie z motocyklami - daje mi to takie odczucie.

W innym wątku było wspomniane o dostępności części np. do motocykli BMW.
Ostatnio pompę ABS musiałem robić w K1100LT - szwajcar plus parę innych gratów. 72 godziny i miałem wszystko w ręku. Rocznik moto to chyba 92 był. Jak nie lubię ogólnie BMW to tutaj chylę czoła za to, jak serwisowe części są dostępne. Japończyk często przed upływem 10 lat potrafi wypiąć się i kazać wymieniać cały podzespół zamiast mieć na stanie pojedyncze części.
BMW ma najlepszą dostępność części ale także zapotrzebowanie na te części więc jedno pociąga drugie
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Oryginalne Części Honda zniżka? madafakinges Wszystko dla Afryki 34 08.09.2023 22:10
Części oryginalne HONDA SzymonBBI Inne tematy 8 21.02.2009 09:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.