Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.04.2016, 14:53   #31
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 53 min 58 s
Domyślnie

Kiedyś też uważano, że auta parowe są ok. Postępu nie zatrzymasz. Masz prawo do swojego zdania. Weź sobie jakąś hybrydę na weekend i sam się przekonaj.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2016, 16:11   #32
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Jechał ja raz taksówką która okazała się być Priusem.
No i w te pędy wypytuję taksówkarza jak to się na takim Priusie funkcjonuje.
Wszak taksiarz robi tym miliardy kilometrów dziennie.

I generalnie powiedział mi tak - ludzie głupoty gadają o tych hybrydach, natomiast tylko pierwsze priusy były trochę lipne, a te kolejne to miodzio. I powiedział mi tak - nic się nie psuje, spalanie ma jakieś totalnie symboliczne i na taryfę auto wogóle turbo najlepsze a wogóle to zaraz sobie zmienia na nowszego priusa.

Pytalem ile na samym prądzie ujedzie to powiedział że jak z wiatrem to 5 km.


Jak dla mnie to samochód musi palić benzynę i mieć rwd. No ale to ja.

Na stacjach benzynowych szlocham sobie po cichu bo moja turbocegła pali w mieście 17 litrów a w trasie na tempomacie i delikatnym traktowaniu gazu zejdzie do 10/100.
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2016, 21:22   #33
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,175
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 16 godz 29 min 26 s
Domyślnie

Duży chłopcze z Krakowa, widzę że nie zrozumiałeś ogromnej większości tego co napisałem. Oto więc streszczenie:
Jak auta hybrydowe/elektryczne będą ogólnie lepsze, tańsze i bardziej ekologiczne niż konwencjonalne to sobie kupię pierwszy.

Smutne jest to, że jak się o czymś nowoczesnym mówi że może niekoniecznie jest najlepsze, to od razu jest się podejrzanym dla różnych "światowych ludzi".


PS. Jeździłem elektrykiem/hybrydą..
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2016, 22:18   #34
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 53 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Duży chłopcze z Krakowa, widzę że nie zrozumiałeś ogromnej większości tego co napisałem....
...
"światowych ludzi".
Wiesz, w sumie chciałem Ci coś odpisać... ale chyba mi się odechciało.... prawie.
Cytując Ciebie, wierz dalej, że nowe diesle się nie psują i są ok.
A taki ton Twojej wypowiedzi zostaw proszę dla kolegów na podwórku, bo obrażanie osób, których nie znasz może do czasami do niczego dobrego nie prowadzić.

PS. Mam hybrydę, mam diesla i mam 450KM w benzynie i każde jest ok. Ale z wszystkich aut, które przerabiałem z nowych i używanych w ostatnich latach to tylko hybrydy zapewniają komfort polegający na totalnej bezawaryjności. Tyle i aż tyle.
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2016, 23:03   #35
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,175
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 16 godz 29 min 26 s
Domyślnie

Nie bądź taki spięty, taką masz nazwę użytkownika, a Twój poprzedni post też nie był zbyt uprzejmy. Oczywiście nie było moją intencją obrażanie kogokolwiek, luz
Nie muszę wierzyć, ponieważ wiem że nowe diesle bez zyliona km na liczniku są ok. Na razie wolę auta konwencjonalne i jestem w większości zarówno wśród użytkowników aut używanych jak i też nowych. Ciekawe dlaczego? pozdr.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2016, 09:23   #36
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 53 min 58 s
Domyślnie

