Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.02.2016, 11:51   #21
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerard36856 Zobacz post
mi sie bardzo podoba koncepcja malej turystyko-terenówki. dla mnie turystyczny motór nie musi miec litra, a w tą stronę turystyki idą wszystkie.
ja nie potrzbeuje super mocy, i tak nie jezdze wiecej niz 120.
ale musialby byc ergonomiczny, nie wysilony i skomplikowany.
a ta kanapa to chyba jakiś żart, albo nakręcanie koniunktury Zet Johnemu

400cm by mi wystarczylo, ale min 2 cylinderki. i niższa waga. bo afrą, mam troche przemyśleń jak jade Afrą solo (ee czyli zawsze..) na obcym terenie, i robi sie paskudnie ( dobre błoto, albo perspektywa jazdy w kopnym żwirze dluzszy czas, wypłukana deszczami leśna droga o nachyleniu 25stopni z wielkimi głazami) bo mam swiadomośc, ze z górki, leżącej kołami wyżej niz zbiornik paliwa, w piachu i z kuframi jej nie dzwigne (sprawdzone empirycznie)

plus wygodna kanapa ;> dzis pewnie dostane od Johnego swoja, ciekaw jestem, wszyscy chwalą.
400cc w 2 garach a piszesz o nizszej wadze i mniejszym skomplikowaniu. No raczej taka niewysilona 400cc nie ma wad.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2016, 11:52   #22
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KristoF Zobacz post
Ale nikt nie robi 400ccm w 2 garach teraz. W 4 w Japonii to jest sporo ale w ścigach.
Już łatwiej wziąć silnik od CB500X co możesz zobaczyć na UT wpisując CRF500L.
No fajnie, tylko CB500X wazy sucha 182kg
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2016, 12:23   #23
KristoF
 
KristoF's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: WKZ/LRY
Posty: 384
Motocykl: XL/XR350,KLE650,XJR1200.
Przebieg: 50+
Galeria: Zdjęcia
KristoF jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 17 godz 2 min 0
Domyślnie

Chodzi mi że Honda może taki silnik wziąć (ew. go trochę odchudzić zmniejszając pojemność np.) i wsadzić w dualową ramę. Ten kolo ma topic na adv.com gdzie podał wagi silników 250 i 500l. Jak dobrze pamiętam różnica wynosi 9kg... Końcowo waga motka mu wyszła niewiele więcej jak PR7 ma ważyć.
__________________
klawo jak cholera
KristoF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2016, 16:31   #24
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KristoF Zobacz post
Chodzi mi że Honda może taki silnik wziąć (ew. go trochę odchudzić zmniejszając pojemność np.) i wsadzić w dualową ramę. Ten kolo ma topic na adv.com gdzie podał wagi silników 250 i 500l. Jak dobrze pamiętam różnica wynosi 9kg... Końcowo waga motka mu wyszła niewiele więcej jak PR7 ma ważyć.
No raczej nie widze jak Honda bedzie odchudzala silniki z 500cc na 400cc. Oni miliony silnikow robia.

Jak chcesz brnąć to bierz silnik od CB500, gnij rame, wszdzaj zawiasy itd. Ale najpierw polecam zapytac kolegow co Junaki przerabiali z czym sie to wiąże. Chyba lepiej kupic gotowy CCM, AJP bedzie taniej, lepiej i szybciej.

Ewentualnie Hardalp?
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2016, 17:31   #25
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Śmiesznie będzie jak Honda zrobi jednak coś w stylu Super AfricaTwin 1200cc ;]
__________________
Marcin vel "Gruby" aka "Maurosso"
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2016, 23:12   #26
KristoF
 
KristoF's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: WKZ/LRY
Posty: 384
Motocykl: XL/XR350,KLE650,XJR1200.
Przebieg: 50+
Galeria: Zdjęcia
KristoF jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 17 godz 2 min 0
Domyślnie

Kurczak, chyba zgubiłeś puentę. My tu dywagujemy jak powinna/mogłaby wyglądać mniejsza siostra AT, o której wy dywagowaliście kilkaset stron... A czytałem tam nieraz, że mogłaby być lżejsza, mniej mocy no ale dwa gary koniecznie itp. CCM extra motek light-adv, PR7 będzie jakoś rally-adv wagi średniej. Ale to jednocylindrowce. Na rynku NIE MA wagi średniej dwugarowca tak umilającego podróż, na jaki wg moich obserwacji zapotrzebowanie jest (jak i na dużą AT, która wreszcie wyszła).
A facio od zmoty CRF500L udowodnił, że SIĘ DA, gdyż jego ma bodaj zmot 165kg tj tyle co XR650L z dużym bakiem.
Honda akurat ma nowoczesny wszystko-mający silnik, przy którym 250L-ka w 150kg CRF jest nieporozumieniem w tych czasach, wzięcie go ze zmienioną skrzynią potaniło by nowy projekt.
Dla tych co lubują się w LC4 będzie (mam nadzieję) dobry następca - RP7. Dla tych mniej nastawionych na Rally, bardziej na "podróże duże na małym", chabety brak. Pytanie: czemu?

Honda dała ciała moim zdaniem. Wypuszczając 250kę powinna była zrobić konkurencję dla WR250R a po wyjściu CB500 dłubnąć ten silnik i zaszokować na targach pierwszym twinem terenowym w dobrej masie. I byłaby to wspaniała alternatywa do wychodzących właśnie AJP, Super Dual a nawet CCM. Jest luka w rynku a firmy wolą wypuszczać flagowce 240kilowe w coraz to nowej wersji. Nie kumam.
__________________
klawo jak cholera

Ostatnio edytowane przez KristoF : 02.02.2016 o 09:53
KristoF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2016, 16:13   #27
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KristoF Zobacz post
Kurczak, chyba zgubiłeś puentę. My tu dywagujemy jak powinna/mogłaby wyglądać mniejsza siostra AT, o której wy dywagowaliście kilkaset stron... A czytałem tam nieraz, że mogłaby być lżejsza, mniej mocy no ale dwa gary koniecznie itp. CCM extra motek light-adv, PR7 będzie jakoś rally-adv wagi średniej. Ale to jednocylindrowce. Na rynku NIE MA wagi średniej dwugarowca tak umilającego podróż, na jaki wg moich obserwacji zapotrzebowanie jest (jak i na dużą AT, która wreszcie wyszła).
A facio od zmoty CRF500L udowodnił, że SIĘ DA, gdyż jego ma bodaj zmot 165kg tj tyle co XR650L z dużym bakiem.
Honda akurat ma nowoczesny wszystko-mający silnik, przy którym 250L-ka w 150kg CRF jest nieporozumieniem w tych czasach, wzięcie go ze zmienioną skrzynią potaniło by nowy projekt.
Dla tych co lubują się w LC4 będzie (mam nadzieję) dobry następca - RP7. Dla tych mniej nastawionych na Rally, bardziej na "podróże duże na małym", chabety brak. Pytanie: czemu?

Honda dała ciała moim zdaniem. Wypuszczając 250kę powinna była zrobić konkurencję dla WR250R a po wyjściu CB500 dłubnąć ten silnik i zaszokować na targach pierwszym twinem terenowym w dobrej masie. I byłaby to wspaniała alternatywa do wychodzących właśnie AJP, Super Dual a nawet CCM. Jest luka w rynku a firmy wolą wypuszczać flagowce 240kilowe w coraz to nowej wersji. Nie kumam.
No to juz powiedzialem wiele razy. Chetnie bym widzial mniejsza siostre. Moze to byc nazwane TA.

+Ten sam desen jak AT (zawias, kola, wygląd)
+silnik z NC750
+180kg

Ale Honda pewnie nie chce zabijać tego NC750X co to niby mialbyc nastepca TA ale cos poszlo nie tak.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
zmiana tylnej zębatki na mniejszą Stary-S3 Rama, zawieszenia, napęd 48 04.08.2014 13:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.