Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.03.2022, 13:08   #8
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 56 min 37 s
Domyślnie

dawid8210: Projekt w kompie jest praktycznie zgodny z tym co chcę zrobić. Nie wszystkie rzeczy chciało mi się mierzyć super dokładnie (na przykład szerokość suwnic, nie wiedziałem że skrzynki mają o 2mm mniej jak w opisie i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy się znajdzie). Jakbym kupił i dociął wszystko na pewniaka to mogłoby zabraknąć gdzieś kilku milimetrów, a skrzynki by mi teraz latały ze sporym luzem.

Wydumałem sobie wysokość stołu na ~90cm. W kompie łatwiej było zrobić/modyfikować/zobrazować układ skrzynek, ilość, ich wysokości. Tak samo sprawdziłem system poziomowania stołu i kółka, na których będzie jeździć po opuszczeniu stołu. Po nałożeniu podstawy frezarki na stolik sprawdziłem gdzie wypadną śruby.

Plus posiadania tego w kompie jest taki, że w trakcie pracy aktualizuję sobie wymiar jednej skrzyneczki i wszystkie inne poprawiają mi się same. Można też zaglądnąć w każde miejsce. A to co wcześniej było namalowane z grubsza i mniej istotne - dopracowywywuję.

To jest drugi model (nie licząc kilku szkiców na kartce), pierwszy okazał się nie do końca przemyślany i wyszło mi to właśnie podczas robienia modelu 3D. Przy tym uznałem, że już powinien być ok i można go zacząć produkować.


Lis: No i prawda z tym materiałem. Łatwo sobie podliczyć wszystkie elementy, zsumować i po cięciu okazuje sie, że odpadu zostało tyle co nic
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem