Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.05.2022, 00:10   #1
Farmer


Zarejestrowany: May 2022
Miasto: Oleśnica
Posty: 32
Motocykl: RD07
Przebieg: 41000
Farmer jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 20 min 59 s
Exclamation Nowe sprzęgło, sklejone tarcze, co robić ?

Witajcie.

Dostałem dzisiaj informację od mechanika, że moto gotowe ( regeneracja kosza sprzęgłowego i zębatki przełożenia ).
Po chwili kolejne info, że dałem olej ( Ravenol 10w40 4T JASO MA2 ), który skleja tarcze na postoju i nie można wrzucić luzu. No jak - przecież olej dobrany na stronie producenta, nawet mają model i rocznik Afryki. Dzwoniłem wcześniej również by się upewnić i olej na 100% dobrze dobrany i oryginalny.
Radziłem się też innego mechanika, a nawet 3 i powiedzieli, że raczej na 99% źle złożone sprzęgło lub trefne tarcze albo przekładki.
Mechanik twierdzi, że olej zbyt lepki. Ponoć na motulu nic takiego się nie dzieje. Więc sprawdziłem specyfikację i okazuje się, że motul 5100 ma większą lepkość niż ten ravenol - motul 161.0 a ravenol 154.0
Poradźcie coś, może ktoś miał podobny przypadek albo wie co może być przyczyną ? Moim zdaniem i nie tylko moim, olej nie jest przyczyną, ale mogę się mylić...
Jutro mam odebrać moto i nie wiem co robić.

Pozdrawiam
Farmer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 00:21   #2
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

sranie po ścianie. sprzęgło to się w trialówkach rozkleja ale tam to jest pakiet jak w jakimś R4 1200.

jeśli masz silnik rozgrzany i nie możesz wrzucić luzu spróbuj wrzucać '0' póki moto się nie zatrzymało. na bank powinieneś wrzucić luz w górę i w dół.
po zatrzymaniu spróbuj patent z przygazówką na 1 czy 2 i po dodaniu gazu kiedy obroty zaczynają spadać daje się zrzucić na luz nawet w upartych motocyklach.

ALE - jeśli i tu i tu nie dajesz rady bo sprzęgło ciągnie to po prostu Ci nie wysprzęgla i coś jest zje... zdupczone.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 00:35   #3
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 750
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 1 godz 30 min 39 s
Domyślnie

Nawet gdyby sklejał (w co nie wierzę) to po kilku miesiącach, nie godzinach...
Żebym dobrze zrozumiał, jutro masz odebrać motocykl po naprawie sprzęgła ze sklejonym sprzęgłem?
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 00:40   #4
Farmer


Zarejestrowany: May 2022
Miasto: Oleśnica
Posty: 32
Motocykl: RD07
Przebieg: 41000
Farmer jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 20 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
sranie po ścianie. sprzęgło to się w trialówkach rozkleja ale tam to jest pakiet jak w jakimś R4 1200.

jeśli masz silnik rozgrzany i nie możesz wrzucić luzu spróbuj wrzucać '0' póki moto się nie zatrzymało. na bank powinieneś wrzucić luz w górę i w dół.
po zatrzymaniu spróbuj patent z przygazówką na 1 czy 2 i po dodaniu gazu kiedy obroty zaczynają spadać daje się zrzucić na luz nawet w upartych motocyklach.

ALE - jeśli i tu i tu nie dajesz rady bo sprzęgło ciągnie to po prostu Ci nie wysprzęgla i coś jest zje... zdupczone.
Jasne, mogę próbować, tylko mam do zapłaty 2 koła za robotę i moto nie działa jak powinno ! Umówiłem się tak, że jeśli do 300 km się nie ułoży to będę reklamował. Ale mechanik stwierdził, że za części i tak będę musiał zapłacić - jeszcze raz. Trochę lipa bo przecież to nie moja wina, jeśli miał wątpliwości co do oleju, mógł po prostu go nie zalewać, albo powiedzieć mi, że nie daje gwarancji na innym oleju. Lecz moim zdaniem olej jest jak najbardziej OK.

Cytat:
Napisał Lis Zobacz post
Nawet gdyby sklejał (w co nie wierzę) to po kilku miesiącach, nie godzinach...
Żebym dobrze zrozumiał, jutro masz odebrać motocykl po naprawie sprzęgła ze sklejonym sprzęgłem?
On nawet nie po kilku godzinach, tylko od razu. Moto po złożeniu i ponoć klei na postoju.
Tak dobrze zrozumiałeś, jutro mam odebrać i sprzęgło klei.
Dlatego mam dylemat co robić. Bo jak odbiorę i nie ułoży się po 300 km to będzie powtórka, tylko ja mam znów płacić za części.

Ostatnio edytowane przez wierny : 27.05.2022 o 04:28 Powód: Połączenie postów.
Farmer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 00:44   #5
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 45 min 15 s
Domyślnie

Olej kosztuje małe pieniądze w porównaniu z kwotą, o której piszesz. Kup Motul, niech mechanik zmieni i jak sprzęgło przestanie kleić to spoko, a jak nie przestanie to te 2 koła za robotę będziesz miał do przedyskutowania
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 00:47   #6
Farmer


Zarejestrowany: May 2022
Miasto: Oleśnica
Posty: 32
Motocykl: RD07
Przebieg: 41000
Farmer jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 20 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sudden Zobacz post
Olej kosztuje małe pieniądze w porównaniu z kwotą, o której piszesz. Kup Motul, niech mechanik zmieni i jak sprzęgło przestanie kleić to spoko, a jak nie przestanie to te 2 koła za robotę będziesz miał do przedyskutowania
Też mu powiedziałem, żeby zmienił od razu olej, to stwierdził, że nic to nie da bo tarcze moczył w ravenolu 24h i są już nim nasiąknięte i nadają się do wymiany jak coś. Sam nie wiem co myśleć...
Farmer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 00:54   #7
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 45 min 15 s
Domyślnie

To niech czymś odtłuści, wysuszy i namoczy w Motulu. Albo niech nawet przez parę dni poleżą w Motulu, żeby się rozcieńczył Ravenol. To proste rzeczy, jeśli tylko mechanik ma dobre intencje i nie próbuje ukryć jakiejś własnej wtopy.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 01:11   #8
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

To gdzieś to robił? Sokołowice? Gdzie są tacy szpece w mojej okolicy?
Chyba ze to jakaś inna Oleśnica.
Wracam w piątek popołudniem. Przyjedź to pokazać.

2 koła za robotę? To coś Ty robił? Chyba trzeba wrócić do serwisowania. Japierdxxxx

Powtarzam - z olejem to bzdura. 10/40 to zwykły olej a nie mazut.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 01:13   #9
Farmer


Zarejestrowany: May 2022
Miasto: Oleśnica
Posty: 32
Motocykl: RD07
Przebieg: 41000
Farmer jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 20 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sudden Zobacz post
To niech czymś odtłuści, wysuszy i namoczy w Motulu. Albo niech nawet przez parę dni poleżą w Motulu, żeby się rozcieńczył Ravenol. To proste rzeczy, jeśli tylko mechanik ma dobre intencje i nie próbuje ukryć jakiejś własnej wtopy.
Też mój znajomy mechanik ze Szwajcarii z 30 letnim doświadczeniem powiedział, że nawet by nie oddał motocykla po serwisie gdyby było coś nie tak. Rozebrałby od razu by zdiagnozować przyczynę. Dlatego dziwi mnie to, że diagnoza mechanika jest jednoznaczna, że to olej. Jeśli nawet to przecież to nie moja wina...

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
To gdzieś to robił? Sokołowice? Gdzie są tacy szpece w mojej okolicy?
Chyba ze to jakaś inna Oleśnica.
Wracam w piątek popołudniem. Przyjedź to pokazać.

2 koła za robotę? To coś Ty robił? Chyba trzeba wrócić do serwisowania. Japierdxxxx
Nie chcę robić narazie antyreklamy, bo ja nie z takich, zobaczymy jak się sprawa zakończy... Ale nie Sokołowice, tam już dawno nie jeżdżę. Tak to ta Oleśnica, z chęcią poznam tubylca. . A robiłem regenerację kosza sprzęgłowego, zębatki przełożenia, wymiana opon. No zgarbiłem się lekko...

Ostatnio edytowane przez wierny : 27.05.2022 o 04:28 Powód: Połączenie postów.
Farmer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2022, 01:28   #10
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Masz PRIV. Do zobaczenia.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Remont DR 650 SE - robić czy nie dżony Inne tematy 61 27.01.2020 12:37
..co robic w Portugalii? yeuop Trochę dalej 43 26.10.2017 16:07
Robić nie robić Damper RD03 rob Rama, zawieszenia, napęd 11 05.08.2011 02:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.