Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.12.2020, 22:37   #41
areks


Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 36
Motocykl: CRF1000
areks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Darkojadom mówimy stanowcze, proletariackie nie!
Ja mam 177, fabryczna szyba jest ok, tylko musisz sobie deflektor na bak przykręcić.
Jeździsz w kasku z daszkiem? Ja mam i taki kask, a przy daszku podobno sama szyba trochę nie wyrabia :/

Deflektor na bak ten forumowy polecasz?

Może trzeba by połączyć siły i zamontować deflektor baku, i najmniejszy na seryjną szybę?
areks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.12.2020, 00:19   #42
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Mam kask z daszkiem, konkretnie nexx xd1 I jak najbardziej działa. Zresztą czasem jeżdżę w starym uvexie enduro, który ma ogromny daszek i jest spoko.

inna rzecz, czego oczekujesz? Jeśli schowasz się całkiem za szybę, to kask nie będzie się dostatecznie wentylowal, co oznacza problemy w upały i kondensacje na szybie podczas jazdy w deszczu czy przy temperaturach jesiennych.
Dla mnie idealnie jest wtedy, kiedy dmucha, ale głową nie szarpie i nie huczy w uszach.

jesli chodzi o nietoperza, to zamawiałem forumowy, chyba Mada to organizował?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.12.2020, 13:59   #43
Ja1


Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Qrnik
Posty: 20
Motocykl: ATAS 1100 2019
Ja1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 3 godz 6 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Ja założyłem do siebie VStream. Rozmiar średni. Do tego deflektor (nietoperza) przysłaniający otwór przy lagach. Jest dużo lepiej jak na fabrycznym setupie.
Ile masz wzrostu, pytam bo zastanawiam się pomiędzy średnim a wysokim vstream'em ?
Ja1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.12.2020, 18:05   #44
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,152
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 6 godz 39 min 27 s
Domyślnie

Kupiłem w tym tygodniu średniego vstreama, skorzystałem ze słoneczka w środę, polatałem 2h i jest idealnie (mam 181cm, fabryczna kanapa w wyższej pozycji). Na najwyższym ustawieniu patrzę przez szybę, czego nie lubię, ale wystarczy ząbek lub 2 w dół i jest idealnie. Koniec huku w uszach i szarpania łbem. Dopiero teraz poczułem potrzebę nietoperza, tak się przyjemnie zrobiło. Mam założone fabryczne deflektory hondowskie. Dla mnie najwyższy vstream za wysoki, mierzyłem oba.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.12.2020, 22:56   #45
czaras
 
czaras's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2019
Miasto: Poznań
Posty: 63
Motocykl: CRF1100L DCT '23
czaras jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 1 min 24 s
Domyślnie

To ja dodam od siebie, że także mam średniego V-Streama i 184cm wzrostu. Dla mnie sam Vstream nie starczał, trochę tego wiatru wjeżdzało na kask. Tak do 100km/h to tam luz, ale przy większych prędkościach czułem lekkie wibracje i zwiększony hałas. Po dodaniu regulowanego Darkojaka i ustawieniu go w najniższej pozycji jest idealnie. Na asfalt patrzę nad szybami. Minus to niestety wjazd w teren, gdzie już trzeba patrzeć dużo bliżej i wtedy vstream mi przeszkadza.
czaras jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2020, 08:58   #46
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ja1 Zobacz post
Ile masz wzrostu, pytam bo zastanawiam się pomiędzy średnim a wysokim vstream'em ?
183. Wysoki moim zdaniem będzie bardzo, bardzo duży. Ja na średnim jeżdżę w najniższej pozycji szyby. Wzrok mam kilka cm nad szybą. Nie lubię patrzeć przez szybę. Jakbym miał chęć schować się za nią to mogę wciąż podnieść do samej góry na regulacji. Siedzenie mam w standardowe ATAS w pozycji ustawionej na tą wyższą z dwóch możliwości.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2020, 13:34   #47
Ja1


Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Qrnik
Posty: 20
Motocykl: ATAS 1100 2019
Ja1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 3 godz 6 min 28 s
Domyślnie

Ja mam 191 cm wzrostu, siedzenie w pozycji wyższej. Oryginalna szyba podniesiona na max i jest ok jeśli chodzi o górę kasku. Jak opuszczę o 1 ząbek, czyli +/- 1cm to za dużo powietrza wpada w wentylację kasku i zaczyna się hałas, ale znośny (mówimy o prędkościach powyżej 120) Średni V stream od poziomu górnych śrub mocujących ma wysokość 24cm a oryginał 25,5 czyli przy moim wzroście w górnym maxymalnym położeniu średni Vstream będzie mi już hałasował we wlocie na kasku - taka moja dedukcja. Natomiast wysoki Vstream podobno ma 30cm od poziomu górnych śrub mocujących, czyli 4,5cm więcej od oryginału. Po opuszczeniu go w dół do minimum miałbym około 0,5cm więcej niż oryginał plus ochronę na barki i szyję której oryginał nie daje. Sory że tak się rozpisuję, ale wcześniej w Varadero dopiero 3 szyba mi przypasowała, nie chciałbym teraz przerabiać zakupu szyb tak samo i tracić kasę.
Podsumowując najbardziej pasowałby mi największy Vstream, ale nie mam póki co możliwości zobaczyć live jak to na moto wygląda, czy nie zrobi się z tego żaglowiec.
Jeśli ma ktoś fotkę na 1100 średniego i wysokiego Vstreama to poproszę na jeśli to nie problem.
Ja1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2020, 14:48   #48
Grzega1979


Zarejestrowany: May 2019
Posty: 13
Grzega1979 jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 6 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ja1 Zobacz post
Jeśli ma ktoś fotkę na 1100 średniego i wysokiego Vstreama to poproszę na jeśli to nie problem.
Myślę, że jest więcej osób zainteresowanych tematem. Ja też do nich należę, więc jak ktoś dysponuje fotką, to ten wątek jest chyba najlepsiejszym miejscem.

LWG,
Grzesiek
Grzega1979 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2020, 21:38   #49
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ja1 Zobacz post
Ja mam 191 cm wzrostu, siedzenie w pozycji wyższej. Oryginalna szyba podniesiona na max i jest ok jeśli chodzi o górę kasku. Jak opuszczę o 1 ząbek, czyli +/- 1cm to za dużo powietrza wpada w wentylację kasku i zaczyna się hałas, ale znośny (mówimy o prędkościach powyżej 120) Średni V stream od poziomu górnych śrub mocujących ma wysokość 24cm a oryginał 25,5 czyli przy moim wzroście w górnym maxymalnym położeniu średni Vstream będzie mi już hałasował we wlocie na kasku - taka moja dedukcja. Natomiast wysoki Vstream podobno ma 30cm od poziomu górnych śrub mocujących, czyli 4,5cm więcej od oryginału. Po opuszczeniu go w dół do minimum miałbym około 0,5cm więcej niż oryginał plus ochronę na barki i szyję której oryginał nie daje. Sory że tak się rozpisuję, ale wcześniej w Varadero dopiero 3 szyba mi przypasowała, nie chciałbym teraz przerabiać zakupu szyb tak samo i tracić kasę.
Podsumowując najbardziej pasowałby mi największy Vstream, ale nie mam póki co możliwości zobaczyć live jak to na moto wygląda, czy nie zrobi się z tego żaglowiec.
Jeśli ma ktoś fotkę na 1100 średniego i wysokiego Vstreama to poproszę na jeśli to nie problem.
W kwestii rozmiarów Średni VStream vs. OEM jest tak jak piszesz. Dużego nie mam, więc nie wiem o ile dokładnie jest wyższy. Natomiast już średni jest bardzo szeroki. Myślę, że ten największy będzie naprawdę wielkim żaglowcem. Ale o ile nie jeździsz dużo w offie to raczej same plusy
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2020, 19:29   #50
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Grzega1979 Zobacz post
Myślę, że jest więcej osób zainteresowanych tematem. Ja też do nich należę, więc jak ktoś dysponuje fotką, to ten wątek jest chyba najlepsiejszym miejscem.

LWG,
Grzesiek
Dobrym zwyczajem jest się przywitać z kolegami.

Mamy do tego celu takie specjalnie przeznaczone miejsce
Powitalnia się nazywa
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Akcesoryjna chłodnica oleju Vertus72 Inne tematy 7 05.09.2012 01:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.