Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.04.2021, 17:51   #20
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Talking

A było już kiedyś o tym i jest filmik na Youtube
Nie pamietam w jakim języku, ale zbiornik też był
Hondy XR
Szlifowalo sie zbiornik drobnym papierem i pozniej podgrzewalo opalarka by drobne rysy po papierze sie zlaly w całość. Efekt byl dobry. Prawdobodobnie ten byl na tutejszym forum bo skad bym o tym wiedział?

Wrzucaj po niemiecku i angielsku
Google wyszuka teksty i Youtube
Text z google
Jest tego więcej

http://www.xr500only.com/home


Jak odnowić rzadkie tworzywa motocyklowe
Bardzo trudno mi było uzyskać ładne błotniki o odpowiednim kształcie i kolorze dla XR500R. Być może jestem wybredna, ale dla wielu restauratorów-majsterkowiczów jest to ryzyko zawodowe.

Kiedyś kupiłem tylny błotnik Maiera, ale okazało się, że nie ma on odpowiedniego kształtu i na pewno nie jest w odpowiednim kolorze. Niektórzy mogą uznać to za OK, ja nie, ale to ja.

Tylny błotnik Maier do XR500R

Niektórzy kupili te części XRR od DC Plastics . Słyszałem, że kolor jest bardzo zbliżony do koloru pomarańczowego z okresu, ale wykończenie nie jest zadowalające. Muszą też być wyposażone w śruby, nie do końca takie same jak oryginalne, ale mogą zadowolić niektórych (nie mnie). Jednak nigdy ich nie widziałem.

Kilka lat temu miałem w rękach raczej smutno wyglądający zbiornik paliwa XRR i pomyślałem „co do cholery, nie mogę tego pogorszyć”. Po sprawdzeniu, czy nie pozostały żadne opary benzyny (jedna dekada pustki załatwiła sprawę), (delikatnie) przyłożyłem do niej palnik butanowy i zobaczyłem, że kolor wraca, niektóre rysy znikają. Nie mając nic więcej do stracenia, próbowałem też trochę go zeszlifować, ale z niewielkim sukcesem, ale potem zbiornik wrócił do rozsądnego, bezwstydnego, użytecznego stanu, yay!

I wtedy odkryłem, że przywrócenie oryginalnych tworzyw sztucznych jest nie tylko możliwe, ale w rzeczywistości jest to łatwe. Musiałem tylko zmienić swoje nastawienie i po prostu uwierzyć, że to możliwe

Patrz na to:

Wideo YouTube


Wiesz już prawie wszystko, co trzeba wiedzieć.

Oto moja pierwsza szansa na to. Na osłonie reflektora XR500R z 1982 roku.

1982 Osłona reflektora XR500R przed renowacją

A po wielu, wielu, wielu godzinach szlifowania i polerowania ...

Osłona reflektora Honda XR500R po renowacji

Moje dodatkowe „skróty”:

Użyłem ostrza noża uniwersalnego, aby usunąć najbardziej utlenione części i spłaszczyć najgłębsze rysy.

Niektóre plamy były głęboko odbarwione, nałożyłem opalarkę i to przywróciło kolor. Zadziałało idealnie.

Nie wygładzałem go, dopóki nie nabrał super połysku, byłem zadowolony z prostego satynowego połysku.

Teraz pracuję nad błotnikami OEM i tymi panelami bocznymi OEM, które religijnie trzymałem i uważałem, że zostały uszkodzone na zawsze.

Miłego szlifowania! Wiele, wiele godzin ...


Oraz oryginalny muguard z 1981 XR500R z wyżłobieniami, blaknięciem słońca, dwiema warstwami farby (szczotkowanej!). Kiedyś i teraz (kliknij na zdjęcie poniżej, aby zobaczyć cały album).

Odrestaurowany przedni błotnik, XR500R 81-82
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem