Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.09.2022, 13:53   #51
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 477
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 18 godz 8 min 54 s
Domyślnie

Ja tylko wspomnę, że co do kolan to trzeba pamiętać że zdrowiej i wydajniej jest trzymać wysoką kadencję. Czyli lepiej szybciej pedałować na lżejszym przełożeniu, niż na siłę cisnąć na twardym. W ten sposób łatwo rozwalić kolana i jest to częsty błąd.
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2022, 20:02   #52
voxan69
 
voxan69's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 7 godz 59 min 52 s
Domyślnie

Przemo napisz do mnie na . Pomogę ci w ustawieniu roweru i innych tematach rowerowych. Pozycja temat rzeka. Dla amatorskiego jeżdżenia wystarczy prawidłowe ustawienie wg. Obowiązujących zasad. Jeżeli ma być idealnie tylko profesjonalny bikefitting. Siodełko temat rzeka. 🙂 Przerobiłem już około 10 sztuk i w końcu trafiłem na idealne dla mnie. Mam w trzech rowerach takie samo. Spodenki temat rzeka. 🙂 Pamiętaj żadnych żelowych i twardych wkładek. Odpaża to tyłek i jest wygodne przez chwilę. Najlepsze profesjonalne wkładki są z kilku rodzajów bardzo miękkich pianek. Myślę, że potrzebujesz około 2 do 3 tygodni na utwardzenie tyłka. Taka jest reguła. Kadencja ogólnie od 87 do 94 obrotów korby na minutę. Tak jest zdrowo i wydajnie. Tak jeździ większość kolarzy. Wiadomo nieraz pod stromy podjazd kręci się z kadencją nawet 130 obrotów ale to chwilowe. Ogólnie jazda z małą kadencja mocno obciąża stawy a z za dużą jest nieefektywna. Zdzwonimy się i we wszystkim w miarę możliwości pomogę. Pozdrawiam

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2022, 12:12   #53
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekO Zobacz post
Przemo, zwróć uwagę jak pracują kolana. Nie powinny pracować odchylone na zewnątrz. Młody jeszcze jesteś, to pracuj nad sobą a nie nad sprzętem. Jak masz zamiar więcej czasu spędzać na rowerze, to zbadaj ten temat dobrze, bo możesz sobie w aktualnej sytuacji narobić biedy więcej niż byś myślał. Wtedy rowerowanie zbrzydnie Ci na dłuuuuuugo, a szkoda by było, bo to świetna metoda poprawy kondycji, która bardzo przydaje się potem na motocyklu. Jakby co to zapraszam na lekkie pojeżdżenie rowerami w okolicach Ostrowi.
Dzieki - stukne prv.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2022, 13:02   #54
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 10 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
Dzieki - stukne prv.
Wczorajsze klimaty przedwieczorne w mojej okolicy na zdjęciach poniżej. Fakt, że szosowa jazda ale na MTB aktualnie jest jeszcze ciekawiej.

DSC03679.jpg

DSC03676.jpg
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2022, 13:33   #55
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Talking

Cytat:
Napisał JarekO Zobacz post
Przemo, zwróć uwagę jak pracują kolana. Nie powinny pracować odchylone na zewnątrz. Młody jeszcze jesteś, to pracuj nad sobą a nie nad sprzętem. Jak masz zamiar więcej czasu spędzać na rowerze, to zbadaj ten temat dobrze, bo możesz sobie w aktualnej sytuacji narobić biedy więcej niż byś myślał. Wtedy rowerowanie zbrzydnie Ci na dłuuuuuugo, a szkoda by było, bo to świetna metoda poprawy kondycji, która bardzo przydaje się potem na motocyklu. Jakby co to zapraszam na lekkie pojeżdżenie rowerami w okolicach Ostrowi.
Cytat:
Napisał JarekO Zobacz post
Wczorajsze klimaty przedwieczorne w mojej okolicy na zdjęciach poniżej. Fakt, że szosowa jazda ale na MTB aktualnie jest jeszcze ciekawiej.

Załącznik 119053

Załącznik 119054
Piknie Panie piknie
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2023, 11:11   #56
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Domyślnie

Heja,

Znowu wracam z tematem wyboru roweru. Tym razem budzet do max. 2,5 tyś zł.
Cos na wzor tego;

https://www.decathlon.pl/p/rower-gor...9/_/R-p-330628

Ten z linku ma zalete ze kola sa juz kompatybilne z tubless.

Szukam roweru mniej wiecej jak powyzej z tym zeby mial dodatkowo:
Widelec powietrzny
Blokade amortyzatora
Sztywna os.

Na marce zbytnio mi nie zalezy.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2023, 11:43   #57
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 724
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 13 godz 32 min 30 s
Domyślnie

To moze kup takiego jak z linka w wersji sztywny przód i dokup osobno widelec taki jak chcesz/potrzebujesz. Powinienieneś to domknąć w tym budżecie.

Jak tym sposobem zbudowałem sobie wymazony rower 12 lat temu i do dziś nim jeżdzę, przyczeke z dziećmi ciągne. Solo całe beskidy w okolicy zwiedzone.
Wiem ze wymaga to troche zachodu i czasu ale z własnego doświadczenia wiem ze warto.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2023, 12:04   #58
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał voxan69 Zobacz post
. Spodenki temat rzeka. 🙂 Pamiętaj żadnych żelowych i twardych wkładek. Odpaża to tyłek i jest wygodne przez chwilę. Najlepsze profesjonalne wkładki są z kilku rodzajów bardzo miękkich pianek.
Zelowe sa super, ale pod spod nie mozna zakladac majtek... wtedy nie zaparzysz niczego nawet przy 30 stopniach...
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2023, 15:40   #59
trzykawki


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 507
Motocykl: Brak
trzykawki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 1 min 29 s
Domyślnie

Eh miałem sie nie mądrzyć ale nie wytrzymałem
Mieciek napisał : "To moze kup takiego jak z linka w wersji sztywny przód i dokup osobno widelec taki jak chcesz/potrzebujesz. Powinienieneś to domknąć w tym budżecie...."
Obawiam, że w obecnych czasach, się nie da. Sztywny przód bedzie w gravelu a to inna rama, kiera koła.... i zrobienie z gravela MTB - pewnie można ale po co i na pewno bedzie drogo

Przemo napisał : "Szukam roweru mniej wiecej jak powyzej z tym zeby mial dodatkowo:
Widelec powietrzny
Blokade amortyzatora
Sztywna os...."
To według mnie kolejna mission imposible w tej kassie. W miare dobry air zawias z blokadą to obecnie 1.2 w zwyż k PLN, jak do tego dołożyc, że ma mieć sztywną oś to zacynamy od min 1.5 k PLN a według mnie to raczej od 2 k PLN

https://www.centrumrowerowe.pl/amort...hoC0dkQAvD_BwE

wiem że to juz wyższa półka ale tak po prawdzie jak chcesz jeździć i mieć z tego radość to warto

ja ujeżdżam od 5 lat RST firsta z blokada z kiery ale bez sztywnej osi. Daje radę na moje potrzeby a lekko nie ma ale odkąd dowiedziałem się o co chodzi ze sztywną osią, świat nie jest już taki sam. Tym ostatnim zdaniem się nie sugeruj bo to pokłosie typowej wkrętki wekendowego rowerzysty w szukaniu na co by jeszcze kasse wydać i w Biker Pub-ie szpanować

https://www.rowertour.com/p/65710/am...xoCkWsQAvD_BwE
trzykawki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2023, 12:57   #60
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 724
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 13 godz 32 min 30 s
Domyślnie

No masz Pan racje panie kawki.
dodawanie do sztywniaka/gravela zawiasu się moze geometrycznie nie udać.
Opisąłem w skrócie to jak ja temat zrobiłem pod siebie ale no ja kupiłem gołą ramę od fulla i reszte robiłem pod siebie. Więc zawieszeniowo geometria siedziała jak trzeba.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przyczepa do roweru walther_white Wszystko dla Afrykańczyka 14 25.07.2018 15:04
Szpej turystyczny do roweru Babel Szpej turystyczny - Produkty i Porady 39 01.04.2016 00:42
Transport roweru Andrez Inne tematy 8 31.08.2014 15:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.