Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.05.2024, 08:32   #11
polaand


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Rzeszów
Posty: 40
Motocykl: CRF1100
polaand jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 21 godz 10 min 42 s
Domyślnie

Dzięki za rady. Popróbuję z innym urzędem.
polaand jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2024, 08:58   #12
rdrv33


Zarejestrowany: Feb 2024
Miasto: Krk
Posty: 75
Motocykl: SD13 (CRF1100) 2023/2024
rdrv33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 19 godz 51 min 6 s
Domyślnie

Proponuje inny urząd, też rejestrowałem niedawno nową AT, którą miałem na FV i żadnych problemów. Nawet żadnego zaświadczenia, że rejestrowałem ją w innym miejscu niż jestem zameldowany. Pani w okienku stwierdziła, na koniec że takie rzeczy to mogłaby robić cały dzień - co w domyśle oznacza, że dla niej to była prosta robota. Kolejny dowód na to jaki ten kraj jest w niektórych obszarach pojebany - widzimisie urzednika na porządku dziennym.
rdrv33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2024, 15:13   #13
polaand


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Rzeszów
Posty: 40
Motocykl: CRF1100
polaand jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 21 godz 10 min 42 s
Domyślnie

Zarejestrowałem w innym urzędzie.
ZERO problemów.
No rzesz kur...
Aż kwiatka kobiecie zaniosłem z tej normalności ...
polaand jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2024, 15:51   #14
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,124
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 18 godz 11 min 54 s
Domyślnie

__________________
Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2024, 16:26   #15
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,267
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 2 dni 10 godz 19 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał polaand Zobacz post
Zarejestrowałem w innym urzędzie.
ZERO problemów.
No rzesz kur...
Aż kwiatka kobiecie zaniosłem z tej normalności ...
No i jak nie pofatygujesz sie z dowodem rejestracyjnym do kierownika wydziału, który nie zarejestrował motocykla , to dalej tak będzie. Najgorsza jest niekompetencja i upór urzędników.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2024, 18:31   #16
radiolog
 
radiolog's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,125
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 13 godz 52 min 51 s
Domyślnie CRF 1100 AS 2024 - zakup

Cytat:
Napisał polaand Zobacz post
Szanowni czy ktoś z Was zakupił ostatnio CRF1100 AS 2024 w manualu ?
Potrzebuję kopię/skan wydawanego w Polsce dokumentu pn. Oświadczenie o danych niezbędnych do rejestracji. Moto kupiłem w Niemczech i takiego papierka nie mam. Na wzór potrzebuję, żeby diagnosta miał na wzór.

To jest upierdliwość polskich urzędów , kupiłem ostatnio przyczepkę w eu, nie mogłem zaraejestrować, bo weszło w Polsce nowe prawo i nowy wzór świadectwa homologacji, jak nie ma żywcem punktów ze tego wzoru to odsyłają z kwitkiem, chodzi o punkt m.in 018. Ale tyko w Polsce tego wymagają, bo w uni nie, ale jak kupisz w uni to może się okazać że tego punktu nie ma. Musiałem prosić o świadectwo homologacji zgodne ze wzorem, dopiero wtedy się udało
Kraków to norma na takie idiotyzmy, tu pracują urzędnicy ze specyficznym IQ
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2024, 07:02   #17
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 605
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 10 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Nie wierzyłem w te historie z urzędów dopóki u siebie w rodzinie nie miałem kuriozalnej. Braciak wyleasingowal nowe Audi przez vwleasing. Dostał miękki dowód, który potem zaniósł do vwleasing i mieli mu załatwić z urzędu twardy bo są właścicielem auta. Ktoś zapomniał i mój brat też bo teraz dowodu nikt nie sprawdza. Wykupił normalnie auto z leasingu i przy okazji pierwszego badania technicznego po 3 latach zorientował się, że nie ma tego dowodu. Poszedł do urzędu u siebie (Łódź) aby zarejestrować auto na siebie. Powiedzieli mu, że twardy dowód nigdy nie został odebrany przez vwleasing z urzędu a teraz mu nie mogą go już wydać (nawet aby wydać i potem zabrać od razu znowu) no bo jest wystawiony na innego właściciela niż obecny (po wykupie auto stało się jego). I anulowali mu pierwszą rejestrację pojazdu czyli musiał go zarejestrować tak jakby auto było zupełnie nowe. Nowe czyli między innymi musi mieć homologację. Okazało się, że auto ma normę spalin euro6 a teraz jest chyba euro 6c i nie można tego zrobić chyba, że sam homologuje ten jeden egzemplarz (kuriozalny i gigantyczny kosztowo pomysł) lub napisze do ministra transportu o ‘odstępstwo od warunków technicznych pojazdu’ z tym że to ostatnie to nie jest dla norm spalin a raczej dla jakiś pojazdów ponadnormatywnych typu dźwigi czy inne. No i gościu był w kropce bo auto stało ponad rok i nie było perspektyw co z tym zrobić. Próbował jeszcze w 2 innych urzędach ale po tej anulacji nikt nie chciał mu pomóc. 3-letnie auto skazane na zgnicie pod drzewem… Wziąłem to auto od niego i w Warszawie zarejestrowałem od ręki…
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2024, 17:19   #18
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 271
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 2 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Nie wierzyłem w te historie z urzędów dopóki u siebie w rodzinie nie miałem kuriozalnej. Braciak wyleasingowal nowe Audi przez vwleasing. Dostał miękki dowód, który potem zaniósł do vwleasing i mieli mu załatwić z urzędu twardy bo są właścicielem auta. Ktoś zapomniał i mój brat też bo teraz dowodu nikt nie sprawdza. Wykupił normalnie auto z leasingu i przy okazji pierwszego badania technicznego po 3 latach zorientował się, że nie ma tego dowodu. Poszedł do urzędu u siebie (Łódź) aby zarejestrować auto na siebie. Powiedzieli mu, że twardy dowód nigdy nie został odebrany przez vwleasing z urzędu a teraz mu nie mogą go już wydać (nawet aby wydać i potem zabrać od razu znowu) no bo jest wystawiony na innego właściciela niż obecny (po wykupie auto stało się jego). I anulowali mu pierwszą rejestrację pojazdu czyli musiał go zarejestrować tak jakby auto było zupełnie nowe. Nowe czyli między innymi musi mieć homologację. Okazało się, że auto ma normę spalin euro6 a teraz jest chyba euro 6c i nie można tego zrobić chyba, że sam homologuje ten jeden egzemplarz (kuriozalny i gigantyczny kosztowo pomysł) lub napisze do ministra transportu o ‘odstępstwo od warunków technicznych pojazdu’ z tym że to ostatnie to nie jest dla norm spalin a raczej dla jakiś pojazdów ponadnormatywnych typu dźwigi czy inne. No i gościu był w kropce bo auto stało ponad rok i nie było perspektyw co z tym zrobić. Próbował jeszcze w 2 innych urzędach ale po tej anulacji nikt nie chciał mu pomóc. 3-letnie auto skazane na zgnicie pod drzewem… Wziąłem to auto od niego i w Warszawie zarejestrowałem od ręki…
Mam to na co dzień .
Nie musiał wyrejestrować pojazdu. Bez problemu vw leasing mógł odebrać dowód, nawet po sprzedaży auta. Musiało być inne dno , w tym przypadku pewnie minął termin badania technicznego, a na miękkim dowodzie który stracił ważność nikt nie zrobi badania, a wk nie wyda dowodu jak nie ma badania. Koło się zamyka. Wtedy jest już problem.
W takich przypadku wk przerestrowuje pojazd na inne blachy i wtedy robi się przegląd, na ważnym pozwoleniu czasowym. Nie anuluję się rejestracji!
W Polsce jest obowiązek posiadania dowodu rejestracyjnego, ale nie musisz go mieć przy sobie. Ludzie zapominają odbierać dowód stały. Jak policja podczas kontroli to wyłapie to jest mandat i wcale nie mały. A już nie daj….bedzie szkoda, a jeszcze jak minął przegląd, dowód nieodebrany i szkoda całkowita to kumulacja nie do odkręcenia
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
IZI Meeting 2024 jochen Imprezy forum AT i zloty ogólne 28 11.06.2024 11:09
Rpa 2024 Sub Trochę dalej 9 02.04.2024 22:39
NAT 2024 w obu wersjach - nadal 1100? M5Q CRF 1000 L 76 16.02.2024 10:25
Endurorally 2024 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 2 03.01.2024 13:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.