Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Zastosowanie praktyczne

Zastosowanie praktyczne Pytania i porady

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.07.2022, 11:03   #1
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 33 min 20 s
Domyślnie Skąd pobrać gotowe trasy w GPX?

Elo,

mam Zumo 590 które kulawo ale jakoś tam obsługuje trasy, ślady.

Czy są jakieś strony ze śladami GPX cobym sobie wrzucił do garmina i miał inspirację? Chodzi generalnie o trasy po czarnym. Nie chodzi o to abym zam sobie zrobił trasę bo wiem jak to się robi ale o ślady, objechane ciekawe trasy po PL.

Nie potrzebuję prowadzenia, wystarczy żeby wyświetlał mi się sam ślad.

Niestety, w Zumo używanie śladów, waypointów jest strasznie mało fajne na tle tego jak to było w 64S czy Oregonie

Jak zły dział to pls o przeniesienie.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2022, 11:14   #2
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 55 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Elo,

mam Zumo 590 które kulawo ale jakoś tam obsługuje trasy, ślady.

Czy są jakieś strony ze śladami GPX cobym sobie wrzucił do garmina i miał inspirację? Chodzi generalnie o trasy po czarnym. Nie chodzi o to abym zam sobie zrobił trasę bo wiem jak to się robi ale o ślady, objechane ciekawe trasy po PL.

Nie potrzebuję prowadzenia, wystarczy żeby wyświetlał mi się sam ślad.

Niestety, w Zumo używanie śladów, waypointów jest strasznie mało fajne na tle tego jak to było w 64S czy Oregonie

Jak zły dział to pls o przeniesienie.

Pozdrawiam
zimny
Nie idź tą drogą. Próbowałem tak jeździć i chwila moment po takiej jeździe nie byłem w stanie powiedzieć gdzie byłem, co z drogi zapamiętałem itd...
Wybierz pkt docelowy na Zumo i wio.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2022, 11:18   #3
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 33 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekO Zobacz post
Nie idź tą drogą. Próbowałem tak jeździć i chwila moment po takiej jeździe nie byłem w stanie powiedzieć gdzie byłem, co z drogi zapamiętałem itd...
Wybierz pkt docelowy na Zumo i wio.
Może i to jest metoda Muszę sprawdzić opcję kręte drogi w zumo. W 390 nie było czegoś takiego
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2022, 12:50   #4
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 9 godz 23 min 34 s
Domyślnie

Sprawdz też opcje droga powrotną. Robi ci pętle wg. Twoich preferencji.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2022, 15:26   #5
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,198
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 18 godz 19 min 28 s
Domyślnie

Zerknij na traseo.pl w sekcji "Moto" - jest trochę objechanych, opisanych i obfotografowanych tras. Pliki GPX stamtąd pobrane nierzadko zawierają również zaznaczone na trasie ciekawe miejsca które potem wyświetlają się w nawigacji.

Tak jak koledzy podpowiadają, fajnie jest też ustawić sobie jakiś cel i wybrać krętą+górzystą trasę tam i nazad. Nie wiem jak w zumo 590 ale TomTom Rider robi wtedy pętelkę tak żebyś nie jechał tymi samymi drogami. TomTom daje taką możliwość zarówno z poziomu interfejsu użytkownika jak też przez przeglądarkę komputerową i portal mydrive. Jeśli chcesz to napisz mi na współrzędne dwóch punktów a ja odeślę Ci GPX z krętą i górzystą trasą wyznaczoną przez TomTom'a - będziesz mógł sobie porównać z tym co produkuje Zumo.

Jeszcze inną możliwość daje aplikacja i portal internetowy Calimoto. Tam mówisz aplikacji że chcesz pojechać pętelkę, określasz jej długość i kierunek (np. 200 km na południowy zachód) a aplikacja wytycza Ci trasę i podaje końcową ocenę "zabawowości" - czyli jak kręta i górzysta jest trasa. Tak wytyczone trasy też można zapisać jako GPX do późniejszego pobrania do urządzenia z nawigacją. Pętelki wytyczone w ten sposób pokrywają większy obszar bo nie są trasami tam i nazad do konkretnego punktu, ich obrys nie jest zatem spłaszczoną elipsą tylko bardziej zmierza w kierunku kwadratu/koła.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2022, 10:53   #6
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 33 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał warzyfko Zobacz post
Zerknij na traseo.pl w sekcji "Moto" - jest trochę objechanych, opisanych i obfotografowanych tras. Pliki GPX stamtąd pobrane nierzadko zawierają również zaznaczone na trasie ciekawe miejsca które potem wyświetlają się w nawigacji.

Tak jak koledzy podpowiadają, fajnie jest też ustawić sobie jakiś cel i wybrać krętą+górzystą trasę tam i nazad. Nie wiem jak w zumo 590 ale TomTom Rider robi wtedy pętelkę tak żebyś nie jechał tymi samymi drogami. TomTom daje taką możliwość zarówno z poziomu interfejsu użytkownika jak też przez przeglądarkę komputerową i portal mydrive. Jeśli chcesz to napisz mi na współrzędne dwóch punktów a ja odeślę Ci GPX z krętą i górzystą trasą wyznaczoną przez TomTom'a - będziesz mógł sobie porównać z tym co produkuje Zumo.

Jeszcze inną możliwość daje aplikacja i portal internetowy Calimoto. Tam mówisz aplikacji że chcesz pojechać pętelkę, określasz jej długość i kierunek (np. 200 km na południowy zachód) a aplikacja wytycza Ci trasę i podaje końcową ocenę "zabawowości" - czyli jak kręta i górzysta jest trasa. Tak wytyczone trasy też można zapisać jako GPX do późniejszego pobrania do urządzenia z nawigacją. Pętelki wytyczone w ten sposób pokrywają większy obszar bo nie są trasami tam i nazad do konkretnego punktu, ich obrys nie jest zatem spłaszczoną elipsą tylko bardziej zmierza w kierunku kwadratu/koła.

Dziękuję! Na razie posprawdzam co umie mój Garmin. Kupiłem w w zimie, dokupiłem nowe aku OEM, dorobiłem uchwyt, mam zainstalowany na moto - słowem, trochę szkoda mi zachodu aby go wymieniać. Ale TomTom na czarnym podobno robi tak samo lub własnie lepiej.

Na razie potestuję się z Garminem, w razie do podeślę dwa punkty na :-) Dzięki.

Z Calimoto zapoznaję się - wygląda naprawdę ciekawie ta aplikacja!
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2022, 22:43   #7
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Dobry jest też kurviger.de.

Można wytyczyć obszar (od miejsca pobytu), w którym chcemy wyruszyć (pętelkę), ilość kilometrów i jakie drogi chcemy omijać.
Wyznaczoną trasę można przesłać do kompa i później do urządzenia.
Działa nawet w podstawowej, nieopłaconej wersji.

Często tak robię, bo jednak TomTom z planowaniem 'ekscytującej trasy' nie do końca tak dobrze sobie radzi jak kurviger.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Skąd naklejki do rd04 ?? yuris76 Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 12 10.01.2016 12:24
Z serii: skąd to wypadło? Guma... ozeh Regularne czynności serwisowe 4 15.03.2014 13:45
Skąd wziąć IGO? Fausto Mapy 12 01.05.2013 11:32
Woda w oleju co, skąd jak ? Bary Silnik, sprzęgło, skrzynia 10 01.02.2013 13:12
skąd moc? mad_leaf Silnik, sprzęgło, skrzynia 3 13.04.2009 13:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.