Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.09.2022, 12:28   #1
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,748
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 45 min 44 s
Domyślnie Komplet turystyczny - tekstylny do max 2500 cebulionów?

Cześć,

temat taki a nie inny. Raz na parę lat zmieniam ciuchy motocyklowe. Pierwsze (Modeka Silas i jakieś spodnie modeka) służyły 7 lat, obecne Modeka Extremadura - też 7.

Czuję że czas na zmianę...ale mam mętlik. Absolutny max to 2,5k cebulionów, chętniej 2 a najchętniej jeszcze mniej

Wymagania:
- 3 warstwy (jeżdżę plis minus 0-13 stopni wszystkie warstwy, 14-23 tylko membrana, powyżej 25 bez membrany i podpinki)
- dobra - bardzo dobra wentylacja jak w Extremadura,
- super jakby był dopinany kołnierz jak w Extremadura,
- wygodne i do jazdy w temp 3-30 stopni.

Ogólnie nastawiłem się na:
- Modeka Panamericana
- RST Adventure
- .....nie mam pomysłu.

Mierzyłem RST - ciężka ale wygodna, leży idealnie. Niestety model X ma 2 warstwy tzn membrana jest z podpinką i mi się to nie podoba. Bardzo sztywna i ciężka dość. Gdyby miała 3 warstwy jak poprzedni model to bym kupił wczoraj w sklepie. 2 warstwy to dokupowanie jakiejś membrany czy czegoś takiego...nie podoba mnie się to zbyt ale może ktoś mnie olśni co zyskuję (poza tym że wygoda i nic się nie przesuwa, fakt)

Rebelhorn Patrol - jakoś niezbyt wygodna i w chusteczkę ciężka. Ciasne rękawy!

Wiem że są różne inne marki, Rebelhorn Cubby, tania i ciekawa się zdaje. Może coś podpowiecie, motocykli miałem 20 w życiu ale ciuchy moto to dla mnie jeden zakup na prawie dekadę no i dotychczas z zadowoleniem Modeka. Kompletnie nie chce mi się doktoryzować z tematu a jak oglądam i czytam to głupieję. Chętnie bym pozostał przy marce a najchętniej przy tej Extremadura ale niestety, nie produkowana i nie znalazłem nigdzie leżaków magazynowych.

Temat nie jest pilny, zakupy planuję jesień/zima. Dla żony też coś - tylko nie RST ADV bo miała i było to ciężki i sztywne. Kompletnie jej nie podeszło, wcześniej jeździła w Modece.

Aha, nie pisać mi tu o Klim, Rukka, BMW itp. Nie ta cena, nie moje potrzeby.

Rzecz jasna, planuję nowe ciuchy, nie używki.

Pozdro
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem