Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.06.2024, 22:32   #11
Rafał_RD
 
Rafał_RD's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: KLI
Posty: 234
Motocykl: RD07, CRF1000
Rafał_RD jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 9 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
A ja z ciekawości pozwolę sobie zapytać, co to znaczy wymiana opon? Że zawozisz koła i zmieniają opony? Jak to działa za 60 zł? Odwdzięczę się opowiastką z Lubelli...
Tak, tak to wygląda. Zawozisz, ściąga starą zakłada nową i wyważa zgodnie z zasadami szeroko pojętej higieny. Nie byłem u niego na moto, więc nie wiem ile kosztuje pełna usługa ze ściągnięciem i założeniem.
Rafał_RD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2024, 16:16   #12
Komar
 
Komar's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Łapanów
Posty: 322
Motocykl: RD03
Przebieg: 97546
Komar jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 58 min 39 s
Domyślnie

Jeśli zapłacisz kilkadziesiąt złotych więcej to zrobi Ci również kawę i poczęstuje ciastkiem.
__________________
... wolność i przestrzeń niczym nieograniczona ...
Komar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2024, 19:53   #13
Hankiss007
 
Hankiss007's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Tychy, London
Posty: 106
Motocykl: RD03
Hankiss007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 11 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Cholera, zazdroszcze wam w Polsce. Wszystko tam jest proste, logiczne i łatwe do załatwienia. W zeszłym tygodniu chciałem wymienić 4 opony (2 w AT, 2 w Intruder 1500) w Hiszpanii. Objeździłem 6 warsztatów w tym 3 motocyklowe i 2 specializujące sie w wymianie opon i żaden nie chiał wykonać usługi gdyż ja miałem własne opony (kupione na Oponeo ES). Wszystkie na zdjetych kołach. Nie, bo oni tylko zakładają tylko opony które kupi sie u nich. Oczywiście żaden z nich nie miał w magazynie takich opon i trzebaby czekać około dwóch tygodni i cena z kosmosu wzięta. Dobra, mówię to mi tylko zdejmijcie gumy, a ja sobie je sam założe i wyważe. Też nie. Wkurzyli mnie te hiszpańskie ćmoki, bo będę musiał sam instalować 4 gumy, czego nie nawidzę. Hiszpania, fajny kraj do jazdy, ale poziom servisu do bani....
Hankiss007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2024, 21:45   #14
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,999
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 21 godz 48 min 20 s
Domyślnie

Czekaj czekaj Marek, ale jak zamawiałeś z Oponeo to mogłeś wziąć dostawę z założeniem w sieci lokalnych warsztatów partnerskich. Jest ona dostępna również w Oponeo ES...
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2024, 05:25   #15
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,466
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 6 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hankiss007 Zobacz post
Cholera, zazdroszcze wam w Polsce. Wszystko tam jest proste, logiczne i łatwe do załatwienia. W zeszłym tygodniu chciałem wymienić 4 opony (2 w AT, 2 w Intruder 1500) w Hiszpanii. Objeździłem 6 warsztatów w tym 3 motocyklowe i 2 specializujące sie w wymianie opon i żaden nie chiał wykonać usługi gdyż ja miałem własne opony (kupione na Oponeo ES). Wszystkie na zdjetych kołach. Nie, bo oni tylko zakładają tylko opony które kupi sie u nich. Oczywiście żaden z nich nie miał w magazynie takich opon i trzebaby czekać około dwóch tygodni i cena z kosmosu wzięta. Dobra, mówię to mi tylko zdejmijcie gumy, a ja sobie je sam założe i wyważe. Też nie. Wkurzyli mnie te hiszpańskie ćmoki, bo będę musiał sam instalować 4 gumy, czego nie nawidzę. Hiszpania, fajny kraj do jazdy, ale poziom servisu do bani....
Warsztaty dużo zarabiają na częściach to i chcą by u nich kupować , potem jeszcze zarobek na robocie.
Nic w tym dziwnego ale to też ludzie nauczyli ich że tak można.
Prosty przykład słuchawka domofonowa jaką mam jest do kupienia za 79zł , domofoniarz sąsiadowi krzyknął ponad 400. To podałem mu gdzie ma sobie kupić.
I wielu leniwych zapłaci cenę z kosmosu. Tak wygląda przyzwolenie na zdzierstwo.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2024, 08:54   #16
Dlugi_TA


Zarejestrowany: Jan 2023
Posty: 53
Motocykl: Transalp 650 RD11
Dlugi_TA jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 18 godz 29 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Warsztaty dużo zarabiają na częściach to i chcą by u nich kupować , potem jeszcze zarobek na robocie.
Logiki w tym za grosz, bo jak już nie zarobili na zakupie przez nich to choć mogli skubnąć za montaż. Mieli wybór - zarobić część kasy lub siedzieć i czekać na robotę.
Ale wielu mi mówi, że moje myślenie jest pokręcone...
Dlugi_TA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2024, 10:47   #17
Hankiss007
 
Hankiss007's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Tychy, London
Posty: 106
Motocykl: RD03
Hankiss007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 11 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Czekaj czekaj Marek, ale jak zamawiałeś z Oponeo to mogłeś wziąć dostawę z założeniem w sieci lokalnych warsztatów partnerskich. Jest ona dostępna również w Oponeo ES...
Tak, ale nie jest to takie proste jak wygląda. Oponeo pokazuje tylko jeden wartsztat w Geronie 62km ode mnie. 15 Euro za koło. Rozmawiałem z nimi, nie zrobią tego na poczekaniu. Trzeba im zostawić koła. Tzn dwa razy jechać jeśli uda mi się zapakować 4 koła do mojego Jeepa. Ból w D... . Ale jest ta opcja.
Hankiss007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2024, 16:25   #18
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 253
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 12 godz 44 min 43 s
Domyślnie

W hiszpanii jest bardzo dużo inżynierów z Afryki, nie ma kto robić przy kołach, więc wołają ile chcą bo fachowców jak na lekarstwo. Doskonały przykład do przemyśleń.
Ludzie ich nauczyli tak postępować bo są debilami i tyle, nadają sie do robienia zakupów w sklepach "nie dla idiotów" i nic poza tym. Za niedługo taki człowiek będzie umiał dlubać tylko w lewej dziurce w nosie, w prawej jak będzie chciał pogrzebać to trzeba będzie dzwonić po fachowca i pytać jak się to robi.
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2024, 05:10   #19
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,466
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 6 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
Logiki w tym za grosz, bo jak już nie zarobili na zakupie przez nich to choć mogli skubnąć za montaż. Mieli wybór - zarobić część kasy lub siedzieć i czekać na robotę.
Ale wielu mi mówi, że moje myślenie jest pokręcone...
No jak , logika dla warsztatu jest , podwójny zarobek.
Ale w tym żeby nie zarobić choć na robocie to już faktycznie brak.
A może zwyczajne lenistwo....
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wymiana opon w Warszawie przemo77390 Inne tematy 13 23.05.2019 18:04
Wymiana opon Warszawa- Gdzie? kaminba Inne tematy 2 30.10.2018 08:07
Wymiana opon we Wrocku doctor Inne tematy 2 04.06.2018 17:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.