Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.10.2022, 10:16   #1521
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Policzyłem według tego wzoru i wyszło mi że nasza instalacja jest razy 10.
Bardzo ciężko jest o dobre wyliczenia i dlatego wszyscy próbujemy tylko oszacować.
Na pewno elektryfikacja się bardziej opłaca na "starych" zasadach i kompleksowo, czyli grzanie, pompa, auto, itp. na prąd. Duzo łatwiej z domem budowanym od podstaw. Z drugiej strony to wielka inwestycja, a za nią dużo niewiadomych o przyszłość i regulacje prawne.

Chyba sporą zmianą w Twoich wyliczeniach byłby dodatkowy koszt auta elektrycznego zamiast tej "gorszej" Dacii
Podobna akcja - gdzieś w rodzinie zakupiona została nowa BMW siódema (kilka miesięcy temu) i właściciel się cieszy że na zbiorniku zrobi ponad 1300 bo pali 6l ON.. Się zgadza, tylko zapomina że auto (będzie) kosztowało z leasingiem 400 k

++
Dubel, masz sporą wiedzę i pewnie jesteś spoko gość. Trudno zrozumieć w jakim celu to szambo? To antagonizuje i efekt będzie odwrotny do intencji.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2022, 10:19   #1522
Mazurkas007
Słońce do 31.10.23
 
Mazurkas007's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Podlasie/Tajlandia
Posty: 395
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 27000
Mazurkas007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Mazurkas, super wyliczenie mocy. Co jeśli ....
Na to nie masz wpływu i nic z tym nie zrobisz.
Za chwilę zostaną w czarnej dupie użytkownicy pomp ciepła i paneli.
Ponieważ wprowadzone limity energii elektrycznej na gospodarstwo, mówią o ilości pobranej na liczniku, a nie o bilansowaniu oddał/pobrał.
Mazurkas007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2022, 10:23   #1523
Mazurkas007
Słońce do 31.10.23
 
Mazurkas007's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Podlasie/Tajlandia
Posty: 395
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 27000
Mazurkas007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Policzyłem według tego wzoru i wyszło mi że nasza instalacja jest razy 10...
Po prostu masz przewymiarowaną instalację, oddasz do sieci więcej niż pobierzesz.
Przy takiej dużej różnicy, x10, kup sobie jeszcze pralko-suszarkę, kilka promienników podczerwieni na ścianę, wykorzystaj dla siebie to, co oddajesz za darmo operatorowi.
Mazurkas007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2022, 10:27   #1524
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 44 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Czy orientujecie się (pytanie do tych co się znają-a nie czytają sieć), czy są prace aby masowo stawiać FV w miastach na dachach cywilnych domów mieszkalnych?

Chodzi mi nie o domy prywatne-wille, ale bloki.
W Bielsku Podlaskim na blokach już są. Pewnie to zależy od wspólnoty.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2022, 10:43   #1525
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Dubel, masz sporą wiedzę i pewnie jesteś spoko gość. Trudno zrozumieć w jakim celu to szambo? To antagonizuje i efekt będzie odwrotny do intencji.
W moim mniemaniu to nie szambo czy bagno, a realne stwierdzenie faktów. Mówię/pisze co myślę bez poprawności politycznej zarówno w realu jak i sieci. Jeśli trollstwo nie będzie miało przyklaskująej gawiedzi czy też grona które przejmuje się ich wypowiedziami i bierze je na serio to takowe najczęściej wyginie w sposób naturalny. Do takich wniosków doszedłem po ostatnich ekscesach i mam zamiar ich się trzymać .
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2022, 10:45   #1526
Mazurkas007
Słońce do 31.10.23
 
Mazurkas007's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Podlasie/Tajlandia
Posty: 395
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 27000
Mazurkas007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Ofertowałem panele dla kilku wspólnot, żadna umowa nie została sfinalizowana - bo ludzie nie mogli się dogadać, ile komu z tego prądu ma sie należeć.
Zawsze się znajdzie kilku pieniaczy, co mają pretensje, dlaczego ma być dzielone po równo, jak on ma tylko pralkę i telewizor, a sąsiadka całe dnie gotuje słoiki.
A dlaczego ma być dzielone wg zużycia, jak wszyscy mieszkamy pod jednym dachem i jeden dostanie mniej a drugi więcej. Zawiść ludzka jest nie do przeskoczenia.
Niestety/stety mamy w bloku osobne liczniki i każdy licznik to osobne przyłącze, i osobny klient w kartotece dystrybucji. Można obejść temat, montując osobny licznik tylko na energie oddaną do sieci i później bilansowanie/rozliczanie tego. Ale jak zawsze, wszystko jest ok do czasu aż zacznie się dzielić pieniądze.
Ciągle w narodzie jest myślenie, nie ważne, że ja zaoszczędzę, nie może być tak, że sąsiad zaoszczędzi więcej !!!
Ciekaw jestem jak ten temat rozgryzły wspólnoty w których panele już są na dachu. Jak to rozliczają z mieszkańcami. Chyba, że zamontowali jeden wspólny licznik na cały blok, płacą rachunki wg.tego licznika i rozliczanie poszczególnych mieszkań załatwiają jako płacenie za prąd wspólnocie a nie do operatora. Różnica pobrane/oddane obniża koszt jednostkowej MWh i tyle.
Ciekawy to jest temat dla mnie.
Mazurkas007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2022, 10:49   #1527
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dzięki. Sprawdzę temat. Mam fajną wspólnotę.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2022, 11:15   #1528
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mazurkas007 Zobacz post
Na to nie masz wpływu i nic z tym nie zrobisz.
Za chwilę zostaną w czarnej dupie użytkownicy pomp ciepła i paneli.
Ponieważ wprowadzone limity energii elektrycznej na gospodarstwo, mówią o ilości pobranej na liczniku, a nie o bilansowaniu oddał/pobrał.
Mysle ze tu bedzie poprawka, to za duzy grupa ludzi zeby olac. Czyli przepisy wprowadzone na "hura" a potem latanie, nic nowego.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2022, 12:07   #1529
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,652
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 9 godz 48 min 4 s
Domyślnie

Mazurkas007 - zakładałem firmą na 1 spółdzielni, która składała się z kilkunastu bloków. Na każdym full modułów ale i do każdego pompa ciepła. Spółdzielnia była opalana węglem, miała własną kotłownię. Było to z 8 lat temu. Dziś kotłowni już nie ma a mieszkańcy mają grzanie za darmo.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2022, 12:27   #1530
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mazurkas007 Zobacz post
Po prostu masz przewymiarowaną instalację, oddasz do sieci więcej niż pobierzesz.
Przy takiej dużej różnicy, x10, kup sobie jeszcze pralko-suszarkę, kilka promienników podczerwieni na ścianę, wykorzystaj dla siebie to, co oddajesz za darmo operatorowi.
Właśnie że wydaje mi się że nie oddam, bo Twoje wyliczenie opiera się na tych nowych zasadach a moje było liczone pod dom i pompę a gdy zjawił się elektryk to dołożyłem tyle paneli aby nie robić dobrze ZE. Z grubsza jestem w stanie zrobić zużycie 8000 kWh plus 20% daniny da około 10000 kWh potrzebne na zbilansowanie całości i tyle mam. Pamiętaj że grzeję w zimie i zbieram nanmagazym
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.