Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.07.2023, 00:47   #587
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,839
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 58 min 13 s
Domyślnie

Witam ponownie. Roczek minął jak z bata strzelił to i pomyślałem, że coś napiszę tutaj od siebie.

Przezornie przeczytałem kilka tematów na Forum, aby 'wyczuć' atmosferę, ale widać, że w niektórych wątkach niewiele się zmieniło.

Choć widzę, że kierowców EV przybyło chyba na Forum

No cóż: my dalej mamy 2 te same EV. Żona lizink przedłużyła o rok, bo powrotu do ICE nie widzi. Ja w kwietniu swój przedłużyłem o pół roku więc pod koniec września trzeba będzie ID.3 pożegnać. I co dalej?... Odpowiedź jest prosta następny EV. Jak na razie chodzi mi po głowie kupno (niestety 'na kreskę') następnego ID.3 tyle, że z większą baterią 77kWh (VW daje u nas teraz kredyt 0% na swoje EV) albo będzie lizink Tesli 3 LR RWD (to taki spec model ostatnio wypuszczony przeważnie dla sektora B2B).

Żona pracę zmieniała i w nowym miejscu ma darmowe ładowarki w pracy. U mnie w pracy ładowarki od dawna darmowe tylko rozbudowują bazę, bo zaczęło się ciężko z dostępnością robić (bo coraz więcej EV). Do 6 ładowarek 7kW obecnie dobudowuje się kilkanaście nowych 22kW (mam nadzieję, że też za friko).

Chciałem też zaraportować, że Afryką cały czas mogę wjechać do miasta.

Blackoutu żadnego przez ten ostatni rok nie miałem.

Ceny prądu nam od 1 lipca obniżyli.. a gazu jakoś kilka miechów wcześniej.

A ha i tegoż 1 lipca zmieniłem taryfę elektryczną na taką co to operator steruje kiedy się mi EV ma ładować (ja mu tylko mówię, że chcę np 80% baterii mieć naładowane do 05:00 rano). Oczywiście mam też stałe 6h taniej taryfy za 7,5 pensa (szczyt to 30 pensów) ale jak se operator stwierdzi, że taniej czy lepiej ładować w dzień to mi cenę szczytową zamienia na poza szczytem. Więc bywa że ponad pół dnia mam za 7 pensów. W trakcie podłączania ładowarki dostaje się notyfikację o przydzielonych slotach na ładowanie (jak np. poniżej):



W poniedziałek zakładają mi FV. Nie za dużą bo tylko 5kWp (tyle mi się tylko na dachu zmieści), a na jesieni dochodzi do tego magazyn energii ok. 10kWh

Chodzi mi też po głowie wykupienie takiej rejestracji spersonalizowanej ,



Pozdrawiam tych za i przeciw Może nawet coś skrobnę na Forumie od czasu do czasu
Załączone Grafiki
Typ pliku: png 1689159473753.png (365.2 KB, 111 wyświetleń)
Typ pliku: png OC02ATE_CarReg.png (1.49 MB, 112 wyświetleń)
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem