Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.02.2023, 08:45   #51
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,755
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 16 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Ja tam podpinam i mam wyebane. Nie muszę się martwić czy zagada czy też nie i mam pewność że wbijam do garażu, guzik i łogiń. Wcześniej bywało różnie. Pozostałe sprzęty mają kopajkę i można śmiało aku olać.
OK, ja to z grubsza łapię ale robisz tak cały rok, sezon? Tzn. odstawiasz w sezonie po jeździe i podpinasz?

U mnie temat o tyle prosty że w sezonie to w poziemnym nie miałbym gdzie tego podłączyć bo gniazdek ogólnodostępnych niet. Więc tylko zimowo ale trzymam moto w garażu w którym jest +17 stopni

Tak czy tak, podpinając na noc to musiałbym mieć totalne zaufanie do prostownika. Lidlowy jest fajny ale aż tak bym mu nie zaufał..
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 08:48   #52
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,895
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 5 dni 13 godz 23 min 29 s
Domyślnie

Dokładnie. Została mi jedna maszyna z guzikiem to wjeżdżam do garażu, podpinam CTEKa i zapominam o temacie. Wydaje mi się też, że takie akusy żyją jakby dłużej ale to może być czysto subiektywne.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 09:13   #53
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ja podpinam na zime, aku stoi w cieplym ale jest nie uzywane a tego akumlatory nie lubia. Cetek co jakis czas doladowuje i pilnuj by aku byl w najlepszej mozliwej kondycji co sprawia ze jego zycie jest dluzsze. Przed sezonem zazwyczaj jeszcze uzywam funkcji Recond by dobrze zmieszac elektrolit. Nie dawno zakupilem CTEK indykator (o taki https://www.clasohlson.com/no/CTEK-I.../p/Pr363764000 ) ale za wiele o jego dzialaniu na razie nie powiem, bedzie wisial w moto do wizualnej kontroli stanu bateri oraz ewentualnemu szybkiemu podlaczeniu.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 09:34   #54
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 22 godz 29 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Dokładnie. Została mi jedna maszyna z guzikiem to wjeżdżam do garażu, podpinam CTEKa i zapominam o temacie. Wydaje mi się też, że takie akusy żyją jakby dłużej ale to może być czysto subiektywne.
Oczywiscie ze żyją dłużej . Jeden Ctek cały czas jest podpięty w E-classie diesel ,który wyjeżdża raz na 3 miesiące( 5tys. km rocznie robi) i aku 100Ah wytrzymało 9lat. Oczywiscie lidlowskiego bym nie zostawił na całą noc. W jedyny z motocykli jakiś chińczyk pod ctekiem jest i 7 lat żyje
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 09:38   #55
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 22 godz 29 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dubel Zobacz post
Ja podpinam na zime, aku stoi w cieplym ale jest nie uzywane a tego akumlatory nie lubia. Cetek co jakis czas doladowuje i pilnuj by aku byl w najlepszej mozliwej kondycji co sprawia ze jego zycie jest dluzsze. Przed sezonem zazwyczaj jeszcze uzywam funkcji Recond by dobrze zmieszac elektrolit. Nie dawno zakupilem CTEK indykator (o taki https://www.clasohlson.com/no/CTEK-I.../p/Pr363764000 ) ale za wiele o jego dzialaniu na razie nie powiem, bedzie wisial w moto do wizualnej kontroli stanu bateri oraz ewentualnemu szybkiemu podlaczeniu.
Recond działa. Sprawdzone na nieużywanym przez rok aku i zmartwychwstał i działa do dzisiaj
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 09:52   #56
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,625
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 14 godz 34 min 57 s
Domyślnie

Ja osobiscie uzywam Noco Genius 10 i jestem mega zadowolony. Ma funkcje "naprawy" akumulatora i dzieki temu uratowalem aku z przyczepy kempingowej, ktory juz byl kaplica. Laduje akumulator odpowiednio do temperatury zewnetrznej. Nie ma problemu jak te z lidla, ze przy duzym rozladowaniu wcale nie ruszy. Tyle, ze kupilem na jakiejs wyprzedazy za 100 Euro, a teraz ceny duzo wyzsze.

https://www.youtube.com/watch?v=2pOKFTvlj68
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 10:18   #57
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,585
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wegrzyn Zobacz post
Nie ma problemu jak te z lidla, ze przy duzym rozladowaniu wcale nie ruszy.
Cetec też nie rozpocznie ładowania "od zera". Trzeba go oszukać podpinając jakąś inną baterię lub chiński zasilacz.
Cetec ma natomiast fajne gadżety, które ułatwiają okresowe podładowanie bez konieczności rozbierania motocykla, aby dostać się do klem.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg akcesoria_ctek_d.jpeg (182.4 KB, 14 wyświetleń)
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 10:28   #58
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,328
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 1 godz 36 min 54 s
Domyślnie

Dziękuję panowie za rady. Jak zawsze dyskusja z niedrogiego prostownika do incydentalnego podłączenia skręciła w jedyną słuszną drogę Potrzebuję najdroższego i najlepszego sprzętu na rynku
Ja również jestem team, gdzie nie trzymam akumulatora całą zimę pod ładowarką, ale może dlatego że mnie wszystkiego szkoła i ojciec uczył, a uczyli że starcza raz na jakiś czas podładować w domciu i będzie OK.
A co do oldskulowych prostowników - ojciec miał taki stary PRLowski profesjonalny prostownik odkupiony gdzieś za flaszkę z warsztatu serwisującego wózki widłowe. Do tego areometr oczywiście i butelka wody destylowanej. Pamiętam te czary mary w zimowe wieczory, gdy trzeba było przynieść akumulator z dużego fiata (bo kradli - kołpaki, wycieraczki i radio safari 5 też kradli), otworzyć, dolać wody, obliczyć jakim prądem i ile czasu ładować, a potem sprawdzić areometrem gęstość. To byli czasy
A że zostawiłem swoje lidlowskie cudo na wsi i nie mam czym podładować akumulatorka, dowiedziałem się że tylko CTEk, no, ewentualnie NOCO mi potrzebne, i bez tego nawet nie ma co startować ))

Acha, edytuję, bo zgubiłem wątek co z tym starym prostownikiem z PRL. Otóż ojciec miał sąsiada, strasznego sknerę. I ten sąsiad nonstop pożyczał od ojca ten prostownik. Lata mijały, pojawiły się małe automatyczne prostowniki, ale pan Witek wolał ciągle trzymać ojcowski prostownik, bo za darmo. No i w zasadzie prostownik częściej był u niego niż u nas. Jak nam był potrzebny to musiałem biegać do pana Witka, a on mi mówił że "pożyczy nam go" No i ojcu się zmarło, a prostownik Witkowi "zaginął". Myślę że do dziś go używa. A tak to tematu by nie było, bo ja dziś bym biegał po domu z buczącą skrzynką ważącą ze 3 kilo i areometrem I nie musiałbym się zastanawiać czy CTEK czy NOCO
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 10:50   #59
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,755
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 16 min 24 s
Domyślnie

No właśnie to jest dobre Teddy pytanie. Co poza CTEK i NOCO, tańszego można podłączyć do Aku żeby nie zostać wykluczonym
Pomijając Lidla..

Btw mój ojciec też ma paru takich znajomych Witków. Ile to było rzeczy które pożyczył i zaginęły... Eh
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2023, 10:53   #60
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 952
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 12 godz 21 min 7 s
Domyślnie

To jeszcze raz: polski Stef-Pol. Podłączam od nastu lat i chata, odpukać, jak stała tak stoi.
http://stef-pol.com/
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Reglel napiecia/prostownik KTM lc8 Roni92 KTM 4 22.08.2021 08:59
Aku w NAT AS a prostownik Lukhor Gadżety / wyposażenie 11 04.02.2019 21:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.