Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.02.2021, 14:08   #221
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 8 godz 22 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
W moim przypadku nalali oleju sporo za dużo niż było trzeba. To tak prosta czynność że trudno ją spier..ić a im się jednak udało. Jakbym się nie skapnął to cholera wie jakie byłyby konsekwencje. Na szczęście sprawdziłem i zlałem nadmiar. (...)
Przelewanie oleju w serwisach jest nagminne. Moja 250L z Honda Witolin też miała o pół litra za dużo. A potem mi jeszcze zmieniali opony przy pierwszym serwisie i wydali motocykl z oponą, która nie wskoczyła na rant felgi. Telepało kierą jak diabli, ale zorientowałem się dopiero w domu po tygodniu bo odbierałem motocykl busem w czasie śnieżycy. Blaszki znaczników naciągu łańcucha też włożyli odwrotnie. Poprawiłem wszystko sam i więcej mnie już nie widzieli. Pewnie też nie zobaczą w przyszłości.

Poziom oleju po wyjeździe z każdego serwisu trzeba sprawdzać koniecznie. Z nowego auta ostatnio spuściłem 7,5 litra oleju zamiast 5,9l. Ale 200km przejechałem z takim stanem, bo nie wpadłem na to żeby sprawdzić u dealera.
W innych autach po przeglądach też już kilka razy spuszczałem olej.

Ostatnio edytowane przez sudden : 10.02.2021 o 22:10
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 14:34   #222
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 393
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 38 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtasA Zobacz post
Jakie inne ASO w Warszawie byś polecił zamiast HP? Nie jestem jakoś specjalnie przywiązany emocjonalnie do nich...
Co prawda pytanie było do Emka, ale się podczepię - jak dotąd wszystkie serwisy robiłem w MCS na Prymasa Tysiąclecia. Nie odnotowałem żadnych negatywnych akcji, więc zamierzam dalej tam jeździć. Jakoś rok temu będąc u Szparaga zapytałem czy serwisują NAT, odpowiedział wówczas, że nie bardzo chcą się za to brać (chodziło o "autoryzowane" przeglądy gwarancyjne) i rozmowa zeszła na MCS właśnie. Nie polecił wprost, ale dał do zrozumienia, że to sensowny warsztat. Tak przynajmniej wywnioskowałem z jego wypowiedzi.
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 14:45   #223
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,170
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 19 godz 30 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lolex Zobacz post
Co prawda pytanie było do Emka, ale się podczepię - jak dotąd wszystkie serwisy robiłem w MCS na Prymasa Tysiąclecia. Nie odnotowałem żadnych negatywnych akcji, więc zamierzam dalej tam jeździć. Jakoś rok temu będąc u Szparaga zapytałem czy serwisują NAT, odpowiedział wówczas, że nie bardzo chcą się za to brać (chodziło o "autoryzowane" przeglądy gwarancyjne) i rozmowa zeszła na MCS właśnie. Nie polecił wprost, ale dał do zrozumienia, że to sensowny warsztat. Tak przynajmniej wywnioskowałem z jego wypowiedzi.
Dzięki ! To może na przegląd tam pojadę i z tematem świateł dziennych. Blisko roboty mam.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 15:54   #224
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Jedynym sensownym rozwiazaniem, czyli usuniecie przyczyny a nie skutku, to wymiana zbiornika paliwa na taki ktory sie nie luszczy.
Ale zwazajac ze do ATAS Honda ceni sobie zbiornik na 10tys PLN, wiec niech nawet kosztuje on 2500 i tyle placi Honda producentowi.. nie wydaje mi sie zeby wogole to rozwazali.
Pozatym jest jeszcze inna kwestia - skad mamy miec pewnosc ze drobny piach cynkowy nie przeszedl przez filtry i nie pracuje wlasnie intensywnie w pompie czy wtryskiwaczach ? Za rok czy dwa szlag moze trafic i to i to, bedzie po gwarancji a Honda powie no przykro nam, moze chce Pan rabat na nowe czesci ? Do dupy ta cala sytuacja
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 18:23   #225
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,649
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 5 godz 51 min 5 s
Domyślnie

Zadzwoniła do mnie dziś Hąda Pomirski po tym jak wczoraj zapytałem mailowo na kiedy mogę się umówić. Wzięli vin, przebieg i zamawiają części. Tosz to szok.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 19:38   #226
Robin
 
Robin's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ballynahinch (Irlandia Płn) / Częstochowa
Posty: 630
Motocykl: CRF1100L AS
Przebieg: 7500 km
Robin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 21 godz 22 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Jedynym sensownym rozwiazaniem, czyli usuniecie przyczyny a nie skutku, to wymiana zbiornika paliwa na taki ktory sie nie luszczy.
Ale zwazajac ze do ATAS Honda ceni sobie zbiornik na 10tys PLN, wiec niech nawet kosztuje on 2500 i tyle placi Honda producentowi.. nie wydaje mi sie zeby wogole to rozwazali.
Pozatym jest jeszcze inna kwestia - skad mamy miec pewnosc ze drobny piach cynkowy nie przeszedl przez filtry i nie pracuje wlasnie intensywnie w pompie czy wtryskiwaczach ? Za rok czy dwa szlag moze trafic i to i to, bedzie po gwarancji a Honda powie no przykro nam, moze chce Pan rabat na nowe czesci ? Do dupy ta cala sytuacja
Ja tylko z technicznego punktu widzenia, filtr paliwa w naszych motorach jest za pompą a nie przed, przed pompą jest filtr ssący.
Co do dodatkowego filtra który mają zakładać (jak ktoś powyżej wspomniał) to nie mam pojęcia gdzie niby miał się zmieścić czy też być zamontowany ten filtr, tam po prostu fizycznie nie ma więcej miejsca.
Chyba że chcą zrobić to co ja i wiele osób robi, zakładając Mazinge z Guglatech, czyli drobniejszy filtr ssący i potem na cały zespół pompy kolejny filtr (taki rękaw filtrujący)

Tak czy inaczej problem znany na świecie od dawna, i pierwsze słyszę żeby zakładali dodatkowy filtr.

Co do nowych zbiorników to nie wiem czy wogóle istnieją do Adventure Sports takie bez tej wady.

Ja gdy brałem swoją z salonu w lipcu zeszłego roku, byłem świadomy problemu już od kilku miesięcy wcześniej.
Rozmawiałem odrazu w salonie o tym żeby mi później nie próbowali wciskać mojej winy itp. Sami już wtedy twierdzili ze problem znają i w razie W naprawiają/płuczą itd.
Robin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 20:34   #227
Ja1


Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Qrnik
Posty: 20
Motocykl: ATAS 1100 2019
Ja1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 3 godz 6 min 28 s
Domyślnie

Czy zna ktoś przypadek poważnej awarii, unieruchomienia motocykla przez ten shit ?
Ja1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 21:03   #228
Robin
 
Robin's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ballynahinch (Irlandia Płn) / Częstochowa
Posty: 630
Motocykl: CRF1100L AS
Przebieg: 7500 km
Robin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 21 godz 22 min 11 s
Domyślnie

Osobiście nie, ale czytałem o przypadkach dławienia i gaśnięcia silnika, tu syf poszedł na wtryski.
Pompa też się potrafi spalić.
Robin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 22:00   #229
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 28 min 41 s
Domyślnie

Odnoszę wrażenie, że to tylko półśrodki a nie rozwiązanie problemu,

jeżeli problem dotyczy tylko warstwy zewnętrznej spawu, jedyne rozwiązanie to mechaniczne usunięcie tlenku cynku z jego powierzchni, mechaniczne a nie samo płukanie + wymiana filtrów, płukanie pompy przewodów paliwowych oraz wtrysków.

jeżeli problem dotyczy spawu jako całości to wszelkie płukania czy dodatkowe filtry są bez sensu bo to będzie tylko tymczasowe rozwiązanie.

jeżeli zastosujemy nakładkę na całą pompę to proszę wziąć pod uwagę, że będzie ona od dołu powoli się zatykać więc z czasem rezerwa zmniejszy się .... jednak taka siatka zwiększy nieco czasookres pomiędzy czyszczeniami.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2021, 08:53   #230
hak71


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Piaseczno
Posty: 60
Motocykl: CRF1100 DCT
Przebieg: Rośnie
hak71 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 20 godz 45 min 18 s
Domyślnie

Znalezione w sieci.
Procedura czyszczenia zbiornika i nie tylko.
Service Bulletin SAFETY RECALL USA u nas chyba będzie podobnie.
W biuletynie ciekawe odnośniki do video z napraw, warto polukać

https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/202...0V797-0876.pdf

Ostatnio edytowane przez hak71 : 11.02.2021 o 08:55 Powód: dodatkowa informacja.
hak71 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Akcja serwisowa Hondy CRF 1000 falcon500 Akcje serwisowe 52 27.12.2021 11:51
CRF 1100L - która ladowarke/prostownik wybrac Robin NAT - Warsztat 15 14.12.2020 19:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.