Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.05.2023, 13:56   #731
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 2 godz 1 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
nic tylko zostać biegłym sadowym dodatkowa kasa sama sie pcha do kieszeni
Ale o co Ci pałeł chodzi? Dodam - moim zdaniem się wyraziłem i w moim odczuciu z prędkością bliską przepisowej nie miało to nic wspólnego. Kamieniem nie rzucę bo jeżdżę sam różnie i wiem że ktoś, gdzieś, kiedyś może mi podobnie wyjechać

Z kamerka faktycznie może być jakieś złudzenie. W kategorii samego wypadku - szkoda człowieka. Tego że "streamował" później z karetki, nie skomentuję.

Często mam stres jak widzę lekko wysuwający się z bocznej drogi samochód i nie wiem czy nie wyjedzie...w takim momencie jak na filmie to ani na bok uciec ani zahamować, za mało czasu i miejsca.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2023, 15:01   #732
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Spoko, przynajmniej nikt nie będzie musiał się zastanawiać ile dzban jechał. Materiał dowodowy Policja ma w garści. Z filmu da się to wyliczyć precyzyjnie jak z radaru.


U kierowcy, którego to nie jest wina, jeśli był trzeźwy, po prostu wystąpił element zaskoczenia prędkością. Rozejrzał się wyjeżdżając na jezdnie na której jeździ się 50 a nie 95.
Naprawdę wyjechał na pusty pas - w momencie rozglądania się.

Ciekawym komentow w necie. To będzie festiwal…

nie ma znaczenia czy jechał 50 czy 90km/h winnym będzie ten z podporządkowanej a motocyklista dostanie ew. mandat za prędkość, którą można obliczyć z odległości pomiędzy latarniami. Z filmu także wynika iż zwolnił przed tym skrzyżowaniem, wydaje się, że zachował się prawidłowo gdyby przedzwonił z 90km/h wątpię aby spadł 2m za autem oraz wstał o własnych siłach. Może gdyby miał kamizelkę podniósłby szanse być dostrzeżonym.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2023, 15:15   #733
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,088
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 10 godz 16 min 50 s
Domyślnie

Jak zdążył zakląć, to heble też raczej zdążył wcisnąć. Na oko, wydaje mi się, że hamował słabiutko... z kamery jednak ciężko to ocenić.
__________________
Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2023, 15:18   #734
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

na YT już mu wyliczyli prędkość średnio wychodzi 68km/h, a to, że wydawał jakieś kozackie dźwięki to jest wg. co niektórych internautów dowód na jego winę.... średniowiecze i palenie na stosie powraca.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2023, 17:21   #735
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

chodziłeś do szkoły to wiesz co to jest średnia. tak zakładam.


nie chce mi się tego analizować dokładnie ale takie domniemania j.w. to ja mam gdzieś.

z częstotliwości na analizatorze akustycznym wypada, że silnik dokręca się do czerwonego pola - na ile jestem dokładnie to zmierzyć a nie mam wielkiej motywacji.

w piku koleś ma około 9000-9200rpm co dla drugiego biegu w MT07 /patrz wyświetlacz/, którym jechał opisywany dzbaniak daje jakieś 97kmh według standardowych przełożeń w GearCommander.

tak więc ponownie - chętnych odsyłam do piania do księżyca wraz z resztą mądrych po polsku na YT


mam nadzieję, że mu dojebią, dla przykładu, za stwarzanie szczególnego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym. ode mnie tyle.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2023, 18:07   #736
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,359
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 45 min 45 s
Domyślnie

Wisi tam i mój komentarz, miałem podobnego dzwona 20l temu, po śladach na jezdni i zniszczeniach biegły z policji wyliczył mi 30% wyżej prędkość niż dozwolona wówczas w mieście, było to 80 na 60 (ja wiem że było więcej, generalnie na moją korzyść poszło) na tej podstawie ubezpieczenie obcięło mi 30% wszelkich należności z tytułu współwinny. Nie wiem czy teraz też to tak działa, ale moim zdaniem mega sprawiedliwy system. Lecisz 100 na 50 i masz 0 PLN odszkodowania, lecisz 150 czy więcej na 50 i wtedy Ty płacisz 100% kolesiowi z "Passata". Tak to powinno wyglądać, od razu byłoby mniej wypadków.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2023, 19:14   #737
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
chodziłeś do szkoły to wiesz co to jest średnia. tak zakładam.


