Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.08.2023, 14:09   #60
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 547
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 3 godz 27 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Panowie tylko bez gównoburzy w tak ważnym temacie jak wałek !!! Please

Proszę nie pisać, że siły przenoszą dwie śrubki M6 od płytki zabezpieczającej, bo mnie bolą zęby jak czytam



Co do przeróbki wałka?

Śruba centralna? Trzeba by policzyć jak bardzo będzie osłabiony wałek po wywierceniu otworu (fi ile ?) Wolałbym gwint zewnętrzny na nakrętkę.

Nie jestem do końca przekonany, czy to na dłuższy przebieg da radę (XRV pałowane i topione w wodzie)

O samym wykonaniu wiercenia i gwintowania otworu na motocyklu dla wielu będzie to chyba ponad siły......



Zalety? Zębatka dojdzie do końca wałka. Ok oprze się o wypłycenia na końcach wielowypustu i co dalej? Szybko to się wyrobi i trzeba by znowu dokręcać śrubę. Dosunięta zębatka do końca wałka zmienia geometrię z łańcuchem. Napęd będzie po skosie i będzie wycierał boczną powierzchnie zębów.



Ja dalej nie zmieniam zdania, że głównym złem jest woda która zamienia w korozje współpracujące powierzchnie przenoszące moment. Klej odcina ten proces, a przy okazji skuteczne kasuje luz.



Znalazłem takie zdjęcia. Czy to właśnie nie jest porównanie wałka od "szadoła"?
W celu zachowania osiowości względem tylnej zębatki przednią odwróciłem wybrzuszeniem do silnika ,przy końcu frezu jest naturalny stożek które nie pozwoli na wyrobienie się czy jaki kolwiek luz. Tak samo jak w motocyklach które mają takie rozwiązanie fabrycznie. Po dwóch sezonach nie widać zwiększonych oznak zużycia ( Dla teoretyka od maszyn) żadne śrubki się nie wkręciły, nie obcięły wałek się nie ukręcił i żadne zwierzę nie ucierpiało podczas testów praktycznych 😉 Do wiercenia trzeba mieć pewną rękę to fakt . Przewiercenie w takim Paździochu kosztuje 100 PLN a remont 5000 dla mnie jest koszt efekt , każdy niech sobie sam decyduje .mam ten komfort w życiu że nic nikomu nie muszę udowadniać

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem