Wątek: ID.3 1st
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.10.2020, 11:05   #9
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ja myślę, że całkiem niedługo, tylko nie tak, jak sobie większość wyobraża - złomujemy spaliniaki i wskakujemy do elektryków.
Po pierwsze najpierw najbogatsi, my w drugiej kolejności.
Po drugie najpierw miasta.
Po trzecie najpierw usługi transportu publicznego i najem krótkoterminowy.
Skąd to wiem? Bo to się już dzieje. Pamiętam, jakim szokiem dla mnie była liczba dużych tesli na taksówkach w 2015. Oczywiście w Amsterdamie, ale obstawiam, że wtedy widziałem ich więcej, niż w całej Polsce od tamtej pory. Dziś w Lizbonie bez najmniejszego problemu można złapać ubera eko, podjeżdża na ogół Zoe albo Leaf. Innogy w Warszawie tez by się obroniło, gdyby nie wzięli do floty absurdalnie drogich i słabych bmwi3, tylko właśnie Zoe albo leafy. Pewnie mało kto wie, ale nasz krajowy - już nie startup, triggo, w ogóle nie przewiduje produkcji na rynek indywidualny, tylko pod wypozyczalnie. Chłopaków trochę znam i nie jest to fancy-duper firma do wyciągania kasy z UE, tylko właśnie szukają kasy na otwarcie konkretnej fabryki, a triggo jeździ.

Moim zdaniem od prądu nie ma odwrotu, a zmiany zajdą wcześniej, niż nam się wydaje. 5 lat temu była tylko tesla i leaf, dzisiaj praktycznie każda duża marka ma w ofercie elektryka.
Oczywiście kibicuję też napędowi wodorowemu, tylko mysle sobie, ze bedziemy po mokrych drogach jezdzic

A ID3 straszny wariat jest.
  Odpowiedź z Cytowaniem