Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka

Wszystko dla Afrykańczyka Ciuchy, buty, kaski, gogle, rękawiczki, kondomy, pokrowce, ochraniacze, zbroje i inne gadżety które chcesz opisać lub polecić

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.04.2021, 11:30   #11
jtd


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
jtd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 16 godz 44 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dżony Zobacz post
Odkąd raz ubrałem bieliznę z merino nie chce nic syntetycznego. Wszystkie stare ciuchy termo dobijam teraz w robocie i w warsztacie bo przy spawaniu zawsze i tak sie coś popali a wełny szkoda. Sukcesywnie dokupuje kolejne komplety merynosa, przerobiłem i te najtańsze z Decathlonu, przez komplety które szył Emek po Icebreaker czy Devold. Powiem tak, z jakiej firmy byś nie kupił i tak 100% wełna będzie lepsza niż każdy syntetyk czy bawełna.

Ciężko w to uwierzyć ale serio po paru dniach użytkowania to nie śmierdzi, śmierdzi ciało a ciuch nie. Przewietrzy się przez noc a rano koszulka praktycznie bez zapachu. Komfort termiczny też zdecydowanie lepszy, grzeje super a paradoksalnie latem wcale nie czuć gorąca. Wełna dobrze odprowadza wodę i szybko schnie.

Z minusów jest to, że wełna jest dużo deliaktniejsza niż syntetyki. Łatwo o rozdarcie czy oczko. Przy ubieraniu trzeba uważać, żeby nie wciągać na siłę.

Rozejrzyj się w Decatholonie, kupiłem tam kilka kompletów na wyprzedażach za małe pieniądze
Co do welny jedna kwestia jest istotna.Czy nie bedzie reakcji skornej. Duzo ludzi jest na welne uczulonych.
jtd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 11:43   #12
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Uczulenie można mieć na różne tkaniny i nie jest to domena wełny. Prędzej uczulają barwniki i detergenty niż sam materiał jako taki. Ja mam uczulenie na poliester na ten przykład.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 11:46   #13
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

zależy jaka wełna naprawdę.
dobre jakościowo koszulki typu icebreaker czy devold na pierwszy rzut oka i sutka z wełną NIC wspólnego nie mają.
emkowy materiał znacznie tańszy i może delikatnie gryzie ale robi robotę jak wełna robić powinna. do tego jest w standardzie nieco grubszy niż taki zwykły devold.

u mnie są koszulki już parę dobrych lat wełniane i gdybym tak użytkował bawełnę lub syntetyk to byłoby po nich.
wada jest taka, że jak się zapomni, że gdzieś leży wełna to niestety można się spodziewać wizyty moli. dwa devoldy moje tak skończyły - tzn można było je dalej nosić ale gdzieś pod spodem....

co do smrodu to może zależy od człowieka bo znam paru takich co capią potwornie po dwóch dniach w trasie ale na własnym przykładzie potwierdzam słowa przedmówców - jakakolwiek wełna będzie dobra i lepsza niż plastik. i nie śmierdzi. chodzi chyba o to, że się tam w tej wełnie robactwo nie chce trzymać.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 13:50   #14
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 601
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 8 godz 44 s
Domyślnie

Oczywiście każdy z nas ma trochę różny "skład potu" ale poliester jest chyba jakąś super odżywką dla bakterii bo po jednym treningu zaczyna jechać jak bawełna po 10 .
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 14:55   #15
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Poliester smierdzi od razu jedyna zaleta, to że szybko schnie.
merino daje komfort termicznt: w cienkiej latam od plus 5 do plus 20 (nic pod spodem, na wierzchu tylko poliester dla widoczności i jak wieje), w grubszej od plus pięć do minus 20 - w Tatrach pod spod zakładałem t-shirt, potem grubsze merino a na wierzch sam sztormiak od wiatru, bez polaru.
i faktycznie, nie śmierdzi. Biegam co drugi dzień naście kilometrów, piorę to raz na tydzień. Ostatnio kupiłem sobie merynoskowe skarpetki bezszwowe, drogie, ale waaaaarto.

A, oba merino od Emka. Na początku lekko gryzło, ale albo się przyzwyczaiłem, albo te włókna gdzieś się wytarły, bo nic nie gryzie. O


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 16:54   #16
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Skarpetki skarpetkami są fajne ale gacie z merino to jest coś
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2021, 17:11   #17
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

Dzięki wszystkim. Podzielę się wrażeniami jak się na coś zdecyduję.
__________________
stary nick: soulsick
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bielizna Termoaktywna Lakrua Ciuch Afrykańczyka 19 02.07.2017 10:20
bielizna termoaktywna Andrzej_Gdynia Archiwum 9 05.12.2008 01:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.