Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.12.2020, 20:21   #61
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

A’propos amortyzatorów drgań. Trzeba tez dobrać miejsce montażu. Najpierw padła mi stabilizacja w iPhonie 8s, ale tam jeździłem na 690 i bez amortyzacji.
Potem w iPhonie 11 pomimo stosowania amortyzatora od SP Connect - drogie to to, a nic nie dało. Co prawda uchwyt był zamontowany na kierownicy, która w CRF1100 „mrowi” o wiele bardziej niż CRF1000.
Za to Apple (Cortland) wymienił mi telefon na nowy na gwarancji. Za to ich lubię.
Ale generalnie z nowymi telefonami z dobrą stabilizacją obrazu trzeba uważać, gdzie się je montuje.

SPConnect i QuadLock polecam i używam od lat na rowerach i moto. Teraz jeszcze oba mają ładowarkę bezprzewodową.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 20:25   #62
ctomch

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Chrząstawa Wielka
Posty: 256
Motocykl: Yamaha 1VJ/Huska FE501
Przebieg: rośnie
ctomch jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 godz 33 min 55 s
Domyślnie

Quadlocka też zdecydowanie mogę polecić. Dosyć droga impreza, ale super stabilna i świetnie wykonana. Używam z dwoma srajfonami, SE i 12. Cioram jak się da i nic nie padło.
ctomch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2020, 22:07   #63
Ja1


Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Qrnik
Posty: 20
Motocykl: ATAS 1100 2019
Ja1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 3 godz 6 min 28 s
Domyślnie

Używam od kilku lat Ram mount na moto i w aucie też. Spisuje się genialnie, ale zmieniłem właśnie telefon na iPhona i trochę mnie wpisy o padaniu stabilizacji obrazu nastraszyły, choć jak czytam to Ram pisze, że w uchwycie X grip jest coś takiego jak tłumienie drgań. Czy stabilizacja padła Wam nawet jak nie korzystaliście z aparatu w telefonie w trakcie jazdy ?
Ja1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2020, 10:07   #64
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ja1 Zobacz post
Używam od kilku lat Ram mount na moto i w aucie też. Spisuje się genialnie, ale zmieniłem właśnie telefon na iPhona i trochę mnie wpisy o padaniu stabilizacji obrazu nastraszyły, choć jak czytam to Ram pisze, że w uchwycie X grip jest coś takiego jak tłumienie drgań. Czy stabilizacja padła Wam nawet jak nie korzystaliście z aparatu w telefonie w trakcie jazdy ?

Uszkodzeniu ulegają aparaty z dobrą stabilizacją mechaniczną. To nie dotyczy tylko iPhonów. Aparat nie musi być włączony bo uszkodzeniu ulega delikatny mechanizmy stabilizujący soczewkę, a ten jest niezależnie od tego czy aparat jest włączony czy nie.
Moim zdaniem to co niszczy te stabilizatory to tzw „mrowienie” od pracującego silnika i zależy od wielu czynników, np. Silnika, miejsca montażu, rodzaju uchwytu. Wcześniej w NAT przez 3 lata miałem quadlocka zamontowanego na poprzeczce nad zegarami i nic się złego nie działo. 690 wykończyła telefon na tym samym quadlocku zamontowanym na kierownicy po miesiącu.
Jak chcesz ryzykować to zrób eksperyment (nie powinien nic uszkodzić, ale nie gwarantuję): zamontuj telefon w uchwycie i włącz silnik oraz aplikację aparatu, następnie wprowadź silnik na różne obroty. Jeśli na ekranie zobaczysz takie charakterystyczne rozmycie obrazu z pofalowaniem, to jest to objaw tego, że stabilizator się nie wyrabia. Jeśli obraz jest stabilny przy wszystkich obrotach to powinno być ok. Jeśli masz telefon z kilkoma obiektywami to sprawdź każdy z nich. Jeśli na jednym rozmycie występuje, a na innym nie to ten bez rozmycia nie ma stabilizacji mechanicznej (np. nowsze iPhony nie mają mechanicznej stabilizacji w „najszerszych” obiektywach). W takiej sytuacji widać wyraźnie, że to charakterytyczne rozmycie obrazu powstaje przez mechaniczny stabilizator, który pracuje poza skalą swoich możliwości (częstotliwości i amplitudy wibracji) i prędzej czy później padnie.
Ja już telefonu na kierownicy nie montuję.
A właściwie to zamontuję, tylko że stary lub niedrogi model do nawigacji. Swój zostawiam w kieszeni i będę używał do foto bo i tak już nie wożę dedykowanego aparatu do zdjęć.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2020, 13:57   #65
Africa Tigg
 
