Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.04.2023, 11:10   #1221
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,917
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 6 dni 20 godz 43 min 43 s
Domyślnie

Stawiałbym na obrońców JP2.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2023, 11:21   #1222
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
myślałem, że elektryczne samochody w Krakowie budzą już mniejszą ciekawość i emocje
Od obrońców JP2 nie wymagają za wiele
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2023, 11:32   #1223
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,865
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 2 godz 20 min 42 s
Domyślnie

No przecież rocznica wczoraj była. Przemarsz z błoń pod bazylikę mariacką, przyznam że miałem trochę stresu czy przetrwa
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2023, 11:41   #1224
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,428
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 7 godz 51 min 3 s
Domyślnie

Ciekawe czy przetrwałby przemarsz i ile byłoby stresu podczas przemarszu kolorowych tęcz z gumowymi "proporczykami" na czołach z dwojga złego jak widać przemarsz KK nie poczynił szkód.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2023, 08:22   #1225
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,865
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 2 godz 20 min 42 s
Domyślnie

Ostatnio wsiadając do samochodu, zauważyłem świecącą się dziwną lampkę. Próbowałem odnaleźć jej znaczenie w internecie, ale bez powodzenia. Przeglądnąłem szczątkową instrukcje obsługi ale też bez powodzenia, mam tylko teorię którą spróbuję sprawdzić w praktyce. Być może oznaczenie off może spowodować że podczas otwierania drzwi, nie będzie się włączać oświetlenie wewnątrz samochodu.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg IMG_8208.jpeg (254.3 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg IMG_8209.jpeg (220.5 KB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1458.jpg (594.9 KB, 11 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2023, 16:22   #1226
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,865
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 2 godz 20 min 42 s
Domyślnie

Mieliśmy dzisiaj rano na wsi kontrolę stanu trzeźwości, bo wie pan akcja Wielkanoc, przy okazji zapytali o stan licznika podałem odczytując a pan zapisywał 93150 km. Wykonując te dwa kroki do swojego kolegi przekazał mu a tamten przekazał w internet i tym samym dokonali korekty przebiegu.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png IMG_8233.png (535.4 KB, 26 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2023, 12:47   #1227
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,865
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 2 godz 20 min 42 s
Domyślnie

Wydaje mi się ostatnio na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni że samochód ma drenowaną baterię główną. Ponieważ dwa razy miałem w ostatnim czasie informację o niskim poziomie baterii 12 V która to została wymieniona około sierpnia na niby lepszą albo poprawioną która miała znieść upgrade do 3.0 W międzyczasie auto nam się zepsuło pod koniec lutego a naprawa polegała na wgraniu nowego oprogramowania. Teraz zastanawiam się czy być może zlikwidowano tylko skutek a nie przyczynę i być może teraz przyczyna próbuję się przebić na powierzchnię. Być może to kwestia ustawień w nowym oprogramowaniu bo obserwacja drenowania baterii wskazuje na okresy z niższą temperaturą. Być może jedno z ustawień automatyczne podgrzewanie szyb działa w tak kretyński sposób że podgrzewa jak temperatura spadnie bez oglądania się czy chcemy jechać. Drugą przyczyną może być po prostu uszkodzenie baterii 12 V co by tłumaczyło informację o niskim poziomie baterii. Ładowanie jest bo pokazuje to car scanner, ale być może bateria się rozładowuje i główna bateria próbuje uzupełniać energię co powoduje utratę procentową jej naładowania. Pierwsze symptomy zaobserwowałem po zostawieniu auta na lotnisku na 7 dni i w ostatnim dniu przed powrotem spadł śnieg. W aplikacji usunąłem zaznaczenie dotyczące battery care mode ale w samochodzie jest ona dalej zaznaczona. NIe wiem, bo nie znalazłem, gdzie się ukrywa opcja automatycznego podgrzewania szyb, cokolwiek ona oznacza i w jaki sposób działa. W akumulatorze jest też oczko i wygląda na czarne, nie wiem co to oznacza bo według instrukcji akumulator jest całkowicie bezobsługowy i przykryty takim kawałkiem plastiku s kablami który można ściągać podobno tylko w serwisie
Załączone Grafiki
Typ pliku: png IMG_8238.png (714.7 KB, 12 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg IMG_F4309621CD4A-1.jpeg (260.0 KB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_1431.png (1.87 MB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_1471.png (1.85 MB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1467.jpg (670.1 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_8252.png (440.5 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1468.jpg (724.7 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1469.jpg (1.01 MB, 10 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1473.jpg (887.5 KB, 9 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2023, 14:31   #1228
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,510
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 1 dzień 7 godz 27 min 48 s
Domyślnie

Czarne oczko znaczy podepnij prostownik.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2023, 07:42   #1229
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,865
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 2 godz 20 min 42 s
Domyślnie

Człowiek się uczy całe życie. Okazuje się że battery care mode w samochodzie nie ma nic wspólnego z opcją w aplikacji o nazwie zoptymalizowane użytkowanie akumulatora. W pierwszym przypadku chodzi o ochronę akumulatora HV który ma ograniczone ładowanie do 80%. Opcja w telefonie natomiast ma za zadanie ochronę akumulatora 12 V aby w wyniku sprawdzania co się w aucie dzieje, nie został on rozładowany. Po prostu akumulator wysokonapięciowy doładowuje nam akumulator rozruchowy, w ten sposób zużywa oczywiście prąd i spada mu poziom naładowania w widoczny sposób. Gdy ta opcja jest włączona w telefonie i mamy ustawione ładowanie na 80% to może się okazać że po jakimś czasie nasza bateria trakcyjna, gdy jesteśmy cały czas podpięci do ładowarki, uzyska 83% co obserwuję w chwili obecnej. Bo prąd ładuje z baterii głównej mały akumulator a ładowarka stara się uzupełnić poziom naładowania co może prowadzić do lekkiego przeładowania. Mamy w tym wypadku sytuację odwrotną w stosunku do obserwacji z ucieczką prądu
Załączone Grafiki
Typ pliku: png IMG_8260.png (517.6 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_8261.png (605.1 KB, 14 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2023, 13:06   #1230
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,865
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 2 godz 20 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
elektryfikacja po polsku ciąg dalszy. Odwoziłem wspólników na lotnisko w niedzielę, gdzie mamy ładowarkę od taurona oraz chciałem wypróbować darmową godzinę dla samochodów elektrycznych. Ładowarka widoczna w aplikacji jako działająca i sprawna, cena za kwh DC to tylko 1,99 PLN czyli jest korzystna. Podpinam kabel uruchamiam aplikację i uruchamiam ładowanie. Po krótkiej chwili jest błąd i informacja o niedostępnej ładowarce. Pobrano depozyt 100 PLN. Ponieważ po odłożeniu kabla w aplikacji pojawia się dostępność to próbuję po raz drugi, równie bezskutecznie, ale skutecznie pobrano drugi depozyt. Nie próbuję po raz kolejny tylko dzwonię na infolinię i tam pan mówi że fakt jest problem i wyśle serwis. Wyjeżdżając z lotniska trzeba podbić bilet aby go przedłużyć do tej jednej godziny. Sprawdzam dzisiaj stan konta a tam wisi dwa razy po 100 PLN, dzwonię na infolinię gdzie miła pani mówi że to tylko blokada, może jak jest karta kredytowa to blokada a w debecie będą zwracać. Z ciekawości pytam czy ładowarka działa, pani mówi że sprawdzi ale coś jej nie idzie, proponuje że oddzwoni. Rzeczywiście kilka minut później jest telefon, pani relacjonuje że od strony backendu wszystko jest ok ale serwis jeszcze nie dojechał i prawdopodobnie gdybym chciał z ładowarki skorzystać to skutek będzie taki sam jaki był wcześniej.
Update.
W wyniku złożonej reklamacji i braku odpowiedzi, ponownie wysłałem pytanie tym razem bezpośrednio z aplikacji. Niedługo później dzwoni do mnie Grzegorz Obajtek, w pierwszej chwili myślę sobie że się przesłyszałem, ale słucham co ma do powiedzenia. Bardzo przeprasza za sytuację, pani była początkująca, nie bardzo wiedzą dlaczego ładowanie nie działa, ale oczywiście zwrócą te dwa złote pobrane przez operatora płatności i w ramach rekompensaty dostanę powiedzmy 200 kW do wykorzystania. Pompeje krótkiej rozmowie mówi że będzie dzwonić asystentka w sprawie dogrania szczegółów. Pani rzeczywiście zadzwoniła i tym razem usłyszałem wyraźnie że jej szef Grzegorz Obajtek, zlecił jej aby dokończyć sprawę. Dostałem fakturę korektę na te 2 PLN oraz dzisiaj przyszła wzmiankowana karta. Porozmawiałem też z synem, jak się nie weźmie do polityki to niech wyjeżdża z tego kraju.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_8286.jpg (956.0 KB, 13 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.