Wątek: Zakup roweru
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.04.2024, 11:28   #94
Wentylek


Zarejestrowany: Apr 2024
Posty: 3
Motocykl: RD03
Wentylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 30 min 24 s
Question

Hej, mam nadzieję, że wątek jeszcze nie umarł całkowicie bo szukam opinii. Zanim wykończą mnie korki, planuję zacząć śmigać na rowerze do pracy - ok. 5 km w jedną stronę. Wiem, że dystans jest to żaden, aczkolwiek większość mojej trasy leci pod górkę. Średnio mi się widzi wpadać do biura mokra jak szczur, a mycia i przebierania wolałabym uniknąć. Stąd pomysł, by kupić rower elektryczny. Mogłabym dopomóc sobie silnikiem w tych najtrudniejszych momentach, a resztę spokojnie popedałuję. Jedno mnie tylko martwi - cena tych rowerów. Nie ukrywam, że będzie to dla mnie spory wydatek. Czy opłaca się kupować nowy rower, czy lepiej używany? Czy mogę mieć zaufanie do używanego akumulatora? Nie znam się na tym i nie chciałabym mieć co chwilę problemu z zakupionym sprzętem. Czy ładowanie nie jest męczące? Jeśli chodzi o ciężar to nie ma wielkiego znaczenia, bo mam windę w bloku itd. Ja ważę 60 kg to chyba też ważne. Czytałam wątek, ale ceny rowerów też trochę się zmienily na przełomie lat, wiec może ktoś jest na bieżąco i coś mi podpowie Pozdrawiam.
Wentylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem