Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Wczoraj, 09:46   #1
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,973
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 20 godz 26 min 44 s
Domyślnie Samochody z napędem alternatywnym

Zakładam (ponownie) wątek.
Tytuł jest bardziej 'inkluzywny' coby mogli pisać i Ci co są zainteresowani EV ale i Ci co mają pojazdy na wodór, olej po frytkach, LPG i czym tam jeszcze dzisiaj i w przyszłości są/mogą być napędzane nasze samochody.

P.S. Każdy jest tu mile widziany, proszę o kulturalne wypowiedzi, bez polityki i gównoburzy
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.

Ostatnio edytowane przez nabrU : Wczoraj o 12:34
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 12:08   #2
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Ålesund, N
Posty: 174
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 18 godz 16 min 58 s
Domyślnie

Lato, lato wszędzie

FB_IMG_1717668442639.jpg
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 13:00   #3
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,973
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 20 godz 26 min 44 s
Domyślnie

Wydaje mi się, że kolega @Ronin78 ma swojego Leafa już jakoś chyba rok. Byłbym ciekaw jakiegoś podsumowania tego okresu. Jak minął rok z Leafem? Jakie są jego wady i zalety w Twojej ocenie w porównaniu do ICE używanego poprzednio? Czy coś się popsuło? Może jakieś statystyki z użytkowania?

Sądzę, że będzie to dobry start dla tego wątku a Twoje informacje będą pewnie bardziej wiarygodne niż moje czy kogoś innego
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 22:09   #4
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,683
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 50 min 41 s
Domyślnie

Nie wiem, czy o takie alternatywne paliwo chodzi, ale mój pasat 1.9 1Z 90km, 202Nm, jezdził na oleju do smażenia, różnica w cenie do ON była okolo 1.5-2 zł.
Na baku 80 litrow robiłem 1500 km,
Kupiłem do od Puszka, który miał go kilka lat, ja pojeździłem 2, sprzedalem Miedzianemu, który w 2 lata zrobił 55 tys km bezawaryjnej jazdy.
Auto nie do zdarcia, zresztą jak wiele aut z tamtych lat.
Jeżeli chodzi o ekologię i konsumcjonizm, to chyba nie ma lepszych konstrukcji. Ma 30 lat i dalej jezdzi i połyka kilometry, koszt przejechania 100 km to 25 -30zł, zasięg na tankowaniu 1500 km
Ale gdyby ludzie dalej takimi jeździli, to świat stałby w miejscu, technologią się nie rozwijała, podatków płacilibyśmy mało i stan bogactwa by nie rósł.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20210718_171041.jpg (414.3 KB, 4 wyświetleń)
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 22:31   #5
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,973
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 20 godz 26 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
Nie wiem, czy o takie alternatywne paliwo chodzi,
Takie też

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
Ale gdyby ludzie dalej takimi jeździli, to świat stałby w miejscu, technologią się nie rozwijała, podatków płacilibyśmy mało i stan bogactwa by nie rósł.
Co do małych podatków to się nie zgodzę. U mnie właściciel takiego Paska musiałby zapłacić 345 funtów podatku drogowego na rok. Więc wszystko zależy
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 22:50   #6
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,509
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 1 dzień 4 godz 43 min 10 s
Domyślnie

Odnośnie tej Etiopii pewnie nie zauważyłeś, że Etiopia siedzi na garnuszku chinoli, a wszyscy wiedzą że Chiny mają problem z utylizacją tego nad produktu który dotowali ? I te elektrownie co nawet połowy mocy nie osiągnęły ?
Tak rozumiem, jest presja.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 22:57   #7
Africa Tigg
 
Africa Tigg's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Łódź
Posty: 302
Motocykl: CRF 1000 DCT
Przebieg: 65000
Africa Tigg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 10 godz 12 min 7 s
Domyślnie

Wszystko fajnie i też popieram taką ekologię, żeby auta nam służyły 30- 50 lat , mało paliły i się nie psuły, ale... właśnie, przerabiałem już kilka aut, starszych w "gnojówce" mało palących, z LPG i benzyny palące już więcej. Wszystko fajnie, tylko po kilku latach auta, jak każde urządzenie zaczynają szwankować. Miałem francuskie auto z zajebistym silnikiem HDI, mało palił i fajnie jechał, ale psuło mi się w nim wszystko co było możliwe z takich drobnych głupot tzn. zamek , wycieraczka, nawiew, klima, jakieś drobne zwarcie, potem coś w zawieszeniu ciągle i z hamulcami problemy... Był VW z silnikiem 1.8T, solidny samochód, ale z wiekiem zaczynało się podobnie - silnik ekstra, ale reszta się starzeje; Hyundai z wolnossącym 2.0 z LPG - też na początku tanio i super, ale z biegiem lat oczywiście jedyny temat rozmowy z kumplami to gdzie kto ma dobrego mechanika, bo coś z elektryką , a to coś bije w zawieszeniu, a to nie działa otwieranie klapy itd. Przerobiłem wszystkie okoliczne warsztaty. Były inne auta i jak teraz jest jeden "nowy", to nie zawracam sobie głowy w weekend leżeniem pod nim, albo wizytą u kolejnego mechanika, mogę wyskoczyć w tym czasie na motocykl polatać, ale wiem że to jest tylko może na parę lat, potem zacznie się powoli, powoli wszystko pierdolić.
I ja wierzę, że 30 letnie Passaty jeżdżą bez remontów silnika, ale nie wierzę , że nie psują się w nich takie drobne głupoty, które po 5-6 razie doprowadzają człowieka do furii mimo, że auto jedzie. Dlatego też nie zazdroszczę tego mitycznego Golfa na fryturę, bo wiem, że jazda nim w obecnych czasach, to wyzwanie dla pasażerów pod każdym względem.
Śledzę tutaj opinie posiadaczy elektryków i jeżeli nagle nie zaczną oni szukać diesla bez dpf-a , to uderzę też w taki temat.
Africa Tigg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 23:06   #8
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,861
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 21 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Africa Tigg Zobacz post
I ja wierzę, że 30 letnie Passaty jeżdżą bez remontów silnika, ale nie wierzę , że nie psują się w nich takie drobne głupoty, które po 5-6 razie doprowadzają człowieka do furii mimo, że auto jedzie.
One, znaczy się te auta, po prostu nie mają takich, jak to napisałeś, drobnych głupot.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.