Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.05.2020, 18:25   #25
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 395
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 12 godz 20 min 14 s
Domyślnie

Dorzucę swoje 0,03 pln-ów do tego co napisali koledzy, ale wyłącznie w kontekście wyboru rasy i wyłącznie na podst. własnych doświadczeń (jestem psiarzem od lat). Tak jak już tu zasugerowano, do dzieci najlepsze są labradory i goldeny, jak również husky i malamuty. Zresztą, co do tych ostatnich, to wszystkie szpice są bardzo ok do dzieciaków, używa się ich często w dogoterapii. Przerobiłem 3x husky, aktualnie mam shibę i dziecko to dla nich najlepszy kumpel do zabawy. Niestety, szpice mają bardzo niezależne charakterki i przez to sprawiają wrażenie trudnych w obsłudze - jeśli miałeś już psa, to sobie poradzisz. Jeśli to pierwszy, to nie polecam. Przy kanapowym stylu życia oraz do bloku też nie polecam. Lepiej więc labrador/golden - mądre, łatwe do ułożenia, delikatne i nie marzą non-stop o spacerku w lesie, jak szpice. Z mniejszych mogę polecić buldożka francuskiego, córa ma i to jest fajne, rezolutne, mądre psisko, także skore do zabaw, ale niestety nie aż tak delikatne i przytulne jak np. husky. Jednak pojętny i łatwy do przyuczenia, za jedzenie zrobi wszystko, a nawet więcej. Tyle ode mnie, mam nadzieję, że te parę zdań przyda się w wyborze, powodzenia
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem