Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.08.2022, 22:17   #451
renant
 
renant's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Zgierz
Posty: 177
Motocykl: była AT jest TA
Przebieg: rośnie
renant jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 15 godz 31 min 0
Domyślnie

Ja też lubię czytać twoje spostrzeżenia, tym razem nie mogłem pojechać, więc tym bardziej ciesze się, że czytając opisy i oglądając zdjęcia mogłem wspomnieć tamte wydarzenia. Trzeba pamiętać i szerzyć pamięć bo jak widać rzeczywistość zaciera ślady. Dziękuję Tomek.
renant jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2022, 22:48   #452
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,560
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 11 godz 54 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bałtrok Zobacz post
nabieram coraz większej ochoty na dołączenie do kolejnego wyjazdu.
Cytat:
Napisał Gończy Zobacz post
Przegapiłem ten wyjazd, chętnie bym pojechał z wami, żałuję.
Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Następnym razem daj znać...

Wasze deklaracje wspólnego wyjazdu w klimacie tego wątku są dla mnie budujące. Lubię tam sam się poszwędać, ale publikuję wszystko, co tam zastaję również po to, żeby zachęcić innych.
Nie ukrywam, że od lat zbieram ładne odcinki dróg gruntowych prowadzących do wielkiej historii, pozwalających połączyć dwie pasje. Przyjdzie czas, że zepnę je jakimś pomysłem i dzida!
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2022, 22:57   #453
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,376
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 1 godz 30 min 7 s
Domyślnie

To mnie też proszę dołączyć.
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2022, 09:43   #454
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,560
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 11 godz 54 min 9 s
Domyślnie

Do napisania poniższego tekstu skłoniły mnie ostatnie wyniki ukraińskich sondaży oraz informacja o imprezach Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, upamiętniających na szczeblu państwowym (w parlamencie) 80 rocznicę powstania UPA, w których bezkrytycznie i płynnie przechodzi się od problematyki lat 40 do sytuacji bieżącej.
Dodatkowo, według najnowszych badań Ośrodka Studiów Wschodnich, Banderę za ukraińskiego patriotę godnego naśladownictwa uznało 80% Ukraińców.


https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/...ywnie-oun-upa/

https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainsk...powstania-upa/


Wydaje mi się, że to cenne informacje, nawiązujące do problematyki wątku i wcześniejszych rozważań o tym, jak obecnie popularna jest OUN UPA i jaki ma udział w świadomości narodowej Ukraińców. Bo w to, że ma wpływ na dzisiejszą postawę społeczeństwa, nie wątpi chyba nikt mający jako takie pojęcie o tym, co dzieje się na Ukrainie. Chodzi mi wprost o niestety o wciąż oddalającą się perspektywę rozliczenia zbrodni ludobójstwa dokonanego na Polakach 1939-1946. Oni już dokonali wyboru, a jakich wyborów dokonają w przyszłości ich dzieci?

Polacy są krytykowani za rozpamiętywanie swoich bohaterów, tymczasem to Ukraińcy i ich współczesne państwo zbija swoisty kapitał na czynach OUN UPA. Przypomnę, że jak dotychczas ich działania nie zostały rozliczone. Problemu nie można zawężać do odpowiedzialności samych nacjonalistów. We wszystkich relacjach przewija się bezpośredni udział w mordach na Polakach zwykłych obywateli. Śmierć tych, co się sprzeciwili obciąża niesłusznie nasze konto.

Budowa ostatniego pomnika ich ofiar w Domostawie wywołała medialny kwik, którego niestety nie słychać przy odsłanianiu kolejnego pomnika Banderze, nazwaniu im Szuchewycza kolejnego publicznego placu, ulicy, czy trwających cały rok imprez promujących Kłyma Sawura-Kłaczkiwskiego itd itp.

Szereg skrajnych zachowań wobec Ukraińców przebywających w Polsce jest bardzo ostro przedstawianych i nagłaśnianych w mediach, ale pomija się fakt, że że najczęściej przyczyną całego konfliktu jest oddawanie czci UPA przez mniejszość ukraińską.


Podlinkowane ostatnie wiadomości zbiegły się z mailem, jaki dostałem od kolegi W.
Odpowiem tu. Moim zdaniem mylisz się Kolego, nie zostawiajmy dla siebie tak cennego źródła informacji. Uważam, że wywiad, jaki mi przesłałeś powinno obejrzeć jak najwięcej osób zainteresowanych relacjami z Ukrainą. Pochodzi z ust świadka, któremu przyświeca PRAWDA historyczna i jednocześnie człowieka zatroskanego współczesnością i przyszłością.
Wywiad z ambasadorem Kresów Wschodnich Stanisławem Srokowskim:

ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2022, 10:07   #455
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

ATomku - przemilczanie własnych win oraz skupienie na własnych krzywdach to naturalne konswkencje każdej wojny. Ba! To całkiem ludzkie: widzimy grzechy innych, nie widzimy własnych.