Nie spinam się. W moim poprzednim poście też nie było nieuprzejmości.
Jesteś w większości użytkowników, bo sensowne hybrydy na rynku sprzedaje Tesla, Lexus i Toyota. Pozostałe to właściwie wynalazki. Nawet BMW eksperymentuje i co model to ma inny pomysł na napęd. Jednym słowem dalej szuka rozwiązania. Tak, wiem, jest i8 Z tego powodu ilość hybryd na rynku jest jeszcze ograniczona. Przeanalizuj sobie jaka część modeli toyoty (Auris i Rav4) i lexusa sprzedaje się w wersjach hybrydowych. Te dane były gdzieś dostępne w materiałach prasowych obu marek. A na rynku używanych tych modeli po prostu brakuje, bo nikt ich nie chce za bardzo sprzedawać jeszcze. Sam szukałem używanej Auris, bo w rodzinie się spodobał, i nie jestem w stanie nic znaleźć, bo to, co się pojawia to w 90% auto powypadkowe ściągane jako złom.
Wśród moich znajomych hybrydy już dawno zyskały i coraz częściej się pojawiają.
Przez ostatnie lata przerobiłem auta (osobiście lub moich wspólników z pracy):
1. BMW 740d xDrive - nowy - nieustanne problemy z klimatyzacją. Kilka ASO nie potrafiło sobie poradzić z problemem przez rok.
2. BMW X5 w wersjach 3.0d i 4.0d. Nowe i używane. Problemy ze skrzynią, elektroniką.
3. Audi A6 w wersjach diesel 3.0 i benzyna 3.2 - padało w nich wszystko po kolei. Diesel miał przewagę. Nie znaczył terenu olejem. Oba używane, z polskiego ASO z pełną dokumentacją.
3. Lexus Rx450h - uzywany - oleje i opony. Nigdy nie zepsuło się nic więcej. Przejechane ponad 100 tyś u nas.
4. Lexus GS300h. używany. Jak wyżej.
5. BMW 530xD - od nowości - konwerter skrzyni, wyciek ze skrzyni, uslizgi na skrzyni xDrive, o drobnostkach nawet nie chcę pisać.
6. BMW 528xi F10 - jedno nowe jedno używane. W obu wałki i czujniki tego ichniejszego vanosa czy jak to zwał. w obu padły turbo (po jednym, bo to silniki biturbo) przy przebiegu poniżej 120 tyś km.
6. Wynalazek mojej zony ostatni auris TS HSD - nowy. Najmniejszy przebieg, bo w pół roku raptem 15 tyś km. Bezawaryjne.
7. Volvo V60 D4 nowe - problemy z felgami. Silnik i reszta jeszcze coś tam rokuje, bo ma dopiero 10 tyś przebiegu. Zobaczymy za pół roku.
8. VW Phaeton W12 - znany nam od nowości. Problemy ze skrzynią biegów, elektroniką, zawieszeniem. Sam silnik bezawaryjny. Część problemów nierozwiązana do dziś.

Pewnie było tego jeszcze więcej, ale mi nie przychodzi do głowy. Z powyższych właściwie tylko hybrydy są bezproblemowe. Można w nie wsiadać i jechać bez zastanawiania się, czy dojadą
Jeśli mamy kupić teraz nowe auta to w grę wchodzą właściwie tylko toyoty (na ta chwilę przoduje Rav4 w hybrydzie), lexusy (NX, IS, GS) i ewentualnie bmw x6 lub 7 activ hybrid.
Nie przekonam Cię, że hybrydy są najlepsze, bo nie ma czegoś takiego jak najlepsze auto. One po prostu są niezawodne a współczesna technologia pozwala konstruować takie auta tak, żeby ich codzienna eksploatacja i walory użytkowe nie odbiegały od tych z silnikami spalinowymi. Nie ma tam ograniczonej przestrzeni użytkowej, osiągi są porównywalne lub czasami lepsze od tych z tradycyjnymi silnikami.
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2016, 11:49   #37
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,893
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 6 dni 2 godz 9 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bigboykr Zobacz post
Nie spinam się. W moim poprzednim poście też nie było nieuprzejmości.
Jesteś w większości użytkowników, bo sensowne hybrydy na rynku sprzedaje Tesla, Lexus i Toyota. Pozostałe to właściwie wynalazki. Nawet BMW eksperymentuje i co model to ma inny pomysł na napęd. Jednym słowem dalej szuka rozwiązania. Tak, wiem, jest i8 Z tego powodu ilość hybryd na rynku jest jeszcze ograniczona. Przeanalizuj sobie jaka część modeli toyoty (Auris i Rav4) i lexusa sprzedaje się w wersjach hybrydowych. Te dane były gdzieś dostępne w materiałach prasowych obu marek. A na rynku używanych tych modeli po prostu brakuje, bo nikt ich nie chce za bardzo sprzedawać jeszcze. Sam szukałem używanej Auris, bo w rodzinie się spodobał, i nie jestem w stanie nic znaleźć, bo to, co się pojawia to w 90% auto powypadkowe ściągane jako złom.
Wśród moich znajomych hybrydy już dawno zyskały i coraz częściej się pojawiają.
Przez ostatnie lata przerobiłem auta (osobiście lub moich wspólników z pracy):
1. BMW 740d xDrive - nowy - nieustanne problemy z klimatyzacją. Kilka ASO nie potrafiło sobie poradzić z problemem przez rok.
2. BMW X5 w wersjach 3.0d i 4.0d. Nowe i używane. Problemy ze skrzynią, elektroniką.
3. Audi A6 w wersjach diesel 3.0 i benzyna 3.2 - padało w nich wszystko po kolei. Diesel miał przewagę. Nie znaczył terenu olejem. Oba używane, z polskiego ASO z pełną dokumentacją.
3. Lexus Rx450h - uzywany - oleje i opony. Nigdy nie zepsuło się nic więcej. Przejechane ponad 100 tyś u nas.
4. Lexus GS300h. używany. Jak wyżej.
5. BMW 530xD - od nowości - konwerter skrzyni, wyciek ze skrzyni, uslizgi na skrzyni xDrive, o drobnostkach nawet nie chcę pisać.
6. BMW 528xi F10 - jedno nowe jedno używane. W obu wałki i czujniki tego ichniejszego vanosa czy jak to zwał. w obu padły turbo (po jednym, bo to silniki biturbo) przy przebiegu poniżej 120 tyś km.
6. Wynalazek mojej zony ostatni auris TS HSD - nowy. Najmniejszy przebieg, bo w pół roku raptem 15 tyś km. Bezawaryjne.
7. Volvo V60 D4 nowe - problemy z felgami. Silnik i reszta jeszcze coś tam rokuje, bo ma dopiero 10 tyś przebiegu. Zobaczymy za pół roku.
8. VW Phaeton W12 - znany nam od nowości. Problemy ze skrzynią biegów, elektroniką, zawieszeniem. Sam silnik bezawaryjny. Część problemów nierozwiązana do dziś.

