Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.05.2022, 13:13   #16
Farmer


Zarejestrowany: May 2022
Miasto: Oleśnica
Posty: 32
Motocykl: RD07
Przebieg: 41000
Farmer jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 20 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bohun Zobacz post
Na moim przykładzie:

Pacjent XT600Z 3aj

Wyjąłem silnik z ramy i oddałem do mechanika. Wymiana trybów 5 biegu i łożysk na wale i pierścieni. Po włożeniu do ramy i odpaleniu sprzęgło było sklejone. Przejeździłem tak z wciśnięta klamką sprzęgła w szutrach odkręcając manetkę cyklicznie. Po około 6 km puściło i już ładnie pracowało. Sprzęgło nie było wymieniane tylko złożone "dobre stare".

Moto odpalone na biegu i osiodłane w locie Biegi w górę w xt szły bez sprzęgła do 3 i na tym biegu "docierałem". Zalany olej Lux-10. Po 20km spuszczony i zalany prawidłowy olej. Na dzień dobry 270 km kierunek Kraków ładnie jechał.
Dzięki za info, tylko u mnie jest taka sytuacje, że nie można znaleźć luzu, trzeba to robić jadąc. Czasem jak luz się pojawi na kontrolce to i tak moto ciągnie. Więc trzeba myśleć o luzie już dojeżdżając, wtedy wskoczy.

Cytat:
Napisał KORNIK Zobacz post
Trochę to dziwne, było coś wymieniane oprócz regeneracji kosza?
Był robiony kosz, wymienione tarcze sprzęgłowe, przekładki, sprężyny. Jeszcze do tego doszła dzielona zębatka, ta ze sprężynkami po prawej stronie kosza. Ponoć dał troszkę dłuższe i mocniejsze sprężynki i polerował zadziory, które pojawiły się na wypustach, które trzymają te sprężynki. Ale ponoć ta zębatka nie ma nic wspólnego z wrzucaniem luzu. Ponoć to na 100% sklejone tarcze przez ravenol... Sam już nie wiem. Mam zrobić 500 km i jak się nie rozklei to ponownie rozbiórka i koszt robocizny po jego stronie a części po mojej.

Ostatnio edytowane przez wierny : 27.05.2022 o 03:29 Powód: Połączenie postów.
Farmer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem