Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.04.2021, 17:01   #11
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Zestaw afrykański w założeniu miał być uniwersalny i robić duże naloty a nie być lepszy czy gorszy w offie. To kompromis. MT21 czy Rockrider na przodzie ząbkuje się szybko i paskudnie a do tego nie daje takiej pewności w łukach na czarnym czy to suchym czy mokrym jak TKC. Do tego TKC spokojnie robi po 20 tysi. Rockrider patrząc na to co mam w garażu z nalotem parę tysi zrobione na lżejszym sporo motocyklu raczej tyle nie pociągnie. Już jest do dupy w zasadzie i na mokrym trzeba się pilnować. W terenie MT czy MC oczywiście będą lepsze ale nie tak uniwersalne.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2021, 19:52   #12
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 18 godz 53 min 16 s
Domyślnie

Mc23 to mitas tylko z nazwy, to jest Sava zupełnie inna mieszanka niż e09, czy inne mitasy. Zjeździłem kilka tych opon i na lc8 adv i na NAT i teraz z przyjemnością założę ja do SE.
Nigdzie nie jest najlepsza ale wszędzie jest dobra, robi przebiegi i o to chyba chodzi w zestawie afrykańskim.
W każdym z moich dużych adv miałem tkc na przodzie i po max 2tys ja ściągałem, bez sensu ta opona w terenie jest słaba na asfalcie pływa i bardzo ogranicza złożenie.
Samo to, że ta opona konstrukcyjnie ma z 20lat, świat poszedł do przodu są inne, lepsze opony.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2021, 19:54   #13
dejv667


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Niepruszewo
Posty: 83
Motocykl: nie mam AT jeszcze
dejv667 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 11 godz 19 min 59 s
Domyślnie

Największa wada MT21. Obecnie jest gorzej bo lekko niższe klocki bieżnika zniknęły kompletnie. Opina wyje.
Natomiast w offie ciągle jest ok.
Opona założona na moto 220kg.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
dejv667 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2021, 23:32   #14
Pils


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 521
Motocykl: miałem 10 lat RD07a teraz CRF DCT 1100L
Pils jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 godz 48 min 23 s
Domyślnie

Z przodem są różne zdania, a jaki tył? Motoz ADV?
Opony mają być z założenia afrykańskie tak jak EMEK napisał: duże przeloty i szeroko rozumiana uniwersalność.
Pils jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2021, 00:07   #15
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Mnie pasował motoz choć głośny i ciężki. Mało km zrobiłem ale wydawał się dobry pod kątem trwałości. Bukowski zjechał to wie najlepiej ile to wytrzymie. MT90 Rysiek81 mi polecał bo jakiś abstrakcyjny nalot na tym zrobił ale nie pamiętam dokładnie. Na pewno ponad 20 tysi.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2021, 02:59   #16
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tył motoza adv zrobił 18k, ale gdybym miał gdzieś dojechac asfaltem, to spokojnie jeszcze 4-5 dałoby radę. na drugim mam dopiero jakieś 5 tysięcy zrobione.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2021, 09:41   #17
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,152
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 6 godz 39 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pils Zobacz post
Temat ciekawy. Proszę o dalsze przemyślenia. Jestem przekonany (jako 10 letni użytkownik SAT) że NAT jeździmy już troszkę z podkreśleniem na troszkę mniej wymagającym terenem. W SAT miałem przez kilka ostatnich sezonów MEFO Stone Master na tyle i MT 21 na przodzie. Ale...SAT jeździłem po czarnym max140-150. A tu na fabrycznych asfaltowych gumach przy 160-170 nic się nie dzieje. Powyżej 200 dyskomfort tylko z powodu niskiej owiewki. Przemyślenia po 1600 km nalatanych od marca.
Fabrycznie masz Karoo Street czy Bridgestone AX41T ? Czy może coś jeszcze innego?

Bukowski,
Ten sam zestaw do atas byś rekomendował, głównie po twardym? Bez błota bo za mało umim żeby ćwierć tony ogarnąć
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2021, 09:46   #18
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Tylko na czarne to ten zestaw nie ma większego sensu. Motoz waży tonę, jest drogi i nie jest cichy. Do czarnego i okazjonalnego zjazdu na szuter to lepsze będą typowe szosówki.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2021, 10:55   #19
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 43 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
Ja od początku nie rozumiem przeznaczenia opony Tkc 80. Na przód wolał bym zdecydowanie Cst 755, czy Pirelli Mt 21,jesli opona ma robić na szutrach. Na czarnym, wiadomo, nie polecisz przelotówki 150 w spokoju i komforcie.
Wy mówicie Tkc szosa, a ja Anak, Tourance, albo Trail Attack.
Zestaw Tkc i 09... Równie dobrze polecić mógł bym 07,czy k60, albo Motozy, ale nie polece, bo te utarte szlaki są nic nie warte. Jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki.
Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Mirek, pozwolisz ze się nie zgodzę. Pirelli MT na przodzie szybko znika i zabkuje, na szutrze nie ma przewagi nad TKC. Ma duża w błocie, ale z tej dwójki TKC _na przodzie_ zdecydowanie wygrywa. Co więcej, pirelka ma przekrój, który powoduje pewną nerwowość jadąc w złożeniu.
Odniosę się do przednich opon tylko.

Dziwne, ale zgadzam się obiema w/w opiniami

Lubię MT21 i TKC80 na przedzie i często na takich jeżdżę w podobnym motorach.

Jak pisze Bukowski - MT21 jest "nerwowa" w złożeniu na asfalcie - kilaka razy zrobiło mi się ciepło przez to:) - na asfalcie TKC80 wygrywa.
Ale jak pisze Mirek - w terenie lekkim MT21 jest lepsza od TKC80, TKC80 jest super na szutry, suche odcinki i tu różnicy nie zauważymy, ale czasami między odcinkami szutrowymi zdarzają się błota, koleiny, wielkie kałuże, trawa - wtedy MT21 będzie dużo lepsza.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2021, 11:03   #20
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,145
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 22 min 40 s
Domyślnie

To tak jak ja... lubię TKC80 za jej uniwersalność na przodzie. Często lecę dojazdówkę po czarnym, a później w docelowym miejscu latam czy to po hałdach czy szutrach. Nie znam bardziej uniwersalnej opony dające w miarę przyzwoite warunki na czarnym i w terenie.

Na tyle TKC schodzi szybko. Aktualnie chyba najlepiej wypada tutaj Motoz. robi bardzo podobnie jak TKC ale wystarcza 2-3 razy dłużej.

Aktualnie w garażu czeka zestaw Dunlop D908RR na przód i Dunlop D908R na tył. Wygląda, że dobrze będzie to robić w terenie, ale pytanie jak to wypadnie na dojazdówkach.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zestaw do demontażu opon tadelo Wszystko dla Afryki 40 18.06.2012 23:28
Śpiewnik Afrykański Zoltan Inne tematy 35 05.11.2010 19:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.