Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.03.2022, 17:16   #741
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

1,3 MULTIFUEL raczej
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2022, 17:09   #742
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,861
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 21 min 8 s
Domyślnie

Czekając na powrót, siedzimy trochę jak na gorących węglach, przeglądam propozycje Apple na temat moich pstryków, nie wszystko się da umieścić bo pojawiają się roszczenia do muzyki ale może ta się utrzyma przez chwilę. Jutro jedziemy po daktyle, żałujemy że będąc w Jerycho gdzie kupiliśmy kilogram daktyli za 30 szekli i wydawało nam się że nas oszwabili. W supermarkecie ta klasa daktyli kosztuje 50 szekli. Może nam się uda trafić na tą jakość w podobnej cenie, chociaż pewnie w izraelskim kibucu będzie drożej niż na terytoriach.

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2022, 16:48   #743
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,861
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 21 min 8 s
Domyślnie

Czy utratę zasięgu podczas mroźnej pogody można nazywać stratą mocy ? To co napiszemy o większym spalaniu samochodów spalinowych w podobnych warunkach? Pewną rekompensacją jest że mogę zaoszczędzić 20% procent energii wyprodukowanej ze słońca, ładując ją prosto do samochodu. Jak nazwać taki sposób, zyskiem energii być może, ale jak pogoda będzie mroźna to będę pisał że straciłem moc na kołach? Moim zdaniem to ostatnie to dezinformacja aby nie napisać bzdura.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png 85ED961B-1CCF-45D2-9520-703B8F770742.png (610.1 KB, 10 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2022, 16:59   #744
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

chyba sam tą dezinformację wymyśliłeś jakiś ten teks mało sensowny
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2022, 17:36   #745
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,861
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 21 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomekt Zobacz post
chyba sam tą dezinformację wymyśliłeś jakiś ten teks mało sensowny
No a jak mam nazwać wpis w wątku w którym pojawia się problem utraty mocy pomiędzy silnikiem a kołami z tekstem który stawia to na równi z tzw utratą zasięgu w wyniku zimna. Czy zimno w tym konkretnym przypadku spowoduje że do kół dotrze mniej mocy? Jeżeli nie jest to dezinformacja, to jak to nazwiesz? Rzetelną informacją ?
Zadaję w takim razie pytanie, czy w zimie auto elektryczne będzie miało mniejszą moc ?
Co do produkcji to ostatnie 3 dni i dzisiejszy też były całkiem niezłe, dzisiejszy dzień najsłabszy może dojdzie jak wczoraj do 48 kWh dojdzie, poprzednie przebiły 50 kWh pierwszy raz w tym roku. W Izraelu siedzimy w domu w puchówkach grzejąc klimatyzacją.
Widzę że tych paneli też masz sporo, auta elektrycznego brakuje, chyba że konsumujesz energię w inny sposób
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2022, 17:47   #746
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Zadaję w takim razie pytanie, czy w zimie auto elektryczne będzie miało mniejszą moc ?
nie będzie miało mniejszy zasięg a spalinowe delikatny przyrost mocy
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2022, 18:16   #747
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,861
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 21 min 8 s
Domyślnie

Twoja odpowiedź przypomina mi jak to spotyka się dwóch Żydów i jeden mówi do drugiego. Icek słyszałem że mówisz o mnie że jestem złodziej? To prawda, ale ja tego nie powiedziałem.
Wybiorę z Twojej odpowiedzi to co mnie zainteresowało, że samochód spalinowy będzie miał delikatny przyrost mocy. Jaka jest tego przyczyna?
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2022, 18:18   #748
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

fizyka
http://michna.me/symulator-osiagow-samochodu/2/

a tak z ciekawości to jakie straty między silnikiem a kołami ma elektryk i czy mniejsze niż spalinowy ?

https://www.autoevolution.com/news/v...90.html#agal_0
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2022, 18:42   #749
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

No i to pokazuje wyższość silnika elektrycznego nad spalinowym.
Osiągi tego pierwszego nie zależą od temperatury, wysokości nad poziomem morza, gęstości powietrza, wilgotności, zawartości tlenu, kurzu, kraju pochodzenia dinozaurów itp itd.
A spalinówka? Wszystko to jest problem. To powietrze za rzadkie, to zapylenie za duże, to silnik za zimny.

W elektrykach trzeba tylko nad akumulatorem popracować.

Cytat:
Napisał tomekt Zobacz post

a tak z ciekawości to jakie straty między silnikiem a kołami ma elektryk i czy mniejsze niż spalinowy ?

Większość elektryków ma przekładnię na kołach zębatych o stałym przełożeniu (jak id.3). To ma zawsze większą sprawność od przekładni manualnej wielobiegowej (bo tam jest sprzęgło, synchronizatory,konieczność zmian biegów), o wszystkich automatach nie wspominając (które generują straty nawet do 10-15% o ile dobrze pamiętam). Jak do tego dodasz straty na przekładni międzyosiowej w przypadku napędów 4x4 to tylko rośnie.

Także tak, trochę upraszczając, elektryki mają (prawie) zawsze bardziej sprawne przeniesienie napędu (między silnikiem, a kołami).

Ostatnio edytowane przez Novy : 13.03.2022 o 19:53 Powód: Połączenie postów
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2022, 18:59   #750
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

wybacz na hamowni dokonuje się pomiaru na jednym biegu poza tym reszta podobnie jest mechanizm różnicowy półosie na minus przekładnia dwu stopniowa id3

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
No i to pokazuje wyższość silnika elektrycznego nad spalinowym.
Osiągi tego pierwszego nie zależą od temperatury, wysokości nad poziomem morza, gęstości powietrza, wilgotności, zawartości tlenu, kurzu, kraju pochodzenia dinozaurów itp itd.
A spalinówka? Wszystko to jest problem. To powietrze za rzadkie, to zapylenie za duże, to silnik za zimny.

W elektrykach trzeba tylko nad akumulatorem popracować.
nie zależą ale zasięg bardzo

Ostatnio edytowane przez Novy : 13.03.2022 o 19:53 Powód: Połączenie postów
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.