Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.07.2022, 20:46   #581
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 5 min 47 s
Domyślnie

No i po jeździe Bornem.

Był to srebrna wersja V3 (czyli najwyższa) o mocy 204KM (czyli bez e-boost) z baterią 58kWh



Jeżdżąc obecnie ID.3 dostałem kluczyki bez tłumaczenia co i co bo to zasadniczo ten sam samochód.

W porównaniu do 19" alusów w moim ID, 20" w Born nie powodowały jakiejś twardszej jazdy. Ale też nie miałem odczucia aby trzymały lepiej w zakrętach. Tak więc 19" to dla mnie wystarczający kompromis miedzy wygodą, wyglądem i potencjalną ceną opon.

Wersja V3 ma elektrycznie regulowane fotele w standardzie z masażem. Problem w tym, że bez pamięci foteli. Trochę minus jak używa taki samochód kilka osób. Ale masaż pleców fajna sprawa (miał chyba 2 poziomy).

Ekran środkowy to teraz 12" (ID.3 ma 10" ekran) i poza tym że 'lejałt' jest inny niż w VW dość szybko się w nim odnalazłem. Dodatkowo sterowanie opcjami klimy, profili czy asystentów, kóre w ID. jest na dole ekranu w postaci przycisków dotykowych zostało przeniesione na ekran jako dodatkowe menu. Wyświetlacz przed kierowcą niby taki sam, ale prezentuje jakby więcej info niż w ID.3



Samochód miał ciutkę więcej niż 4000 mil przebiegu i zużycie średnie pokazywał jako 3.4 mile/ kWh czyli po Waszemu jakieś 18kWh/100km. Jest to mniej więcej to co pokazuje mi mój ID.3 (mam ciutkę lepsze wyniki) więc zaskoczenia nie ma.



Wersje V2 i V3 w UK mają HUD w standardzie więc to było coś poza stylistyką co uważałem za dodatkowy przydatny gadżet. I o ile rzeczywiście prezentuje on sporo informacji, to miałem wrażenie że jest jakby nie w osi po środku (tylko ciut z prawej) i powodował czasami u mnie dziwne uczucie jakby mdłości... Można co prawda dokonać regulacji pozycji HUD ale tylko na wysokość (góre/dół) albo przechylenie. Pozycji lewo / prawo nie da się chyba ustawić.





Jeden z minusów kształtu tyłu Born jest przeniesienie kamery cofania spod znaczka na klapie tylnej (jak w ID.3) na rejon tablicy rejestracyjnej. Niestety ogranicza to pole widzenia kamery cofania w Born. W ID.3 można praktycznie widzieć (cały tył z otoczeniem szczególnie w opcji szerokokątnej) niestety w Born już tak dobrze nie jest.

Z minusow Borna to brak nawet w opcji fantastycznych matrycowych LEDów. Następny minus to brak możliwości zamówienia haka (podobno z powodu kształtu zderzaka).

Wnętrze Borna pozbyło się wstawek z 'piano black' które są trudne do utrzymania w czystości i to jest dla mnie spory plus. Niestety jest też ciutkę masywny tunel ze schowkami miedzy siedzeniami z przodu. Mimo, że masywny nie oferuje jakby więcej miejsca na schowki niż w ID.3

Tak Born prezentuje się obok mojego ID.3. Dla mnie jest wyraźnie ładniejszy z przodu niż ID.3, tył: sam nie wiem...





Potencjalnie tak by wyglądał na podjeździe gdybym się zdecydował na zmianę ID.3 na Born, choć kolorystyka oferty mi się niespecjalnie widzi. Byłby to zapewne zwykły szary lub biały.



Niestety w UK zniesiono już dopłaty do EV a ponieważ to nowość to Seat nie ma żadnych upustów, bo Borny schodzą jak ciepłe bułeczki. Podobno mają także priorytet produkcji nad ID.3 więc czas oczekiwania na nowy to ok 6 miesięcy, gdy na ID.3 trzeba czekać 12-18 miesięcy
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2022, 00:23   #582
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 5 min 47 s
Domyślnie

My tu gadu gadu, moja obecna taryfa elektryczna kończy się 17 lipca, a tu mój dostawca prądu kilka dni temu znowu podniósł ceny. Niewiele bo o parę pensów za kWh i tylko w szczycie ale zawsze.

- 8,25p/kWh w godz 21:30 do 02:30,
- 39,84p zamiast 34,86p/kWh od 02:30 do 21:30
- dzienna opłata abonamentowa 43,12p

Wziąłem się więc za liczenie ile mnie to będzie po 17-tym kosztować przy założeniu że utrzymam podobne zużycie. Operator umożliwia dostęp do danych API ze smart metera więc ściągnąłem sobie arkusik CSV z 17330 liniami danych rejestrowanych co pół godziny przez licznik z ostatniego roku

Wyszło, że od 5 lipca 2021 do 5 lipca 2022 zużyłem 5745kWh (w tym jest ładowanie 1,5 samochodu EV ). W taniej nocnej taryfie zużyłem 3947kWh (czyli 68,71% całości) i w drogiej 1798kWh.

Koszt energii elektrycznej w domu ma się więc tak:
3947kWh x 0.055 GBP = 217.10 GBP
1798kWh x 0.1559 GBP = 280.27 GBP
365dni x 0.25 GBP = 91.25 GBP
Całościowo za rok zapłaciłem (podobno) 588.62 funtów

No a teraz to samo dla nowej taryfy:
3947kWh x 0.0825 GBP = 325.65 GBP
1798kWh x 0.3984 GBP = 716.22 GBP
365dni x 0.4312 GBP = 157.39 GBP
Jak utrzymam podobne zużycie i podział tania/droga taryfa to całościowo za następny rok zapłacę (podobno) 1,199.25 funtów

Jakby nie patrzył dwa razy tyle Choć ładowanie w nocy samochodu będzie razy 1,5 co zwiększy cenę przejazdu 1 mili w ID.3 z 1,4 pensa na 2,2 pensa (przy czysto teoretycznym założeniu oczywiście że ładowanie jest tylko w domu). Tak więc tragedii z jazdą EV nie ma bo to wciąż ok 10 razy taniej niż poprzedni Tiguan.

P.S. Zapyta ktoś dlaczego ładowanie 1,5 samochodu EV. Ano dlatego że mały Mii przez rok ładował się poza domem tylko chyba 5 razy. A ID.3 jako, że zapuszcza się dalej częściej używa publicznej infrastruktury.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2022, 01:29   #583
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Pomyślałem, że napiszę parę słów w tym wątku po kilku miesięcznej self-banicji od wypowiadania się na tym Forum (choć czytam czasami niektóre wątki )

1. Oba EV jeżdżą nadal i mimo podwyżek cen energii, ładowanie ich w nocy powoduje, że koszt przejechania jednej mili to ok. 2 pensy. Więc nadal o wiele taniej niż jakakolwiek benzyna czy diesel. A dachu w solarach nie mam...

2. Minął niedawno rok jak mam zainstalowaną ładowarkę domową (tzw. wallbox) więc poniżej roczna statystyka ładowań dla 1,5 EV. Dlaczego 1,5 EV jak mamy 2? Ano dlatego że Asi Mii to praktycznie ładuje się tylko w domu, mój z kolei bardzo często w pracy (wciąż za darmo), albo z apki Bonnet (też za darmo bo dobrzy ludzie pomagają z referalami) więc ciężko określić, który samochód się gdzie ładował.



3. Mimo że kryzys to blackoutów u mnie jeszcze nie było , stacji ładowania przybywa, ładowarki urzędu miasta wciąż darmowe (aż nie mogę w to sam uwierzyć).

4. Podatek drogowy będziem płacić od 2025, więc już można przestać narzekać, że EV jeżdzą i w UK za drogi nie płacą.

5. Na początku listopada wiało co niemiara u nas i wyszedł nam nowy rekord: ponad 20GW energii z wiatru. I kumaci w tej dziedzinie twierdzą, że to nie ostatni rekord bo - mimo kryzysu - powstają ciągle nowe elektrownie wiatrowe na Morzu Północnym.



6. Tak się też porobiło, że mój dostawca energii raz w tygodniu dopłaca mi za oszczędzanie prądu. Sprawa jest dobrowolna więc czemu nie:



Ot i tyle ode mnie. Życzę ciepłych, zdrowych i rodzinnych Wesołych Świąt i oby było lepiej w Nowym Roku. bo znowu szybko się chyba nie odezwę
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2022, 07:41   #584
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie

To mamy dokładnie takie same koszty bo ja mojego diesla tankuje we firmie …..póki co za darmo 😂😂


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2022, 10:21   #585
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,314
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 3 godz 54 min 58 s
Domyślnie

Niech będą nowoczesne życzenia: Ciepłych i mobilnych Świąt kolego NabrU !
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2022, 10:35   #586
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Pomyślałem, że napiszę parę słów w tym wątku po kilku miesięcznej self-banicji od wypowiadania się na tym Forum (choć czytam czasami niektóre wątki )

1. Oba EV jeżdżą nadal i mimo podwyżek cen energii, ładowanie ich w nocy powoduje, że koszt przejechania jednej mili to ok. 2 pensy. Więc nadal o wiele taniej niż jakakolwiek benzyna czy diesel. A dachu w solarach nie mam...

2. Minął niedawno rok jak mam zainstalowaną ładowarkę domową (tzw. wallbox) więc poniżej roczna statystyka ładowań dla 1,5 EV. Dlaczego 1,5 EV jak mamy 2? Ano dlatego że Asi Mii to praktycznie ładuje się tylko w domu, mój z kolei bardzo często w pracy (wciąż za darmo), albo z apki Bonnet (też za darmo bo dobrzy ludzie pomagają z referalami) więc ciężko określić, który samochód się gdzie ładował.



3. Mimo że kryzys to blackoutów u mnie jeszcze nie było , stacji ładowania przybywa, ładowarki urzędu miasta wciąż darmowe (aż nie mogę w to sam uwierzyć).

4. Podatek drogowy będziem płacić od 2025, więc już można przestać narzekać, że EV jeżdzą i w UK za drogi nie płacą.

5. Na początku listopada wiało co niemiara u nas i wyszedł nam nowy rekord: ponad 20GW energii z wiatru. I kumaci w tej dziedzinie twierdzą, że to nie ostatni rekord bo - mimo kryzysu - powstają ciągle nowe elektrownie wiatrowe na Morzu Północnym.



6. Tak się też porobiło, że mój dostawca energii raz w tygodniu dopłaca mi za oszczędzanie prądu. Sprawa jest dobrowolna więc czemu nie:



Ot i tyle ode mnie. Życzę ciepłych, zdrowych i rodzinnych Wesołych Świąt i oby było lepiej w Nowym Roku. bo znowu szybko się chyba nie odezwę
Witaj po tak dlugim czasie, wracaj do nas i odzywaj sie czesciej , tak czesto brakuje tu glosu rozsadku ....
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2023, 01:47   #587
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Witam ponownie. Roczek minął jak z bata strzelił to i pomyślałem, że coś napiszę tutaj od siebie.

Przezornie przeczytałem kilka tematów na Forum, aby 'wyczuć' atmosferę, ale widać, że w niektórych wątkach niewiele się zmieniło.

Choć widzę, że kierowców EV przybyło chyba na Forum

No cóż: my dalej mamy 2 te same EV. Żona lizink przedłużyła o rok, bo powrotu do ICE nie widzi. Ja w kwietniu swój przedłużyłem o pół roku więc pod koniec września trzeba będzie ID.3 pożegnać. I co dalej?... Odpowiedź jest prosta następny EV. Jak na razie chodzi mi po głowie kupno (niestety 'na kreskę') następnego ID.3 tyle, że z większą baterią 77kWh (VW daje u nas teraz kredyt 0% na swoje EV) albo będzie lizink Tesli 3 LR RWD (to taki spec model ostatnio wypuszczony przeważnie dla sektora B2B).

Żona pracę zmieniała i w nowym miejscu ma darmowe ładowarki w pracy. U mnie w pracy ładowarki od dawna darmowe tylko rozbudowują bazę, bo zaczęło się ciężko z dostępnością robić (bo coraz więcej EV). Do 6 ładowarek 7kW obecnie dobudowuje się kilkanaście nowych 22kW (mam nadzieję, że też za friko).

Chciałem też zaraportować, że Afryką cały czas mogę wjechać do miasta.

Blackoutu żadnego przez ten ostatni rok nie miałem.

Ceny prądu nam od 1 lipca obniżyli.. a gazu jakoś kilka miechów wcześniej.

A ha i tegoż 1 lipca zmieniłem taryfę elektryczną na taką co to operator steruje kiedy się mi EV ma ładować (ja mu tylko mówię, że chcę np 80% baterii mieć naładowane do 05:00 rano). Oczywiście mam też stałe 6h taniej taryfy za 7,5 pensa (szczyt to 30 pensów) ale jak se operator stwierdzi, że taniej czy lepiej ładować w dzień to mi cenę szczytową zamienia na poza szczytem. Więc bywa że ponad pół dnia mam za 7 pensów. W trakcie podłączania ładowarki dostaje się notyfikację o przydzielonych slotach na ładowanie (jak np. poniżej):



W poniedziałek zakładają mi FV. Nie za dużą bo tylko 5kWp (tyle mi się tylko na dachu zmieści), a na jesieni dochodzi do tego magazyn energii ok. 10kWh

Chodzi mi też po głowie wykupienie takiej rejestracji spersonalizowanej ,



Pozdrawiam tych za i przeciw Może nawet coś skrobnę na Forumie od czasu do czasu
Załączone Grafiki
Typ pliku: png 1689159473753.png (365.2 KB, 111 wyświetleń)
Typ pliku: png OC02ATE_CarReg.png (1.49 MB, 112 wyświetleń)
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2023, 07:51   #588
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 12 min 45 s
Domyślnie

Hubert! Jak fajnie że jesteś
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2023, 09:01   #589
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

O jak dobrze Cię widzieć Mam nadzieję że to nie tylko jednorazowy wpis .
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2023, 09:06   #590
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ola amigo!
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 13.10.2020 00:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 17:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 09.04.2012 00:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 21:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.