Pewnie było tego jeszcze więcej, ale mi nie przychodzi do głowy. Z powyższych właściwie tylko hybrydy są bezproblemowe. Można w nie wsiadać i jechać bez zastanawiania się, czy dojadą
Jeśli mamy kupić teraz nowe auta to w grę wchodzą właściwie tylko toyoty (na ta chwilę przoduje Rav4 w hybrydzie), lexusy (NX, IS, GS) i ewentualnie bmw x6 lub 7 activ hybrid.
Nie przekonam Cię, że hybrydy są najlepsze, bo nie ma czegoś takiego jak najlepsze auto. One po prostu są niezawodne a współczesna technologia pozwala konstruować takie auta tak, żeby ich codzienna eksploatacja i walory użytkowe nie odbiegały od tych z silnikami spalinowymi. Nie ma tam ograniczonej przestrzeni użytkowej, osiągi są porównywalne lub czasami lepsze od tych z tradycyjnymi silnikami.


Tesla to nie jest hybryda
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2016, 14:25   #38
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 53 min 58 s
Domyślnie

Tak, Tesla to nie hybryda. Oczywiście. Jednakże przy jej zasięgu można już myśleć o normalnym jej użytkowaniu. Co w przypadku innych elektryków nie jest takie oczywiste.
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2016, 19:54   #39
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,175
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 16 godz 29 min 26 s
Domyślnie

Dobrze, nie mieszajmy różnych spraw.
Sprawdziłem ceny Aurisa - i rzeczywiście ceny diesla i hybryd są podobne..ale to benzyna (pali więcej to prawda) jest konkurencją użytkową dla hybrydy (jazda w mieście, krótkie dystanse). I różnica w cenie tych samych wersji to ok. 15000zł, czyli ok 20% ceny auta, 70 to nie 85 tys..ceny z cennika, lekka ekstrawagancja.
Jeśli już chcemy porównywać bezawaryjność to chyba uczciwie porównywać auta tej samej marki z różnym napędem? Nie chce mi się wymieniać kogo ja znam i co ma, ale ogólnie zauważam że w 95% przypadków samochody nowe (nie kupione jako używane nie wiadomo skąd i jak używane i z jakim przebiegiem) przejeżdżają pierwsze kilkanaście lat bez poważnych nakładów (oprócz normalnego serwisu).
Poza tym bądźmy poważni..klima, felgi i skrzynka z biegami są w każdym samochodzie, i uwaga, działają tak samo. Jedyna różnica w układzie pieca.
100 tys. to też żaden przebieg na samochód - przynajmniej dla mnie.

Każdy kupi co uważa, ale dla mnie naprawdę nie jest ważne czy auto odzyskuje energię, etc..ważne natomiast ile to kosztuje i czy jest ekologiczne w produkcji i użytkowaniu. Przynajmniej na razie nie widzę przewagi hybryd. Prawdziwa rewolucja byłaby z wodorem..

Ostatnio edytowane przez Mhv : 25.04.2016 o 19:56
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2016, 20:28   #40
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 53 min 58 s
Domyślnie

OKi, luz.
Ale przy aurisie porównaj hybrydę do benzyny w automacie i tak samo wyposażonej (np keyless). Wtedy to będzie chyba znacznie mniejsza różnica... z resztą nie jestem pewny, czy da się teraz kupić benzynę w automacie... a to jednak droga i istotna różnica. Do tego dolicz 5 lat gwarancji na napęd hybrydowy.
Co do wymienionych przeze mnie aut to nie kwestia aut, które gdzieś tam znam tylko tych, które mam/miałem w moich firmach, gdzie jestem wspólnikiem, wiec siłą rzeczy dość dobrze wiem, za co przewijają mi się faktury
edit: da się kupić aurisa z cvt, ale za dopłatą 5 tys zł. do tego dolicz inne pierdoły i różnica w cenie tej samej wersji robi się na kilka tyś.
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości

Ostatnio edytowane przez bigboykr : 25.04.2016 o 20:31
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maksymalne obciążenie elektryczne RD04 tyran Układ elektryczny i zapłonowy 13 31.07.2014 13:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.