nie chce mi się tego analizować dokładnie ale takie domniemania j.w. to ja mam gdzieś.

z częstotliwości na analizatorze akustycznym wypada, że silnik dokręca się do czerwonego pola - na ile jestem dokładnie to zmierzyć a nie mam wielkiej motywacji.

w piku koleś ma około 9000-9200rpm co dla drugiego biegu w MT07 /patrz wyświetlacz/, którym jechał opisywany dzbaniak daje jakieś 97kmh według standardowych przełożeń w GearCommander.

tak więc ponownie - chętnych odsyłam do piania do księżyca wraz z resztą mądrych po polsku na YT


mam nadzieję, że mu dojebią, dla przykładu, za stwarzanie szczególnego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym. ode mnie tyle.
gdyby uderzył z prędkością 97km/h nie spadł by zaraz za autem, zamiast po obrotach silnika można prędkość określić po latarniach, które mija ile jest pomiędzy nimi 25m? czy 50m
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2023, 19:16   #738
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Napisałem Ci już. Określaj po czym chcesz.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2023, 21:59   #739
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,396
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Wstawiając ten post nie miałem na myśli czyja i ile procentowa wina bo tu jest forum motorowe. Chodziło mi o to, że kamerzysta się nie popisał przewidywaniem sytuacji na drodze, dużo tu świeżaków i to ty masz dbać o swoje zdrowie. Prawo drogowe wszyscy lub prawie wszyscy znamy i to, że masz pierwszeństwo nie oznacza nietykalności, zdrowie mamy jedno i zawsze powinniśmy przewidywać, myśleć za innych. Takie słowa powinniśmy przekazywać a nie pierdolić o prędkości jaką miał kamerzysta bo wina wyjeżdżającego z podporządkowanej jest bez sprzeczna jak nie rozumiesz przeczytaj kodeks drogowy.
Pomyśl jedziesz puszką z familią 120 na 90 , z naprzeciwka wyprzedza i masz czołówkę, a tobie przywalają współudział bo jechałeś za szybko.
zdrowia i przewidywania
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2023, 22:14   #740
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Wstawiając ten post nie miałem na myśli czyja i ile procentowa wina bo tu jest forum motorowe. Chodziło mi o to, że kamerzysta się nie popisał przewidywaniem sytuacji na drodze, dużo tu świeżaków i to ty masz dbać o swoje zdrowie. Prawo drogowe wszyscy lub prawie wszyscy znamy i to, że masz pierwszeństwo nie oznacza nietykalności, zdrowie mamy jedno i zawsze powinniśmy przewidywać, myśleć za innych. Takie słowa powinniśmy przekazywać a nie pierdolić o prędkości jaką miał kamerzysta bo wina wyjeżdżającego z podporządkowanej jest bez sprzeczna jak nie rozumiesz przeczytaj kodeks drogowy.
Pomyśl jedziesz puszką z familią 120 na 90 , z naprzeciwka wyprzedza i masz czołówkę, a tobie przywalają współudział bo jechałeś za szybko.
zdrowia i przewidywania

Tak sobie pomyślałem, że jak ktoś, z kim się zwykle nie zgadzamy, napisze mądrze to brak jest komentarzy.
Jak się da do czegoś przyczepić, to jest ich dużo.

Trendów nie ustalam, ale pod prąd se pójdę 😉:
Podobuje mi się to co piszesz o nietykalności i przewidywaniu. Myśleniu za innych. 👍
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przed siebie, na 6-7 dni (02.07-08.07) Neno Umawianie i propozycje wyjazdów 3 30.06.2010 10:29
Plan B, czyli przed siebie na luzie kiub Trochę dalej 42 12.11.2008 00:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.