Africa Tigg's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Łódź
Posty: 292
Motocykl: CRF 1000 DCT
Przebieg: 65000
Africa Tigg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 20 godz 22 min 26 s
Domyślnie

Które mocowanie X RAM-a używaliście do tej cienkiej poprzeczki nad kierownicą w NAT?
Chciałem zamówić, a moto teraz w serwisie.
Chodzi o typ samego mocowania.
Africa Tigg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2020, 14:06   #66
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 48 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Jak chcesz ryzykować to zrób eksperyment (nie powinien nic uszkodzić, ale nie gwarantuję): zamontuj telefon w uchwycie i włącz silnik oraz aplikację aparatu, następnie wprowadź silnik na różne obroty. Jeśli na ekranie zobaczysz takie charakterystyczne rozmycie obrazu z pofalowaniem, to jest to objaw tego, że stabilizator się nie wyrabia. Jeśli obraz jest stabilny przy wszystkich obrotach to powinno być ok.
Mocno średni ten test. Po mojemu to stabilizacja nie pada od wibracji silnika lecz od napierdzielania zawiasu. A najbardziej prawdopodobne w przypadku srajfonów jest to, że to działanie celowe bo goowno ma być nienaprawialne. Tam już nie ma opcji wymiany części bo podmiana aparatu od drugiego identycznego modelu nie bangla.

A telefon jest do dzwonienia a nie do wiszenia na kierze .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2020, 14:12   #67
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,000
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 2 godz 47 min 49 s
Domyślnie

w huawei p20 tez padła mi stabilizacja. Ale myślę, że od jazdy na rowerze, uchwyt spigen gearlock (rozwiązanie to samo co quadlock). Na motocyklu jeździł w chińskiem ramie.
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2020, 14:32   #68
ctomch

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Chrząstawa Wielka
Posty: 256
Motocykl: Yamaha 1VJ/Huska FE501
Przebieg: rośnie
ctomch jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 godz 33 min 55 s
Domyślnie

Miałem zwykłego ram x grip ze srajfonem 6 i SE. Potem zmieniłem na quadlocka i używam ze srajfonem SE i 12. Napierdalam jak się da. Wcześniej na gejesie teraz na T7. Powodem zmiany z ram na quadlocka była „jednoręczność” tego drugiego. Nie odnotowałem problemów. W gejesie miałem na kierownicy w T7 mam nad „wyświetlaczem” na poprzeczce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ctomch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2020, 14:54   #69
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Mi w Huawei p20 pro padła stabilizacja, jeździł w chińskim x-gripie. Co prawda na LC4 więc tam jest inny poziom wibracji Bez problemu wymienili aparat na gwarancji.
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2020, 16:03   #70
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 22 s
Domyślnie

Wymiana aparatu w iPhonów nawet najnowszym 11 czy 12 to nie problem i jakaś straszna kasa, przykładowo w Imad do koszt około 340 zł , spokojnie tez to wymieniają na gwarancji, a jak u nich kupione to gwarancja 24 miesiące
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Hyundai i30 navi fabryczna PawelM. Mapy 3 24.06.2016 23:49
navi tmarc GPS 1 17.12.2014 13:10
Lejdi Navi? Hanka Lejdis 6 28.05.2012 21:14
forum o navi na moto rambo Zastosowanie praktyczne 5 03.03.2010 00:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.