Wątek: manetka gazu
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.09.2022, 08:57   #1
grot
 
grot's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2021
Miasto: kielce
Posty: 51
Motocykl: RD07
grot jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 12 godz 12 min 31 s
Domyślnie manetka gazu

honda xrv 750, rd7a
pojawił się dziwny jak dla mnie problem, otóż od około 3 tygodni, podczas redukcji biegów w trakcie energicznego odkręcania manetki (tz. przegazówka dla płynnej redukcji biegu), 5/4 bieg jest ok, 4/3 jest ok a przy 3/2 rolgaz nie pracuje.., czuje pod dłonią na manetce tak jak gdyby się zerwała linka gazu.., takie wrażenie odczepienia, wypięcia.., przy ponownym odkręceniu manetki obroty ponownie są, cała ta opisana operacja ma miejsce przy wciśniętej klamce sprzęgła. Dodam, że zdarza się to w trakcie dość dynamicznej jazdy, i prawie zawsze jak jest wjazd na rondo połączone z szybką utratą prędkości i oczywiście redukcją biegów. Dodam, że całe to zjawisko zdarza się sporadycznie.. zdarzyło się 3-4 razy.. dlatego nie przywiązywałem do tego wagi.. jednak dalej tak jest, wczoraj znowu po przegazowywaniu dla redukcji 3/2 uczucie jakby się wypinała linka gazu.
Zrobiłem w tym sezonie ok. 4 tyś, a od około 800km coś się z tym rolgazem dzieje.
Gaźniki były czyszczone, regulacja zaworów była, manetkę z rolgazem czyściłem i smarowałem.
grot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem