Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.02.2019, 20:40   #39
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,033
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 53 min 8 s
Domyślnie

Projekt Z7 to faktycznie jeden z prostszych budynków i cena 400.000 zł. brutto za taki stan jak oferują to dla mnie osobiście kosmos, zresztą podobnie jak badanie gruntu przy budynku parterowym o powierzchni niespełna 101 m2 zabudowy /to nie bunkier z żelbetu o fafnastu kondygnacjach więc jeśli wykonasz tradycyjny fundament czy płytę o zakładanych dla projektu parametrach nic się nie zawali/. Projekt zakłada tradycyjne materiały jak beton komórkowy, ceramika czy silikaty ale wykonać po adaptacji można w dowolnej technice. Osobiście taki domek bym budował w tradycyjnej z betonu komórkowego, na zwykłych nieco podniesionych fundamentach /pisałeś coś o wysokich wodach gruntowych/ przy precyzyjnym zachowaniu ciągłości izolacji poziomej i maksymalnym ale jednak zdroworozsądkowym ociepleniu styropianowym /podłoga, ściany, strop - zwróć uwagę, że w tym projekcie strop może być "na wiązarach" czyli ocieplenie wełną co w/g mnie jest super kwestią dla klimatu w budynku/. Czy dachówka to nie wiem, zależy co kto lubi, dobra blacha też nie jest zła. Ogrzewanie elektryczne i to jak najprostsze bo przy takiej małej kubaturze niewiele na nowinkach oszczędzisz a kasy furę wydasz, wentylacja też bez przesady chyba że będziesz całą jesień bigosy gotował i przetwory dla całej rodziny robił to mechaniczna ma uzasadnienie. Problem to ekipa ale wszystko się da jak się poszuka - myślę, że przy dobrej logistyce taki dom zaczynasz w kwietniu i wprowadzasz się na święta w grudniu bez specjalnej napinki a z ceny stanu zaproponowanego w wycenie zostanie na nowego full wypasionego wodniaka i niezła parapetówę.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 13.02.2019 o 21:08
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem