Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.06.2021, 09:38   #21
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rumpel Zobacz post
no i niestety zaczęło się. Wróciłem z Borlovej/Poiany Marului, na wstępie właścicielka pensjonatu przestrzega przed leśnikami i policją, pokazuje gdzie łapią i gdzie bezwzględnie się nie zapuszczać bo są olbrzymie kary (ale kwot nie znała). Napotkany pasterz też ostrzega aby uważać na łapanki a na koniec na wyjeździe autem z Borlovej jednego naszego busa łapią do kontroli policjanci i pytają gdzie jeździliśmy. W miejscach gdzie jeszcze rok temu nic nie było teraz pojawiają się szlabany i tabliczki.
To smutna informacja. Czyli trochę można się rozczarować po przyjeździe z jazdą - nie do końca będzie wiadomo czy dane miejsce pozwala na jazdę czy nie a jeździć z niepewnością czy nie złapią i zapłaci się ogromnej kary to tak słabo.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2021, 12:32   #22
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

Dokręcają śrubę. Muszę w tym roku się wybrać na tą Rumunię wreszcie. Śladami Enduro Panoramy - chociaż popatrzeć gdzie chłopaki wjeżdżali
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2021, 12:39   #23
AniMruMru


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: okolice Siedlec , Białej Podlaski
Posty: 12
Motocykl: KTM 690 R
AniMruMru jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 51 min 42 s
Domyślnie

nie jeździjcie, bójcie się, na UA też lepiej nie bo tam mogą okraść a i widłami, kamieniami rzucają.
AniMruMru jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2021, 12:46   #24
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał AniMruMru Zobacz post
nie jeździjcie, bójcie się, na UA też lepiej nie bo tam mogą okraść a i widłami, kamieniami rzucają.
Kamień i widły to sama przyjemność ale mandat to już boli

Czy kolega AniMruMru nie miał przypadkiem ostatnio ociężalej bawarki
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2021, 13:13   #25
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

nie zapominajcie jeszcze o tym, że w wielu przypadkach to faktycznie jest HulajDuszaBezKontusza i zapierdalanie po wiochach na głośno, rycie w górach gdzie bądź itd to są przypadki na porządku dziennym pewnie. zatem kto sieje wiatr...

dla ludzi, którzy tam mieszkają to jest na pewno to co mam pod domem w weekendy tylko że przez cały sezon. nie dziwię się im.

będzie dobrze jeśli zobaczą w tym potencjalną szansę na rozwój turystyki i towar, który będzie można kupić za euro, które zostaną w kraju czyniąc szlaki do jazdy i jebiąc niemiłosierne mandaty za jazdę poza nimi...
gorzej jak zamkną wszystko w pizdziec i wtedy motocykle enduro będzie można oglądać w muzeum.

wczoraj rozmawiałem z forumowym kolegą nt AJP PR7 - że fajne moto ale powoli kończą się miejsca gdzie można takim motocyklem jeździć. obawiam się, że nim i nie tylko będzie można się wkrótce poruszać tylko po TET - póki i to jest legalne.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2021, 22:57   #26
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,320
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 2 godz 11 min 54 s
Domyślnie

Mam takie wrażenie że tzw lokalesom krojenie w offie nie przeszkadza o ile tylko nie niszczy im się mienia. Okolice takich miejscówek jak Poiana, Borlowa, Brebu Nou..... długo by wymieniać, ryte są od lat i żyje z tego kupa ludzi. Bardziej przeszkadza to innym turystom i ludności napływowej z miast która myśli że znalazła swój spokój na końcu świata a tu jakiś debil na pierdopędzie im hałasuje. Tak jest i na moim podwórku.

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2021, 07:39   #27
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Od powiedzmy 5/6 lat zmieniło się tyle że w miejscach o interesie turystycznym są masy ludzi, właśnie tych z miast, którym przeszkadza w zasadzie wszystko. Ale są jeszcze w RO ogromne obszary górskie gdzie nie spotkasz żywej duszy przez kilometry i tam trzeba się udać żeby w spokoju pojeździć. Wymaga to poświęcenia i wysiłku a nie wygodnego sznurka w postaci śladu po którym jeżdżą wszyscy i zrobił się problem. Brebu i kilka innych wiosek żyje dzięki enduro, ale jazda po udostępnionych szlakach tam to nuda, można raz i to wszystko. A na Mic czy Tarcu są już akcje z żandarmerią na dojazdowych drogach, no bo kto by nie chciał zrobić sobie fotki pod tablicą na szczycie. Fotka z paryji gdzie nic oprócz błota nie widać się nie liczy. Ja właśnie pakuje drynde i ruszam do RO pojeździć tam gdzie 10 lat temu jeździłem jeszcze endurakiem.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2021, 08:44   #28
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Niestety Adam masz rację co do bezmyślnego jeżdżenia po trackach . Według mnie bezmyślne i szkodliwe dla naszego środowiska są grupy jak np. TET gdzie tysiące motocyklistów , quadowców , a nawet samochodów terenowych przejeżdża trackiem wkurzając np. napływowych mieszkańców . Cała sytuacja prowadzi do zamykania dostępnych normalnie szlaków i ogólnej nagonki na korzystających z nich. Od lat korzystamy ze swoich autorskich tracków raczej nie udostępniając ich po przejechaniu i od lat nie mieliśmy jakichkolwiek nieprzyjemności z tego powodu.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2021, 13:04   #29
white


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Biała Podlaska
Posty: 34
Motocykl: NAT
white jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 15 godz 47 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcinnn6 Zobacz post
Dokręcają śrubę. Muszę w tym roku się wybrać na tą Rumunię wreszcie. Śladami Enduro Panoramy - chociaż popatrzeć gdzie chłopaki wjeżdżali
Byłem tydzień temu na Panoramie, jak coś to mam jakieś ślady.
white jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2021, 13:10   #30
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

Spoko, dzięki nie trzeba. Jak coś to wybieram się z gościem który tam jeździ w roku kilka razy i ma ścieżki i ślady obcykane.

A startowałeś?
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm żuk Przygotowania do wyjazdów 116 07.07.2022 15:58
Zakaz jazdy moto w niedzielę i święta? sambor1965 Inne tematy 171 29.07.2021 14:00
Zakaz wjazdu dla moto Mieciek Inne tematy 48 15.12.2019 11:47
zakaz gps-u w egipcie szynszyll Kwestie różne, ale podróżne. 2 07.08.2012 08:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.