Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.01.2019, 13:21   #8
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,151
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 38 s
Domyślnie

U mnie w mieście też był program instalacji FV ale zrezygnowałem z kilku powodów:
1. Cała instalacja przez pewien okres jest własnością miasta. Nie wolno ci nic z nią zrobić, a jak chcesz naprawić dach to wzywasz miasto do deinstalacji FV i ponownego jej założenia na twój koszt.
2. Dopłata wynosiła u nas 80% tj. w moim przypadku ja płaciłem 2 tys. zł a miasto dokładało 8tys. zł.
3. Najpierw porządny remont dachu na gospodarczym a później ewentualnie panele z dopłat.

Też się interesuję tematem ale bez dopłat i wygląda to tak:
są banki co dadzą ci kredyt na FV z nawet fajnymi warunkami. Zamiast płacić rachunki za prąd ty spłacasz kredyt przez 10 lat. Po 10lat fotowoltanika zaczyna zarabiać dla ciebie tj. nie masz rachunków za prąd jeżeli wyprodukujesz więcej niż zużyjesz.

Mnie firma z montażem wyceniła całość na 16tys. zł przy zużyciu rocznym coś 3000kWh-3500kWh.
Uwaga!!! 80% z tego co wyprodukujesz idzie na pokrycie twojego zużycia a 20% oddajesz Państwu za darmo.
NA FV nie da się zarabiać. Osoby fizyczne nie mogą sprzedawać do Tauronu energi elektrycznej.

Opłaty stałe dalej są stałe i je płacić musimy. FV może nam tylko zmniejszyć zużycie prądu.
lukasz_vip jest online   Odpowiedź z Cytowaniem