Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.02.2023, 16:27   #41
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,324
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 20 godz 19 min 58 s
Domyślnie

Ale ja nie oczekuję porad na co mam wydać pieniądze tylko zadałem z ciekawości pytanie do tych co się znają. Czy wymiana na koło 18" to jest zmiana obręczy i szprych czy to większa magia, bo jednak nie widuję takich rozwiązań w motocyklach z 17 z tyłu. Ale jak już sobie tak radzimy to polecam ci wydać pieniądze na kurs nauki czytania ze zrozumieniem.
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 16:30   #42
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,804
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 18 godz 1 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
Dobra, jako właściciel 800gs (zadowolony) zapytam: a zmiana koła z tyłu z 17 na 18" to jest kwestia wyłącznie kupna obręczy, opony i szprych i przełożenia na starą piastę? Czy to jakieś większe czary-mary? Bo f800 jest popularnym modelem do enduroturystyki, a nie widziałem nigdy 18" z tyłu. No i co poza polepszeniem jazdy w piachu daje jeszcze taka zmiana?
Robiłem swap z 17 na 18 w DR650. Masz zdecydowanie lepszą trakcję w terenie i duuużo większy wybór opon szczególnie do offa. Do tego swego czasu opony 18 były sporo tańsze. Poprawa w offie jest ogromna bo mieliśmy w ekipie sprzęty takie same z różnymi kołami więc było porównanie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 16:35   #43
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
mimo wszystko mam wrażenie że nie czujesz kontekstu... jeżeli chcesz jeździć po asfaltach czy po szuterkach to większej różnicy nie będzie.. Kontekst wypowiedzi był jednak taki aby opowiadać o właściwościach terenowych tych motocykli.. bo są to ADVy.. a te się.zmieniają w zależności od konstrukcji, kół czy zawieszenia.. i akurat tutaj 17tka odgrywa dużą rolę.. z Resztą.. my to sprawdzaliśmy organoleptycznie... nie teoretyzujemy...

Kolega miał dokładnie taką 800 tke, latał gównei w terenie mieliśmy duże porównania podjazdów piaskowych choćby, ale i zdolności trakcyjne wzrastały mimo tych samych opon.. tu się.nie ma co przekonywać porostu tak jest, nie bez powodu w lekkich endu rakach masz 18 a nawet 19 stki, gdyby nie było różnic stosowali by 17tki... bo jak sam piszesz są lżejsze..i mocniejsze
sorry nie dogadamy sie bo nie rozumiesz o co tu chodzi. Wciąż porównujesz adv do enduro a to niebo a ziemia, IMO nie opłaca się zmieniac tylniego koła na może 1% przypadku kiedy akurat w piach wjedziesz. na 99% pozostałych przypadków mniejsze koło bedzie lepsze. Jak pisałem wszystko jest kompromisem w biznesie adv. Powodzenia na 18" z tyłu.

Jak kupie sobie kiedyś używana 800'tke GSa to na pewno nie bede szedł w koszty i koła zmieniał, tak samo jak nie zmieniałem w swojej xt tenerze,
są inne ważniejsze mody. A tak FYI ja jeżdże praktycznie tylko w terenie i enduro bo nic innego mnie nie interesuje. droga utwardzona tylko jako dojazdówka.
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 16:37   #44
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
Ale ja nie oczekuję porad na co mam wydać pieniądze tylko zadałem z ciekawości pytanie do tych co się znają. Czy wymiana na koło 18" to jest zmiana obręczy i szprych czy to większa magia, bo jednak nie widuję takich rozwiązań w motocyklach z 17 z tyłu. Ale jak już sobie tak radzimy to polecam ci wydać pieniądze na kurs nauki czytania ze zrozumieniem.
a i jeszzce mozesz wydać kase na lekcje kultury osobistej.
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 16:39   #45
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

jak to sie mówi złej baletnicy przeszkadza rąbek w spódnicy? znaczy sie mniejsza opona
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 16:43   #46
ŁukaszBIA
blink
 
ŁukaszBIA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dobrzyniewo
Posty: 1,503
Motocykl: RT12
ŁukaszBIA jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 tygodni 57 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał delirium Zobacz post
a i jeszzce mozesz wydać kase na lekcje kultury osobistej.
No chłopie teraz to Cię lekko poniosło. Wymądrzasz się we wszystkich wątkach a jak Ci ktoś delikatnie zwrócił uwagę to piszesz takie rzeczy? I komu tu potrzebne lekcje kultury osobistej?
Poza tym nie pisz posta pod postem, to wbrew regulaminowi na który się zgodziłeś rejestrując się na FAT.
__________________
Jedynka do dołu!
ŁukaszBIA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 16:46   #47
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 542
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 11 godz 18 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
Ale ja nie oczekuję porad na co mam wydać pieniądze tylko zadałem z ciekawości pytanie do tych co się znają. Czy wymiana na koło 18" to jest zmiana obręczy i szprych czy to większa magia, bo jednak nie widuję takich rozwiązań w motocyklach z 17 z tyłu. Ale jak już sobie tak radzimy to polecam ci wydać pieniądze na kurs nauki czytania ze zrozumieniem.
Teddy jak ty mi dziś zrobiłeś popołudnie 😆😜. Na większym tylnym kole jest odczuwalna różnica w piachu tak ja tu ci wszyscy piszą , oprócz jednego fantasy teoretyka, nie miota ci tyłem jak Szatan , 19 cali nie wejdzie bo za krótki wahacz ale osiemnastka śmiało bez przeróbek . Wymienisz te rzeczy co wyżej wymieniłeś i +5 do umiejętności i szacunek na dzielni , u mnie prawie niezauważalne uznanie -

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 16:49   #48
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,324
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 20 godz 19 min 58 s
Domyślnie

@delirium Gdzie ja napisałem że mi coś przeszkadza i że chcę zmieniać? Ty serio nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem prostego pytania? Zadałem pytanie czy zmiana rozmiaru koła to sprawa części które wymieniłem i dlaczego nie jest to popularny apgrejd sprzętów z 17 na tyle, a ty kręcisz gównoburzę i wysyłasz mnie na kursy? Ugryzło cię coś w dupę czy co?

@Brzeszczot, a co z elektroniką? ABS, kontrola trakcji - bo to mam głównie na myśli, bo chyba jeszcze prędkościomierz będzie przekłamywał ale to można zlać, ale jednak abs i trakcja na ancfalcie to lepiej mieć niż nie. No i cały czas zastanawia mnie dlaczegóż nikt tego masowo nie robi.

Ostatnio edytowane przez wierny : 10.02.2023 o 19:33 Powód: Połączenie postów.
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 17:31   #49
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 542
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 11 godz 18 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
@Brzeszczot, a co z elektroniką? ABS, kontrola trakcji - bo to mam głównie na myśli, bo chyba jeszcze prędkościomierz będzie przekłamywał ale to można zlać, ale jednak abs i trakcja na ancfalcie to lepiej mieć niż nie. No i cały czas zastanawia mnie dlaczegóż nikt tego masowo nie robi.
O cal jak podniesiesz to elektronika jeszcze się nie kapnie , zrobiłem w tamtym sezonie doświadczenie że do dużego GS-a założyłem na tył koło dojazdowe samochodowe od BMW E46 pasuje idealnie , zrobiłem tak ze 100 km ,motocykl się nie skarżył dojazdówka pochodziła z 330i i miała 18 cali , na 16 calowej przejechałem około dwóch km i nic na desce nie waliło błędem . Nie jestem pewien ale 5% tolerancji jest dopuszczalne , a i z dorobieniem koronki ABS też nie powinno być problemu . Oczywiście mówimy czysto teoretycznie

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Brzeszczot : 10.02.2023 o 18:56
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2023, 17:32   #50
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 38 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał delirium Zobacz post
sorry nie dogadamy sie bo nie rozumiesz o co tu chodzi. Wciąż porównujesz adv do enduro a to niebo a ziemia, IMO nie opłaca się zmieniac tylniego koła na może 1% przypadku kiedy akurat w piach wjedziesz. na 99% pozostałych przypadków mniejsze koło bedzie lepsze. Jak pisałem wszystko jest kompromisem w biznesie adv. Powodzenia na 18" z tyłu.

Jak kupie sobie kiedyś używana 800'tke GSa to na pewno nie bede szedł w koszty i koła zmieniał, tak samo jak nie zmieniałem w swojej xt tenerze,
są inne ważniejsze mody. A tak FYI ja jeżdże praktycznie tylko w terenie i enduro bo nic innego mnie nie interesuje. droga utwardzona tylko jako dojazdówka.
Tyle, że ja nic nie porównuje.. przecież.. Użytkujemy motocykle ADV latamy nimi w ternie.. to wiem co jest w tym środowisku dla nich lepsze a co gorsze.. nie namawiam nikogo na zmienę koła.. Wiem, że jest to możliwe i daje dobre efekty w przypadku 800, .....KOŁO 17 traktuję, jako wadę tego motocykla w TERENIE.. na szosie.. być.może jest to zaletą w Terenie WADĄ.. nie widzę żadnych przewag 17 w terenie nad 18 i nie jest to 1% przewag ale cala masa przewag. ... i nie ma tu o czym dyskutować to jest fakt.. i każdy rozsądny gość to potwierdzi.. a to czy komuś się.opłaca zmieniać.czy nie opłaca to już nie moja sprawa.. THE END

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
Dobra, jako właściciel 800gs (zadowolony) zapytam: a zmiana koła z tyłu z 17 na 18" to jest kwestia wyłącznie kupna obręczy, opony i szprych i przełożenia na starą piastę? Czy to jakieś większe czary-mary? Bo f800 jest popularnym modelem do enduroturystyki, a nie widziałem nigdy 18" z tyłu. No i co poza polepszeniem jazdy w piachu daje jeszcze taka zmiana?
niestety w 800 będzie problem z ABS-e i ESP.. potrzeba będzie dorobić Tarczkę ABSu i zadziała.. . MIotacz dorabiał, wie co i jak..
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..

Ostatnio edytowane przez wierny : 10.02.2023 o 19:32 Powód: Połączenie postów.
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prawie jak po Wietnamie... NaczelnyFilozof Polska 40 26.12.2020 16:03
Ciuchy Ixs W W-wie Prawie Od Ręki m_schubert Ciuch Afrykańczyka 17 03.12.2009 23:28
Kufry, prawie jak aluminioki :) kajetan Wszystko dla Afryki 3 25.11.2008 22:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.