Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.09.2009, 14:13   #21
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Krystek,
Jest jeszcze jedna rzecz - zagadnienie prawne niesienia pomocy.
Na kursie EFR uczyli, że o ile osoba jest przytomna, to należy się przedstawić (rzecz jasna) i zapytać koniecznie, czy można pomóc. Ktoś może sobie nie życzyć przecież prawda? W przypadku osoby nieprzytomnej przyjmuje się zasadę domniemania zgody.
Jakiś comments?
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2009, 19:49   #22
krystek
ratownik
 
krystek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 637
Motocykl: RD07
Przebieg: 72800
Galeria: Zdjęcia
krystek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 1 godz 57 min 3 s
Domyślnie

ok, rozumiem
przemyślę to, podejście i przedstawienie ok, a jak ktoś nie chce pomocy to przeciez nie bedziemy się z nim bić :P
poszukam jakichś paragrafów
__________________
Moja Galeria Picassa



CANEI-continuous and never-ending improvement
krystek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2009, 23:08   #23
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystek Zobacz post
ok, rozumiem
przemyślę to, podejście i przedstawienie ok, a jak ktoś nie chce pomocy to przeciez nie bedziemy się z nim bić :P
poszukam jakichś paragrafów
No właśnie...
Do sprawy można podejść dwojako.
A może najpierw tak - to szkolenie Emergency First Responder to jedno z dalszych stopni w systemie PADI (chodzi o system nurkowy) a PADI to hamerykańska instytucja, więc... może być jasne dlaczego. I może nie ma się czym przejmować.
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2009, 23:37   #24
paku
 
paku's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 692
Motocykl: chwilowo rower
Galeria: Zdjęcia
paku jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 20 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystek Zobacz post
ok, rozumiem
przemyślę to, podejście i przedstawienie ok, a jak ktoś nie chce pomocy to przeciez nie bedziemy się z nim bić :P
poszukam jakichś paragrafów
W kwestii paragrafów to z tego co się orientuję osoba udzielająca pomocy jest tak samo chroniona jak policjant, strażak i lekarz karetki (na słuzbie).
Co więcej karalne jest odmówienie pomocy takiej osobie, czyli jak każesz gościowi zadzwonić po pogotowie, a on na to że ma cie w d... , to ma za to prokuratora.
Druga rzecz to przypadek baby której gośc robił masaż serca, uratował ją a ona go zaskarżyła że jej złamał żebro - przegrała.

Ale to trzeba sprawdzić i to dokładnie.
paku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2009, 00:08   #25
krystek
ratownik
 
krystek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 637
Motocykl: RD07
Przebieg: 72800
Galeria: Zdjęcia
krystek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 1 godz 57 min 3 s
Domyślnie

W naszym kraju z ta ochroną był bym ostrożny, raczej patrzą jak by Ci tu dokopać i co nie tak robisz.Wiele osób odmawia pomocy, dla ratowników wskazaniem do udzielenia pomocy jest zagrożenie życia pacjenta lub jego bliskich. Wtedy mam prawo zastosować przymus bezpośredni, natomiast jeśli pacjent nie ma tendencji samobójczych, nie zagraża sobie i innym to nic nie moge zrobić jeśli się nie zgadza na badanie.
Z tytułu powudztwa cywilnego może cię skarżyć każdy i za wszystko, inną kwestią jest czy słusznie czy też nie.

Cytat:
Napisał pku Zobacz post
W kwestii paragrafów to z tego co się orientuję osoba udzielająca pomocy jest tak samo chroniona jak policjant, strażak i lekarz karetki (na słuzbie).
Co więcej karalne jest odmówienie pomocy takiej osobie, czyli jak każesz gościowi zadzwonić po pogotowie, a on na to że ma cie w d... , to ma za to prokuratora.
Druga rzecz to przypadek baby której gośc robił masaż serca, uratował ją a ona go zaskarżyła że jej złamał żebro - przegrała.

Ale to trzeba sprawdzić i to dokładnie.
__________________
Moja Galeria Picassa



CANEI-continuous and never-ending improvement
krystek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2009, 07:20   #26
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Do działu traumatologii mogę się wtrącić oczywiście na życzenie bo potem z powudztwa cywilnego nie chce odpowadać.(Zaopatrzenie ''dorgowe" złamań i urazów w obrębie unieruchomienia szynowego stawów, tłowia i kręgosłupa, Takom se nazwe wydumałem hahaha). Mamy na Forum jeszcze inne osoby które mają z tym wiele wspólnego.
Krystek Pan Prof J.Jakubaszko byłby dumny z Ciebie. Moze bendzie kiedyś okazja spotkać się na letniej czy zimowej szkole ratownictwa medycznego.
Zapytam? jesteś ratownikiem medycznym czy innym np.GOPR czy TOPR

Ps. Jak bendziesz opracowywał coś dla nas to proszę weź pod długopis temat
Krwotoki żylne i tętnicze oraz dekapitacja kończyn. (ostatnio cywil uratował 10-latkowi życie z przecięta udową klamką od roweru).
__________________
Niech moc będzie z wami ...........

Ostatnio edytowane przez BLOB : 25.09.2009 o 07:27
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2009, 13:51   #27
krystek
ratownik
 
krystek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 637
Motocykl: RD07
Przebieg: 72800
Galeria: Zdjęcia
krystek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 1 godz 57 min 3 s
Domyślnie

dzięki za komplement a teraz do rzeczy.