Piszesz o ludobójstwie na Polakach. My dokonaliśy na Ukraincach.

Oni wychwalają swoich zbrodniarzy. My podobnie.

Oba narody mają swoje winy, zbrodnie, przemilczenia: i Ukraiński i Polski. Oba mają za co przepraszać, szukać porozumienia i budować lepszą przyszłość. Nie jeden naród wobec drugiego. Oba wobec siebie wzajemnie.

W Ukrainie jest piękny poemat o wojnie. Z głowy: Wojna to suka (której nikt nie chce), która każdej ze stron daje, i każda ze stron bierze.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2022, 10:22   #456
Mazurkas007
Słońce do 31.10.23
 
Mazurkas007's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Podlasie/Tajlandia
Posty: 395
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 27000
Mazurkas007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 12 godz 58 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
ATomku - przemilczanie własnych win oraz ...
Zgadzam się z tym w pełni. Przez dziewięć lat pracowałem za wschodnią granicą, z czego pięć lat jako rezydent. Uważam, że w związku z tym mogę coś powiedzieć na ten temat. Znając punkt widzenia po obu stronach barykady.
Tak długo, jak długo nasza ( i ich ) narracja będzie prowadzona w tonie : my dobrzy - oni źli, nikt tego nie doprowadzi do akceptowalnego przez wszystkie strony porozumienia.
Mazurkas007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2022, 10:51   #457
Gończy
 
Gończy's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: LPU
Posty: 1,140
Motocykl: RD07a
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 8 godz 8 min 7 s
Domyślnie

Wojtek czy zadałeś sobie trud i przesłuchałeś choć wywiad z Panem Srokowskim zanim napisałeś co napisałeś? O jakiej wojnie mowa? To było zaplanowane ludobójstwo przeprowadzone z zimną krwią.
Gończy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2022, 10:57   #458
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Odniosłem się do słów Atomka o przemilczeniach , zbrodniach i tym, co jest potrzebne aby - moim zdaniem - doszło do pojednania.

Gończy - w tym rzecz. I Polacy i Ukraińcy dokonali zbrodni z zimna krwią. Bez poznania własnych grzechów, prośbę o przebaczenie i zaprzestania wywyższania tych, którzy tych zbrodni się dopuścili nie ma pojednania. Pokazuja to dziesiątki lat historii i badań nad.pojednaniem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2022, 11:13   #459
Gończy
 
Gończy's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: LPU
Posty: 1,140
Motocykl: RD07a
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 8 godz 8 min 7 s
Domyślnie

Nigdy nie zgodzę się na porównywanie zaplanowanego ludobójstwa na kresach przeprowadzonego na Polakach przez Ukraińców do akcji odwetowych, które przeprowadzono po wydarzeniach jakie tam miały miejsce. I na pewno nie były one prowadzone z zimną krwią. Chciałbym jak najbardziej tego pojednania ale nie dojdzie do niego nigdy przy takim postępowaniu rządzących Ukrainą i gloryfikowaniu Bandery. Nie ma na to szansy moim zdaniem.
Gończy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2022, 11:21   #460
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,791
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 40 min 7 s
Domyślnie

Mógłbym prosić o wy...banie polityki z tego pieknego wątku i przeniesienie jej do osobnego? ATomek pisze o sprawach które się dzieją i nie staje ponzadnej stronie. Ba, on ostrzega przed historia która może się powtórzyć,
bo sam zna tą historię bardzo dobrze.

Wojtek, w Niemczech rosnie poparcie dla narodowych socjalistów. Rozumiem że to dobrze?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
4 slot Huta Pieniacka piotrekk Umawianie i propozycje wyjazdów 5 20.09.2013 19:44
Huta Pieniacka Barył Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 04.08.2011 09:53
I Kaszubski Zlot Motocyklowy - 14.08.09r. Ciapek Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 17.08.2009 13:13
IX Ogólnopolski Zlot Motocyklowy JuIo Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.07.2009 23:13
Zlot Motocyklowy Niechorze 24-26.07.09 vostock Imprezy forum AT i zloty ogólne 7 23.07.2009 12:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.