Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.01.2019, 12:43   #1
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Warsztat IM mieści się w chwili obecnej na kowalskiej i wygląda jak zwykła dziupla. Pomyśl też o warunkach pracy.
W ZYCIU stefana nie zamieniłbym normalnej, czystej roboty na dłubanie przy parchach w jakimś wiecznie niedogrzanym zimą i śmierdzącym latem warsztacie.
Poszukaj dobrze i jest IMO jak piszesz - póki jest to Hobby to jest OK> jak zaczniesz to robić codziennie to nie będzie to ani hobby ani lubiana robota. Chyba, że to marzenie Twego życia.

JEŚLI miałbym wchodzić w ten segment to szukałbym posady jako mechanik w dużych dealershipach, przede wszystkim BMW. Byłem w warsztacie w Długołęce i tam chciałbym pracować, jeśli rozumiesz co chcę powiedzieć.

Szukałbym zdecydowanie mechaniki na pograniczu sterowania i linii produkcyjnych z nastawieniem na świadczenie takich usług na własną rękę w dalszej przyszłości. BARDZO intratny rynek. Jeśli masz doświadczenie w IT i lubisz mechanikę to to jest dobry melanż. Przy moto zawsze będziesz mógł pogrzebać.

m

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 13:18   #2
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Warsztat IM mieści się w chwili obecnej na kowalskiej i wygląda jak zwykła dziupla.
Bez przesady, do dziupli mu daleko. Mieszczą się tam od niedawna, przejęli lokal po jakiejś stolarni/wytwórni/szlifierni płyt wiórowych i powoli remontują pomieszczenia. To autoryzowany serwis KTM, Husqvarna i Ducati. Od klienta biorą 360PLN za roboczogodzinę. Szef jest gościem bardzo "w porządku" w stosunku do klientów, nie wiem jak do pracowników.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 13:38   #3
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,633
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 3 min 38 s
Domyślnie

Zwykła mechanika- czy to motocyklowa, czy samochodowa- to trudny kawałek chleba i wyżyć z tego ciężko. Jeśli masz zdolności i wiedzę z zakresu elektroniki i informatyki, to szukaj czegoś w tym kierunku. Po co się babrać w olejach, jak można brać kilka razy większą kasę za dłubanie w kabelkach W mojej okolicy warsztatów jak mrówek i zarobki mechaników marne. Ale dobry elektryk samochodowy ma terminy jak NFZ, choć ceny usług wysokie. Zatrudnić się u takiego na próbę, doszkolić, zrobić kilka kursów specjalistycznych i wtedy zarobisz przyzwoicie, nie szarpiąc się ze strupami kupionymi za 500 zł.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.