No nieźle rozciąć się tak poważnie klamką.
Zakładam podział krwotoków na 2 rodzaje - wewnętrzne, które możemy tylko rozpoznać oraz zewnętrzne, którym możemy przeciwdziałać. Zewnętrzne na żylne mniej groźne i tętnicze bardziej groźne. Jeśli chodzi o amputacje to omawiamy zatamowanie krwotoku, i zabezpieczenie kukuta.
A szynowanie i inne sposoby unieruchamiania to do omówienia. Jakieś konkretne stawy Cię interesują.
Jestem medycznym.
A wiesz co zrobił Pan Jakubaszko jak najechał na wypadek komunikacyjny
Słyszałem , że mierzył czas dojazdu karetki. hehe

Niebawem zaczniemy rozwijać powstałą listę.
pozdrawiam

Cytat:
Napisał BLOB Zobacz post
Do działu traumatologii mogę się wtrącić oczywiście na życzenie bo potem z powudztwa cywilnego nie chce odpowadać.(Zaopatrzenie ''dorgowe" złamań i urazów w obrębie unieruchomienia szynowego stawów, tłowia i kręgosłupa, Takom se nazwe wydumałem hahaha). Mamy na Forum jeszcze inne osoby które mają z tym wiele wspólnego.
Krystek Pan Prof J.Jakubaszko byłby dumny z Ciebie. Moze bendzie kiedyś okazja spotkać się na letniej czy zimowej szkole ratownictwa medycznego.
Zapytam? jesteś ratownikiem medycznym czy innym np.GOPR czy TOPR

Ps. Jak bendziesz opracowywał coś dla nas to proszę weź pod długopis temat
Krwotoki żylne i tętnicze oraz dekapitacja kończyn. (ostatnio cywil uratował 10-latkowi życie z przecięta udową klamką od roweru).
__________________
Moja Galeria Picassa



CANEI-continuous and never-ending improvement

Ostatnio edytowane przez krystek : 25.09.2009 o 13:57
krystek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2009, 18:14   #28
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Krystek niewiem czy mnie coś interesuje z tej dziedziny-na pewno nie po 15:00 do piętnastej mam tego dosyć.
A wydawało mi się że masz zamiar napisać na potrzeby forum almanach, takie małe kompendium wiedzy związane z udzielaniem first aid
Do głowy przyszło mi to, bo jak się okazuje to mało informacji jest o np. uciętych kończynach- chyba dlatego, że to taki masakryczny temat. Jak wyskrobałem texta tutaj to tylko kwoli pomocy w realizacji tematu kompendium bo teraz czy tego chcesz czy nie musisz naisać.
A z innej beczki to jak byś nie widział to w sobotę i niedzielę odbywa się na twoim terenie integracja i przydałby się ktos do przetaczania w niedzielę glukozy y Witamina C.
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2009, 23:02   #29
krystek
ratownik
 
krystek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 637
Motocykl: RD07
Przebieg: 72800
Galeria: Zdjęcia
krystek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 1 godz 57 min 3 s
Domyślnie

O tym weekendzie piszesz?

Oczywiście, że napiszę almanach, Narazie tylko chce stworzyć wizję tego co trzeba będzie weń opisać .

Jeśli chodzi o kończyny to jest tak.
Jak się leje to zakłada opatrunek, z gazy najlepiej jak największej, dostępne są takie 1m kwadratowy. Jak się dalej leje zastosują ucisk i unieś krwawiącą konczynę do góry, powyżej poziomu serca.Jak przecieka to dolóż opatrunku i zastosuj medium uciskowe np. bandaż i dociśnij. Spróbuj znależć tętnicę powyżej krwotoku , czyli bliżej tułowia i ją uciśnij. Jeśli to wszystko nic nie daje a poszkodowany przestał z nami gadać albo jest blady i spocony i przestaje gadać to zabiegiem ratujacym życie jest opaska zaciskowa. Szerokość ok 2palce zakładamy na konczynie na pojedynczych kościach- ramienna i udowa. Nie popuszczamy raz zalożonej, piszemy datę i godzinę założenia. Co z odcięty fragmentem? Wkładamy do worka i szczelnie zamykamy, worek do worka z wodą i lodem. I razem z pacjentem do szpitala .

Cytat:
Napisał BLOB Zobacz post
Krystek niewiem czy mnie coś interesuje z tej dziedziny-na pewno nie po 15:00 do piętnastej mam tego dosyć.
A wydawało mi się że masz zamiar napisać na potrzeby forum almanach, takie małe kompendium wiedzy związane z udzielaniem first aid
Do głowy przyszło mi to, bo jak się okazuje to mało informacji jest o np. uciętych kończynach- chyba dlatego, że to taki masakryczny temat. Jak wyskrobałem texta tutaj to tylko kwoli pomocy w realizacji tematu kompendium bo teraz czy tego chcesz czy nie musisz naisać.
A z innej beczki to jak byś nie widział to w sobotę i niedzielę odbywa się na twoim terenie integracja i przydałby się ktos do przetaczania w niedzielę glukozy y Witamina C.
__________________
Moja Galeria Picassa



CANEI-continuous and never-ending improvement

Ostatnio edytowane przez krystek : 25.09.2009 o 23:09
krystek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2009, 08:32   #30
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,015
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 21 godz 43 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystek Zobacz post
...... poszkodowany przestał z nami gadać albo jest blady i spocony i przestaje gadać to zabiegiem ratujacym życie jest opaska zaciskowa. Szerokość ok 2palce zakładamy na konczynie na pojedynczych kościach- ramienna i udowa. Nie popuszczamy raz zalożonej, piszemy datę i godzinę założenia. Co z odcięty fragmentem? Wkładamy do worka i szczelnie zamykamy, worek do worka z wodą i lodem. I razem z pacjentem do szpitala .
jej obym nigdy nie musiał takich czynności wykonywać ...
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
DR 350 - pierwsza krew... jagna Lejdis 81 26.06.2019 22:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.