Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.01.2019, 15:16   #13
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,145
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 22 min 40 s
Domyślnie

Jak dobrze pamiętam to gwarancja na te lepsze panele jest 25 lat, więc do tego czasu nie powinno się nic z ogniwami dziać.
Z tego co rozmawiałem z handlowcem to nawet w przypadku instalacji z dopłatami zdarzało się w naszym kraju, że montowali używane panele z Niemiec aby ograniczyć koszty instalacji i one nadal były sprawne. A jak to w naszym kraju jest to raczej miały niezły przebieg i do PL jechały z odświeżeniem wyglądu na granicy

W temacie zaczynam się poruszać bo wydaje mi się z pierwszych kalkulacji, że inwestycja w FV jest dobrym posunięciem. Na tą chwilę trzyma mnie jeszcze remont dachu na gospodarczym, bo tam chciałbym je założyć.

Co jeszcze ważne: 8% VAT zapłacimy jak instalujemy na domu a 23% jak instalujemy FV na dachu budynku gospodarczego.

Znalazłem cytat z netu:
"Moduły fotowoltaiczne dobrej jakości, zanim zostaną wprowadzone na rynek są poddawane ścisłej kontroli oraz różnym testom, dlatego ich awaryjność jest bardzo niska. Producenci dają gwarancję od 10 do 15 lat na panele fotowoltaiczne oraz około 20 lat na spadek ich mocy w czasie (gwarantowane jest, iż w tym czasie spadek mocy nie będzie wyższy niż 20%; badania Instytutu Fraunhofera pokazują, iż w rzeczywistości ten spadek mocy jest niższy – ok 0,1-0,5%/rok)."

Tutaj jest dużo odpowiedzi na bazie projektu z dofinansowaniem: http://kornowac.gminazenergia.pl/pos...dawane-pytania

Ostatnio edytowane przez lukasz_vip : 30.01.2019 o 15:26
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem