Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.11.2021, 15:34   #51
TOMADYNA

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Bezrzecze
Posty: 136
Motocykl: CRF 1100 DCT
TOMADYNA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 11 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał dawid8210 Zobacz post
Bez buta wysokiego poleciałoby coś slabszego niż podudzie. Czyli kostka. Ale lepiej złamać prosta sztachetę jaką jest podudzie niż stopę gdzie zawiasów jest dużo. Dochodzi wtedy często do skrętnego złamania piszczeli. Mniam
No właśnie skrętne ;-(, zakończyło się gwoździem śródszpikowym
TOMADYNA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2021, 16:38   #52
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 238
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 8 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Na tą chwilę najbliżej mi do sugestii kolegi wojtekk z postu #10, ponadto obejrzałem sporo filmików na youtube o ubiorze i film swoje bajerowanie, a nie ma to jak poczytać doświadczenia ludzkie w komentarzach + autorzy filmów tez się udzielają w komentarzach i niby w filmie coś zachwalali, ale w komentarzach idą czasem w stronę rozsądku i jakoś nie usmiecha im się wydac 5000-6000 na kurtke i spodnie. Napisałem temat żeby ludzie się wypowiedzieli, a nuż coś mi podejdzie, i niektóre posty bardzo pomocne, niektóre nie - z drugiej strony moje pytanie jest jakie jest ... nikt mi złotego środka nie poda, dlatego nawet macham ręką na niektóre wpisy co sa dla mnie śmieszne ale na pewno wola autora taka nie była, tak jak i komentarze na youtube dla mnie na +. Brat mi kiedyś przywiózł kurtkę GoreTex już nie nową, nigdy nie miałem tego materiału na sobie, ściągnąłem 3 warstwy ubrania jakie na sobie miałem i ubrałem tą kurtkę i dopiero wtedy się dowiedziałem co to za materiał, jaką robi robote + niesamowity komfort jazdy bo mniej ciuchów na sobie - w zasadzie podniecenie kurtką było takie samo jak tym ze najfajniej mi się tym motorem jezdzilo bo nie mialem tego obcislego ciezaru na sobie, czulem sie pewniej, bo na razie jezdze jak cipa. dla Was to norma, ja tego nie znałem - fantastyczna sprawa. I co? kupił bym coś za 2000 i dupa ... Teraz już jest w ogóle raczej na mnie zimno, głowa marznie pomimo kominiarki choć to zwykła kominiarka bo zawsze gdzieś podwieje w tym kasku z daszkiem, może z kominiarką goretex by było lepiej? Zresztą to ma być jazda w koło komina jak mi się za chce, a nie na siłe jakieś parcie po 200km bo kupiłem motor.
Na dzień dzisiejszy dla mnie raczej koniec sezonu, a przez zimę mam nadzieję się trochę jeszcze dowiedzieć, albo już w zimie coś kupić. Plan jest taki, że kupię coś wiosna-lato-zima, spodnie + kurtka może 800zł, to jest dla mnie rozsądna cena która mogę wyłożyc i w razie wycofania się z zabawy w motor tylę moge stracić, natomiast dodatkowo planuję dokupić jakąś bieliznę + goretex spodnie i kurtka, będą to rzeczy które może i nie będą tanie ale mogę je użytkować w zimie koło domu - bo lubie się szwędać, może w końcu uda się wybrać w Tatry zimą bo już kilka lat planuje, i chce żeby to było na lata bo z natury szanuje rzeczy i starczają mi na kilka lat jak są dobrej jakości, a nie że kupie coś za 2000-3000 a potem sie będę z tym bujał jak mi się znudzi po pól roku jazda motocyklem. Z psem w zimie w tym do lasu nie pojde, ani w góry nie pojadę.

Zastanawia mnie jeszcze kwestia merino. Kupiłem bluzę u kolegi Emek, pierwszy raz mam do czynienia z tym materiałem, odczucia są dziwne, po pierwsze czuję się w tym jakby mnie to trochę chłodziło aniżeli grzało, takie uczucie jakby utrzymywało to stałą temperaturę, natomiast nie poce się w tym i to nie smierdzi, cieplejsze wrażenie sprawia na mnie zwykły podkoszulek bawełniany z długim rękawem - jak się go ubierze i w tym chodzi to mi cieplej takie mam wrażenia. Macie podobne wrażenie? Bardzo na + jednak jest to, że to oddycha, w zwykłym podkoszulku czy gaciach człowiekowi ciepło, spoci się i mu zajebiście zimno zaraz, dlatego na pewno dokupie kalesony już mam nawet upatrzone.
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2021, 17:51   #53
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,754
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 26 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sysiek300 Zobacz post
Zastanawia mnie jeszcze kwestia merino. Kupiłem bluzę u kolegi Emek, pierwszy raz mam do czynienia z tym materiałem, odczucia są dziwne, po pierwsze czuję się w tym jakby mnie to trochę chłodziło aniżeli grzało, takie uczucie jakby utrzymywało to stałą temperaturę, natomiast nie poce się w tym i to nie smierdzi, cieplejsze wrażenie sprawia na mnie zwykły podkoszulek bawełniany z długim rękawem - jak się go ubierze i w tym chodzi to mi cieplej takie mam wrażenia. Macie podobne wrażenie? Bardzo na + jednak jest to, że to oddycha, w zwykłym podkoszulku czy gaciach człowiekowi ciepło, spoci się i mu zajebiście zimno zaraz, dlatego na pewno dokupie kalesony już mam nawet upatrzone.
Łażę w górze i galotach od Emka. Mnie to ani za bardzo nie grzeje, ani nie jest w tym zimno. Po prostu jest mi akuratnie. Komfortowo. Ostatnio przy ognisku towarzystwo opatuliło sie w kurtki, a ja miałem na sobie tą emkową bieliznę i wierzch i nie marzłem. Dobrze wydana kasa
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2021, 18:01   #54
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał dawid8210 Zobacz post
Łażę w górze i galotach od Emka. Mnie to ani za bardzo nie grzeje, ani nie jest w tym zimno. Po prostu jest mi akuratnie. Komfortowo. Ostatnio przy ognisku towarzystwo opatuliło sie w kurtki, a ja miałem na sobie tą emkową bieliznę i wierzch i nie marzłem. Dobrze wydana kasa
I o to chodzi, z czasem warto do kupic bielizne (majtki, skarpetki) do kompletu.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2021, 18:13   #55
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 238
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 8 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Ja też jestem zadowolony z tego produktu pytałem tylko o odczucia, niestety kalesonów akurat już nie mial dlatego kupie gdzie indziej.
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2021, 22:12   #56
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dawid8210 Zobacz post
Łażę w górze i galotach od Emka. Mnie to ani za bardzo nie grzeje, ani nie jest w tym zimno. Po prostu jest mi akuratnie. Komfortowo. Ostatnio przy ognisku towarzystwo opatuliło sie w kurtki, a ja miałem na sobie tą emkową bieliznę i wierzch i nie marzłem. Dobrze wydana kasa
Mam podobnie. Bielizna merino od Emka + bluza też i można jeździć w obecnych temperaturach bez problemu. Nie o to chodzi aby sztucznie reklamować. To po prostu uczciwie działa.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2021, 15:44   #57
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Takie coś mi się wyświetliło na FB i od razu skojarzenie mam z tym tematem ...

Screenshot_20211113-154150.jpg
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2021, 15:48   #58
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Takie coś mi się wyświetliło na FB i od razu skojarzenie mam z tym tematem ...

Załącznik 111383
Wiesz jak jest, jeden powie, ze pasy w samochodzie uratowały mu życie a drugi, ze dzięki temu, ze nie zapiął to wypadł przez przednią szybę i nie spłonął w aucie
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2021, 15:55   #59
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

No tak tylko sprawa dotyczy akurat motocykla tu pasow nie ma.
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2021, 15:55   #60
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
Wiesz jak jest, jeden powie, ze pasy w samochodzie uratowały mu życie a drugi, ze dzięki temu, ze nie zapiął to wypadł przez przednią szybę i nie spłonął w aucie
Niby tak ale jednak nie

Nie spotkałem jeszcze nikogo kto po szlifie czy też innej kolizji na moto stwierdził by że ma całe nogi bo był w klatkach/trampkach, to samo tyczy się spodenek czy dresów. W drugą stronę często się słyszy że porządny but uratował nogę, czy ochraniacze i ciuch ocaliły zdrowie/życie

Wiadomo kase każdy wydaje wedle uznania i możliwości. Wszyscy oceniają wartość swojego zdrowia i życia wedle swoich kryteriów,
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ciuchy revit TOFAKT Ciuch Afrykańczyka 39 04.10.2015 10:51
ciuchy MACNA szynszyll Ciuch Afrykańczyka 24 13.09.2012 16:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.