Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.09.2022, 11:24   #1365
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Badziewie to jedno.

Ale jeśli spadł łańcuch poza kasetę to wiesz… wina nie jest po stronie shimano.
Zle ustawiony stoper lub podgięty hak.

Chcemy lekkie rowery to mamy zębatki z aluminium. Czy to nie jest pojebane?
Taka zębatka spokojnie może się pogiac jak spadnie łańcuch lub przy próbie jego wyjęcia - czasem jest konieczne zdjęcie kasety.

Co do pofalowania kasety to mam nadzieje ze nie piszesz o profilu zębów.

M
Matjas chłopaku,
hak, żeby był krzywy to rower musiałby upaść. Chyba, że jest tak ujowy, że się gnie od pędu powietrza jak rower jedzie na dachu auta.
Ogranicznik gdyby był żle ustawiony to przy kazdym wrzuceniu na największą koronkę łańcuch by spadał. A wszystko pięknie działało od samego rana, podjazd z wykorzystaniem koronek 1, 2 i 3 trwał dobrą godzinę. To sam się przestawił? Kolejna rzecz: gdyby stoper był źle ustawiony to łańcuch spadłby od razu po wrzuceniu i ruszeniu a nie po kilkuset metrach kiedy zaczęło się mocniejsze obciążenie.

Nie, nie pisze o profilu zębów tylko o tym, że zębatka jest pofalowana, wygięta w jednym miejscu w S-kę.

Informacja o tym, że zębatka się może pogiąć jak spadnie łańcuch albo przy próbie jego wyciągania - Czy Ty pracujesz w Shimano?

Natomiast jestem w stanie sobie wyobraźić, że jak jest z kiepskiego materiału a łańcuch przy 12 kasecie idzie na największej koronce mocno ze skosa, to może się wygiąć gdyż siła działająca z napędu jest o wielokroć większa niż ta gdybyś wyciągał łańcuch z pomiędzy szprych a kasety gołymi rękami.

Wkoorwia mnie to, co napisał aadamuss - jak masz znajmości to jakoś się da załatwić. A tak to, jak nie jesteś znanym blogerem czy inną gwiazdą, to spierdalaj na szczaw - takie jest podejście monopolisty.

Adam pisał o kasecie za 220 Eurasów, która miała być zajebista do e-mtb a po kilkuset kilometrach straciła zęby. To w takim razie to się nadaje do elektryków czy nie? Za co producent kasuje 220 €? Czy komuś pogubiły się zęby w zębatkach do moto? Dymanie klienta w branży rowerowej przechodzi wszelkie pojęcie.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem