Wątek: ID.3 1st
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.11.2022, 18:42   #1096
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Dzisiaj odstawiliśmy ID do Mielca, stamtąd pojedzie na lawecie do Rybnika na akcję serwisową. Zobaczymy co wyjdzie w praniu, a czas już był najwyższy aby to zrobić. Autonomia zmniejsza się coraz bardziej, po naładowaniu do 80% GOM pokazał 240 kilometrów ale po chwili przeliczył na 220. To najmniejszy kłopot, bo większy problem w tym że to 80% nie pokazuje prawdziwej pojemności. Teoretyczne wyliczyłem sobie że utraciłem 20-25% pojemności netto i to musi być prawie dokładne oszacowanie. Dzisiaj na 133 km zużyłem 64% pojemności baterii czyli teoretycznie auto zużywało 28 kWh a nie wartość z wyświetlacza. Mam przeczucie graniczące z pewnością że to co na wyswietlaczu jest prawdziwe ale wartość pojemności jest niższa przez co procenty szybciej znikają. I tak jest nieźle bo od innego uzytkowanika mam wiadomość że jego autonomia jest na poziomie 80 km

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem