Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.10.2021, 11:17   #21
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,739
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
Na forum subaru kiedyś siedziałem i tam było sporo historii "z pierwszej ręki" padniętych silników diesla. Niektórzy jeździli do 200 tyś bez awarii a u innych przy 100 wymieniali dół silnika. W serwisie taka wymiana to 20-30 tyś. To ja już wolę padające głowice w H6 które wyremontuje byle szlifierz
Herezje jakieś siejesz :P H6 jest pancerne
Ja ze swoim nie mam kłopotów i szczerze każdemu polecam legacy z H6

Diesla bym jednak nie kupił...
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 11:18   #22
Andrez
 
Andrez's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Piastów pod Warszawą
Posty: 624
Motocykl: Nie mam już AT
Andrez jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 godz 8 min 39 s
Domyślnie

Koleżka odkupił od klienta Outbacka z 2008 roku, w rozliczeniu za nowego Opla. Nie dojechał do salonu, silnik rozsypał się na odcinku kilkunastu kilometrów. Oczywiście 2.0 diesel. Nie wiem jak teraz, bo nie weryfikowałem, ale jakiś czas temu śledziłem otomoto, i 80% forków. Z tym silnikiem opisane było jako „auto po wymianie silnika”
__________________
Wielki Protektor
Andrez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 11:50   #23
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,463
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 20 godz 38 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucky Luke Zobacz post
Herezje jakieś siejesz :P H6 jest pancerne
Ja ze swoim nie mam kłopotów i szczerze każdemu polecam legacy z H6

Diesla bym jednak nie kupił...
Ja też problemów nie miałem, tylko dwa remonty głowic
Auto jednak wspominam miło i sprzedałem go bratu więc w sumie też polecam ten model
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 12:23   #24
Wojtek_K
 
Wojtek_K's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 877
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
Wojtek_K jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 18 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Dzięki
Kupię czerwonego matiza
...

lub benzynę
__________________
...
piszę po polsku
(staram się)
Wojtek_K jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 12:29   #25
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,739
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Kup sobie benzynę i będziesz Pan zadowolony.
A jeśli musi być diesel to szukaj innego producenta.
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 14:03   #26
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 22 s
Domyślnie

A innym producentom diesle nie padają? Żyj dalej w tym stanie nieświadomości
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 14:15   #27
krynek
 
krynek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Giżycko
Posty: 96
Motocykl: Lc8 950 Adventure
krynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 16 godz 17 min 17 s
Domyślnie

Kupiłem przez przypadek OBK z 2008 z dieslem pod maską, potrzebny byl na szybko tani dupowóz AWD, minął rok nastukałem 30 tysięcy i żadnej awarii - fakt niezaprzeczalny że silnik podwyższonego ryzyka i w zasadzie po pęknięciu wału lub bloku nienaprawialny. OBK w trasie na co dzień spokojnie mieści się w 5.5 litra na setkę .Passerati 1.9 syncro brał ponad litr wiecej i w porównaniu z subaru nie jechał, o awariach zawiasu nie wspomnę. Arcydzieło motoryzacji to to nie jest ale fajny samochód mój ma w tej chwili 275tysięcy .
pozdr
__________________
Transalp PD03 EVO II 650 1991/2003, potem xt 600 tera: LC8 950 Adventure i mniejszy brat lc4 640
krynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 15:04   #28
El Kowit
Banned


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: Świat równoległy
Posty: 766
Motocykl: Wrublin 300KM
El Kowit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 9 godz 32 min 12 s
Domyślnie

Jak by kto miał wątpliwości
Obrazek sprzed godziny.


Jakiś subaru tam dymi...


Ano diesel

El Kowit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 20:40   #29
rkosa
 
rkosa's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2019
Miasto: Elbląg
Posty: 9
Motocykl: CRF1000D DCT
rkosa jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 18 min 2 s
Domyślnie

To piszę ja, pracownik serwisu Subaru.
Diesel jest fajny: dynamiczny, mało pali, ale ... No właśnie, jeżeli katujesz go powyżej 120-130 km/h, oszczędzasz na wymianie oleju, a nawet nie sprawdzasz jego ilości, to nieważne czy masz silnik sprzed 2011, czy też młodszy - ten silnik padnie (wytrą się panewki, pęknie wał korbowy). Subaru pomoże w remoncie tylko w przypadku samochodów z polskiego salonu i cały czas serwisowanych regularnie według interwałów w ASO.To jest silnik dla ludzi ze spokojnym uosobieniem Spalanie potrafi zejść na trasie do 4,5 l/100km. Planujesz zakup - tylko od sprawdzonego człowieka. W przeciwnym razie ryzyko spodziewanej awarii na poziomie 99%.
Co do benzyniaków - silniki 2,5l i 3,0 mają problem z przegrzewaniem się i uszczelkami głowic. Każdy silnik DOHC do sprawdzenia/regulacji luzów zaworowych wymaga wyciągnięcia z komory. Jako że na LPG bardzo często jest to wymagane, więc koszt wychodzi taki sam jak przy jeździe na samej Pb. Spalanie głównie zależy od nogi kierowcy, np. Forester XT (240 KM) spala średnio 9,5l, a jak się spieszyłem to spalił 24l/100km.
Przy katowaniu na trasie często pojawiają rozszczelnienia, a to oznacza wyciąganie silnika. Przy braku kontroli oleju panewki także padają w benzyniakach.
Podsumowując: Subaru to fajne auta, które prowadzą się idealnie po krętych drogach, po śniegu, mokrej nawierzchni, ale nie przesadzając z obrotami i prędkościami. Odwdzięczy się wtedy bezawaryjnością. Mamy takiego firmowego Forestera Turbo - 500 tyś. km bez żadnego remontu.
Jeżeli chcesz poczuć legendę Subaru jak z rajdów, to kup STI - inne auto, inne koszty
rkosa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 21:13   #30
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Mieliśmy w domu takiego właśnie forrestera. Pierwszy właściciel, garażowany, szanowany, niepałowany.

Sprzedany poza forum bo by mi wstyd było.

Rdzewieje na spawie drzwi. Tłumik padł. Przebieg poniżej 100 000. Niewygodny. CVT to porażka. Poziom wykończenia na poziomie Fiata (z plusem dla Fiata). Silnik 2.0. Wyje, nie jedzie, pali dużo. Niepałowany w trasie, niczego nie ciągał.

Zmieniony na Mercedesa, też SUV. I zrozumiałem, dlaczego Subaru mnie wkur.... zało. Bo buja się na zakrętach, słaba pozycja za kierownicą, niewygodne fotele. Mercedes przestał się bujać, męczyć w trasie etc.

Te Forrestery mają tyle z legendą co fiat z Lancia Delta Integrale I to i to włoskie, niby jedna stajnia.

Ja bym kupił starego wolnossaka. Tego już nigdy i dziwię się, że ktoś to kupił za taką masę kasy (nic nie ukrywane, pełen raport, kupił salon Subaru dla swojego klienta).

Dla mnie za tę kasę - wolałbym wspomnianego Fiata Freemonta Serio. Dużo lepiej przemyślany.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.