Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.12.2019, 01:23   #31
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

Chciałbym odwdzięczyć Ci się równie pięknym tekstem w twoim ojczystym języku, niestety bukwy pisałem po raz ostatni jakieś 30 lat temu.
Pisz, pisz. Rosja (mam nadzieję) przede mną.
Dla wielu będzie to ciekawa lektura.
__________________
Serdecznie pozdrawiam.
Romek T.
tyran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2019, 07:10   #32
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Witaj Katerina

Nigdy nie byłem w Rosji, bo zawsze wybierałem inne, wg mnie, ciekawsze kierunki.
Mam nadzieję, że Twoje podpowiedzi i opowieści zachęcą mnie i pojadę w końcu do tego bezkresnego kraju.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2019, 08:08   #33
Adampio


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: Trampek XL600V
Adampio jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 13 godz 38 min 20 s
Domyślnie

Dzień dobry, to ja od razu spytam o konkrety.
Na początek o aktualną praktykę dot. obowiązku meldunkowego. Ostatni raz byłem w Rosji w 2009, pociągiem i marszrutkami. (Wilno-Petersburg-Kirowsk i okolice) i byl poważny problem z zameldowaniem się, a wszyscy straszyli że jak się nie zamelduję to przy wyjeździe będę miał problemy. Ostatecznie spaliśmy w tym celu (12 osob) jedną noc w jakimś miejskim hotelu na Północy, w niąsteczku "górniczym". Recepcja tego hotelu, po przejsciu procedury meldunkowej, uroczyście przyrzekła - nigdy więcej innostrańców 😁
Jak to obecnie wygląda, bo to opisane wyżej doświadczenie mocno mnie zniechęciło do wyjazdów w tamtym kierunku?

Ostatnio edytowane przez Adampio : 16.12.2019 o 08:22
Adampio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2019, 09:26   #34
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 54 min 51 s
Domyślnie

Praktyka jest taka, że jak śpisz w hotelu to nic nie musisz bo obowiązek meldunkowy spada na kwaterującego. Jak masz wizę tranzytową to nie podlegasz obowiązkowi meldunkowemu. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ale nawinąłem po Rosji sporo kilometrów i nikt się o obowiązek meldunkowy nie upominał na wyjeździe. Jak walisz koleją to bilet jest meldunkiem.
Jak spaliśmy w hotelach czy innych hostelach zawsze brali paszporty i migracjonki czyli dokonywali rejestracji (warto zostawić sobie rachunek w razie gdyby).
Na zadupiach Kaukazu nikt nic nie chciał ani nie rejestrował nawet jak spaliśmy pod dachem. W Kisłowodsku to Pan bardzo prosił aby nie musiał tego robić bo to upierdliwa papierologia. Dał skidkę to się zgodziliśmy w zamian za brak meldunku i brak rachunku. W razie czego byliśmy u niego w gościach. Są pewnie jakieś sankcje za brak meldunku więc dla świętego spokoju warto wziąć hotel raz w tygodniu i po temacie.
Nie wiem co cię tak zniechęciło w tym obowiązku meldunkowym bo w praktyce masz to w dupie nocując co jakiś czas w hotelu.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2019, 09:33   #35
Many Bugs
 
Many Bugs's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Krosno Odrzańskie
Posty: 116
Motocykl: RD07
Many Bugs jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 50 min 17 s
Domyślnie

Witaj. Twój polski perfekcyjny, a i po odpowiedziach afrykańskiej braci widać że zmobolizowało to wszystkich do poprawnej pisowni 😁🤣 aż miło popatrzeć i poczytać.
Many Bugs jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2019, 12:28   #36
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Many Bugs Zobacz post
Witaj. Twój polski perfekcyjny, a i po odpowiedziach afrykańskiej braci widać że zmobolizowało to wszystkich do poprawnej pisowni ���� aż miło popatrzeć i poczytać.
Metel na moderatorkę! Ktoś tu wreszcie zrobi porządek z poprawnym wyrażaniem swoich pokręconych myśli!
Żartowałem, nie będziesz marnowała energii na głupoty. Pisz, pisz, przelewaj swoje pomysły na forum. Niech się wschodnia tematyka kręci i niech kolejni wyruszą aby poznać sąsiadów. Może by tak kiedyś jakiś wspólny zlot afrykański gdzieś na wschodzie? Pojechałbym przy okazji zobaczyć dawne włości przodków z Rosji...
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2019, 16:37   #37
Adampio


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: Trampek XL600V
Adampio jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 13 godz 38 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Nie wiem co cię tak zniechęciło w tym obowiązku meldunkowym bo w praktyce masz to w dupie nocując co jakiś czas w hotelu.
Mam siwą brodę, piątkę na początku PESELa i dosyć dobrą pamięć. Dla jadącej z nami młodzieży wszystko było ezgotyczne ale mi się przypominało to i owo. No i bylem z grupa górołazów, dla których spanie poza hotelem jest stanem naturalnym
Adampio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2019, 17:03   #38
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

Jeśli mieszkasz w Krakowie, to zapraszamy do dołączenia do Grupy Krakuff - spotykamy się towarzysko co jakiś czas. Grupa jest otwarta, po prostu się dopisz.
Grupę Krakuff znajdziesz w dziale "Grupy Regionalne".
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2019, 17:23   #39
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 20 godz 9 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Metel Zobacz post
"-Cześć. My się znamy. Byłem u Ciebie kilka lat temu. Muszę gdzieś poszukać zdjęć."
"-zdaje się, że jest nawet na forum opis wizyty u Kateriny...."

Cześć! Tak, to ja: ) Bardzo mi miło, że mnie pamiętacie. Dziękuję, nie oczekiwałam

Kilka razy byłem w Rosji. Oczywiście podczas pobytu w Karelii tez miałem przyjemność bycia goszczonym w waszych progach w czerwcu 2016r.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC03673.jpg (1.04 MB, 45 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC03693.jpg (1.01 MB, 36 wyświetleń)
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.12.2019, 17:51   #40
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie O aktualną praktykę obowiązku meldunkowego

Cytat:
Napisał Adampio Zobacz post
Dzień dobry, to ja od razu spytam o konkrety.
Na początek o aktualną praktykę dot. obowiązku meldunkowego. i byl poważny problem z zameldowaniem się, a wszyscy straszyli że jak się nie zamelduję to przy wyjeździe będę miał problemy. Ostatecznie spaliśmy w tym celu (12 osob) jedną noc w jakimś miejskim hotelu na Północy, w niąsteczku "górniczym". Recepcja tego hotelu, po przejsciu procedury meldunkowej, uroczyście przyrzekła - nigdy więcej innostrańców ��
Jak to obecnie wygląda, bo to opisane wyżej doświadczenie mocno mnie zniechęciło do wyjazdów w tamtym kierunku?
Dzień dobry
1. Wiza, którą dostałeś, obarcza Cię obowiązkiem zameldowania na terenie 1 raz co 5 dni. Jeśli chcesz bez dodatkowych pytań dostać kolejną wizę, musisz obowiązek spełnić. I nie ma znaczenia czy ktoś poprosi Cię na granicy to udowodnić.
2. W Rosji dla załatwienia każdej sprawy jest konkretny dokument. W przypadku zameldowania cudzoziemca, taki dokument wydaje HOTEL i uwaga! to jego obowiązek. Jeśli hotel odmawia - poszukaj innego, bo inaczej to znowu może wywołać dodatkowe pytania nie do hotelu, tylko od Ciebie.
3. Rachunek z hotelu - to tylko rachunek i on nie zawiera koniecznych informacji dla straży granicznej.
4.Ostatnio mnóstwo hoteli wychodzi z szarej strefy i rejestruje swoją działalność jak musi być. Więc, załatwienie niezbędnych dokumentów to już nie problem.
5. Rzeczywiście, straż graniczna może nie poprosić tego dokumentu i co raz częściej (jak słyszę od Polaków) się uśmiecha.

Ostatnio edytowane przez Metel : 16.12.2019 o 18:19
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
O tym, jak zachód pojechał na wschód i co z tego wynikło… jagna Polska 134 13.12.2020 20:10
Siedem mórz … ? Prezentacja zdjęć i filmu w Klub Podróżnik Warszawa Głazio Imprezy forum AT i zloty ogólne 13 09.12.2013 20:05
Góry Przeklęte dla początkujących, czyli jak bardzo można poobijać się w tydzień… [2012] jagna Trochę dalej 89 10.05.2013 22:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.