Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.09.2010, 21:15   #11
danek-dr
 
danek-dr's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Gorzów n.Wartą
Posty: 174
Motocykl: nie mam AT jeszcze
danek-dr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 7 min 46 s
Domyślnie

Miesiąc temu w cztery bajki na Krościenku przekraczaliśmy granicę. Jeden kolega miał moto na żonę zarejestrowane. Coś tam stękali, ale poszło. Z powrotem też no problem.
__________________
EXC 450

"Jestem synem wolnego i walecznego narodu i nie mam zwyczaju drżeć przed kimkolwiek"
A.F.Ossendowski
danek-dr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2010, 10:26   #12
yuris76
 
yuris76's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Gorzów
Posty: 195
Motocykl: RD 04
yuris76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 1 godz 1 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekm72 Zobacz post
U nas nie ma problemu , a prawda jest taka , że ja Ci się uda to pojedziesz , a jak trafisz na " głodnego " to albo zawrotka , albo : USD , Euro , Hrywna ukraińska .
No z tego co słyszałem to hrywni nie bardzo chcą brać lepsze są dolary:d zresztą oni wszystko liczą w dolarach
A a co do przejazdu przez granice to potrzebne jest to co napisał ltd454 i to bankowo tak jest! Prawdą też jest, że celnicy czasami sobie wszystkie te papierkowe sprawy zlewają, zwłaszcza po Ukraińskiej stronie! A jak zobaczą zielone to jedziesz gdzie chcesz
yuris76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2010, 11:08   #13
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 1 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Dwa tygodnie temu wpuścili mnie mimo że motocykl jest zarejestrowany na żonę. Nie miałem żadnego upoważnienia potwierdzanego przez notariusza. Na dodatek ważność paszportu była na wykończeniu. W Krościenku polscy pogranicznicy nie byli w ogóle mną zainteresowani. Ukraińcy bardziej oglądali Afri i pytali o szczegóły techniczne niż patrzyli w dokumenty. A jeszcze jak usłyszeli że jadę tylko na grób dziadka to mnie puścili po 2 minutach. Gorzej było w drodze powrotnej. Dopatrzyli się "innego właściciela" i nie chcieli mnie wypuścić. chcieli po prostu kasy. A że oddali mi wszystkie dokumenty i cofnęli z kolejki to zawinąłem się i pojechałem na kilka godzin na wycieczkę. Wróciłem przy innej zmianie i całe formalności trwały 3 minuty i przeszły bezstresowo. Tankowanie na Ukrainie to przyjemność. Byłem tam niestety tylko 3 dni z czego jednego niemal nie pamiętam Miałem jedno zatrzymanie przez DAI między Tarnopolem a Zbarażem. I znowu jak powiedziałem że celem podróży są odwiedziny grobu dziadka w Zbarażu, to mnie puścili. Nawet tłumaczyli gdzie znajdę. Dziurawe asfalty, a pomiędzy mniejszymi miejscowościami spore ilości błota A poza ty taniość, taniość i fajne dziewczyny.
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motocyklisci na Ukrainie puszek 4x4 1 09.05.2013 06:57
Noclegi na Ukrainie jaro Przygotowania do wyjazdów 14 03.05.2011 21:51
5 dni na Ukrainie - kilaka fotek MrHW Trochę dalej 13 24.07.2008 16:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.