Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02.09.2018, 16:00   #9
tomekv4

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: koło wawy
Posty: 441
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekv4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 10 godz 7 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Miałem takie coś w T4 2.5. Tdi. Serwis nie potrafił naprawić. Ciekawe, że po wyłączeniu/włączeniu zapłonu auto dalej bezproblemowo jechało. Jak zimny to nigdy się nie przytrafiało, jak ciepły i mocno obciążony to wkurw sięgał zenitu.
Dokładnie takie mam objawy. Identyczne

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Skoro czujnik ciśnienia i kilka innych wymienionych rzeczy nie pomogło to spróbuj wymienić olej na inny.
Paradoksalnie może to mieć związek z gęstością oleju silnikowego.

Przeżywałem coś takiego również Citroenie C5. Mało nie skończyło się regeneracją całego turbo.
Jeżdżę z tym zjawiskiem już przeszło 100tys km na różnych olejach.

Cytat:
Napisał kurol Zobacz post
Zbyszek z Domaniewka koło Pruszkowa ogarnia VW T4 jak cos to moge dac telefon.
Daj namiary ogólnie lub na

Cytat:
Napisał Tomas_XRV Zobacz post
Może off top ale takie objawy miałem w 2,4JTD i były to zapieczone łopatki zmiennej geometri turbiny.
U mnie turbina jest bez zmiennej geometrii. Wersja 85koni

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Łukasz Sakowski. Specjalizuje się w całej grupie VW (teraz wjeżdża do niego mój nowy nabytek) i mega grube tematy ogarnia. Znam od lat i widziałem różne cuda. Bardzo rzetelny, uczciwy człowiek. Warsztat: Odrębna 4, Warszawa. 609 622 929.
Dzięki! Zakręcę do niego
Całkiem niedaleko ode mnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Sterownik silnika zwany komputerem, trzeba go od nowa zaprogramowac i wgrac nowa mape. Miałem taka sama akcje w jednym z transporterów, wydalem w ciul kasy na zajebistych nieudacznikow i problem wracal jak sraczka po chianti. Jeśli osprzęt jest wymieniony, pewny to ma dzialac, ale trzeba mieć jeszcze pewnosc ze kuny nie zezarły ci instalacji, bo to inna bajka i wtedy dopiero dzieja sie cuda niewidy. Sorry za pisownie, ale jestem w gorach a smyrofon to nie mój swiat.
Instalacja wygląda raczej nieżle.
A jakby podmienić cały sterownik? Wiem kto ma taki ze skasowanym immobilajzerem

Ostatnio edytowane przez PawelM. : 02.09.2018 o 17:05
tomekv4 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem