Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.04.2022, 20:21   #121
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

fajnie ale polowanie w PL z PCP niezależnie od mocy jest nielegalne.

zresztą nie dziwię się bo jak dla mnie zrobienie dziury w zwierzaku to zdecydowanie za mało aby mówić o humanitarnym strzale.

odpowiedzialnego head-shota ze 100m, aby szybko zakończyć myśliwską farsę, też jakoś nie widzę.


łowieckie minimum energetyczne na 100m jest ustanowione prawem na 1000J BEZ względu na kaliber, nie mniejszy niż 5.6mm
przy strzale do dzika to dwukrotność powyższej wartości. minimum.

apeluję o odpowiedzialne podejście do tematu i nie pisanie tu na forum kocopołów o polowaniu z wiatrówki gdyż będę raportował złe posty.
żeby nie było, że jestem tak bardzo święty to podobne podejście zobaczysz na każdym forum wiatrowym.
nie potrzeba nam tutaj ciekawskich oczu jakichś kolesi co się zaczną rozglądać o czym tu jeszcze się pisze a wszystkie treści są ogólnie dostępne nawet dla niezalogowanych.


p.s. zabawki fajne.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2022, 20:47   #122
keraj37


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 112
Motocykl: KTM EXC 250f, 2005 RFS
keraj37 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 32 min 10 s
Domyślnie

keraj37 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2022, 20:47   #123
magneto
 
magneto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Olsztyn (Wa-Ma)
Posty: 256
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: mój 3,5
magneto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
fajnie ale polowanie w PL z PCP niezależnie od mocy jest nielegalne.

zresztą nie dziwię się bo jak dla mnie zrobienie dziury w zwierzaku to zdecydowanie za mało aby mówić o humanitarnym strzale.

odpowiedzialnego head-shota ze 100m, aby szybko zakończyć myśliwską farsę, też jakoś nie widzę.


łowieckie minimum energetyczne na 100m jest ustanowione prawem na 1000J BEZ względu na kaliber, nie mniejszy niż 5.6mm
przy strzale do dzika to dwukrotność powyższej wartości. minimum.

apeluję o odpowiedzialne podejście do tematu i nie pisanie tu na forum kocopołów o polowaniu z wiatrówki gdyż będę raportował złe posty.
żeby nie było, że jestem tak bardzo święty to podobne podejście zobaczysz na każdym forum wiatrowym.
nie potrzeba nam tutaj ciekawskich oczu jakichś kolesi co się zaczną rozglądać o czym tu jeszcze się pisze a wszystkie treści są ogólnie dostępne nawet dla niezalogowanych.


p.s. zabawki fajne.
Popieram w całej rozciągłości. Koledzy myśliwi nie schodzą poniżej .308, 30-06, czy 7 RM (oczywiście na "grubą"). Te kalibry mają ponad 2 razy więcej J, niż wymagane (może poza łosiem - 2500J - a moratorium na to zacne zwierzę pewnie będzie za jakiś czas uchylone). Nie sztuka zranić zwierzaka, sztuka to, gdy "jest się na prawie" (ważny 'odstrzał') - "pozyskać" - zn. zabić jak najskuteczniej, najlepiej, by "cel" padł w ogniu. Bez zbędnego cierpienia.
Kłusownictwu - zdecydowane NIE !
__________________
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME ! !
magneto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2022, 21:03   #124
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

nie ma się co obrażać keraj - podobnie nie ma na forum pisania o jeździe po pijaku czy miękkich, choćby, dragach.
nie schodźmy poniżej pewnego minimum i będzie naprawdę OK.

ad rem - wydrukowałem sobie cztery pojemniki na patrony i zrobiłem 50szt jak do tej pory. zrobię jeszcze ze dwa pudełka i jesteśmy gotowi z młodym na strzelnicę w przyszły weekend. ładunki nieduże - typowo tarczowe, ale przy obecnej pogodzie średnio wyobrażam sobie sypanie do bębna na miejscu. ładowanie patronów to naprawdę szybka akcja.
swoją drogą bardzo jestem zadowolony z obecnego Remingtona Sheriff. Miałem kiedyś Colta Navy, którego z sukcesem przerobiłem z niemieckiego deko na prawdziwy strzelający sprzęt w smaku Snubnose ale Remington to zdecydowanie lepsza konstrukcja.
BTW - kiedyś kiedyś miałem Behemota czarnoprochowych rewolwerów tj. Walkera. No to było 'kuzorium' prawdziwe
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2022, 21:12   #125
keraj37


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 112
Motocykl: KTM EXC 250f, 2005 RFS
keraj37 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Walker przy prochu szwajcarskim i pelnej komorze daje kopa wiekszego niz magnum 357, wiem z doswiadczenia

Jedyne co mi do meskiego spelniania marzen strzelniczych brakuje to wyprodukowanie swojego wybuchowego prochu - nitro zostawiam na inne stulecie, natomiast czarny jakikolwieg zrobilem nie wybucha ale nadaje sie najwyzej na fajerwerki, ktos ma jakis przepis? Ja znam ten ale jeszcze nie sprobowalem
https://majsterkoman.pl/jak-zrobic-c...iczy-do-broni/
keraj37 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2022, 21:21   #126
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

mogę Ci/Wam napisać jak ja robię CP. uważam, że jest bardzo dobry. nie brudzi, 'pracuje' w sposób właściwy.
swoją drogą czy legalne jest wytwarzanie prochu czarnego?

najbardziej pracochłonna część procesu to granulacja i przesiewanie. no i trzeba sporządzić sobie młynek kulowy oraz zrobić węgiel drzewny z balsy lub rodzimej wierzby. to warunki konieczne. ubiegając pytania DIY kolejne bardzo nie polecam substytutów kapiszonów z tzw kapiszonów odpustowych - nastąpi chemiczna korozja broni.

mam zamiar spróbować do rewolweru ładować tzw. float czyli bezpośrednio z młyna kulowego.
tutaj taka próbka kiedy chciało mi się w to bawić. myślę, że efekt mówi sam za siebie. szybszego na YT nie widziałem



p.s. podany przepis pełen jest bzdur. moim zdaniem.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2022, 21:24   #127
keraj37


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 112
Motocykl: KTM EXC 250f, 2005 RFS
keraj37 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
mogę Ci/Wam napisać jak ja robię CP. uważam, że jest bardzo dobry. nie brudzi, 'pracuje' w sposób właściwy.
swoją drogą czy legalne jest wytwarzanie prochu czarnego?

najbardziej pracochłonna część procesu to granulacja i przesiewanie. no i trzeba sporządzić sobie młynek kulowy oraz zrobić węgiel drzewny z balsy lub rodzimej wierzby. to warunki konieczne. ubiegając pytania DIY kolejne bardzo nie polecam substytutów kapiszonów z tzw kapiszonów odpustowych - nastąpi chemiczna korozja broni.

mam zamiar spróbować do rewolweru ładować tzw. float czyli bezpośrednio z młyna kulowego.
tutaj taka próbka kiedy chciało mi się w to bawić. myślę, że efekt mówi sam za siebie. szybszego na YT nie widziałem

No to jest lepsze niz vezuvit, mowisz ze tylko przesiewanie? Super sprawa, mysle ze uderze do ciebie o wiecej info

EDIT zawsze sadzilem ze sekret CP to odpowiedni spiritus
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg cp.jpg (173.2 KB, 11 wyświetleń)
keraj37 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2022, 21:52   #128
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

zapomniałem jeszcze dodać, że niektórzy na YT testują palnikiem gdzie zapala się duża powierzchnia próbki.
tutaj inicjatorem jest tląca się drzazga drzewna. myślę, że to jedyny, miarodajny sposób.

musisz pamiętać, że w komorze nabojowej/pod kulą czy w petardzie ta reakcja przebiega w sposób o wiele bardziej gwałtowny bo dochodzi do swoistej reakcji łańcuchowej: pojawia się ciśnienie, ono podnosi temperaturę, ta przyspiesza spalanie, spalanie powoduje wzrost ciśnienia, etc.

BTW - proch czarny nie detonuje. deflagracja się to nazywa. dlatego tak długo był używany do wysadzania ponieważ oddziaływanie rozsadzające rozciąga się w czasie i nie miał mocy kruszącej, np skał a rozsadzał wzdłuż istniejących żył itd co pozwalało na pozyskiwanie większych kawałków materiału, tam gdzie było to konieczne.
no i w broni czarnoprochowej też to przebiega, stosunkowo, powoli.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2022, 22:05   #129
magneto
 
magneto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Olsztyn (Wa-Ma)
Posty: 256
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: mój 3,5
magneto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
(...) no i w broni czarnoprochowej też to przebiega, stosunkowo, powoli.
Niemniej jednak - z jakichś powodów - producenci (ZS, "Szwajcar") posiadają w ofercie różne granulacje, dedykowane do różnych rodzajów broni CP (głównie chodzi o długość lufy). Im drobniejszy, tym szybciej "wybucha" - krótsze lufy, do karabinów - raczej grubsze granulacje...
__________________
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME ! !
magneto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2022, 22:27   #130
keraj37


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 112
Motocykl: KTM EXC 250f, 2005 RFS
keraj37 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 32 min 10 s
Domyślnie

No tak, wystarczy spojrzec jak wyglada "proch" altyleryjski, tam lufy sa spore
keraj37 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.