Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.08.2023, 13:09   #57
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,740
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 godz 28 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Brzeszczot Zobacz post
Zrobiłem we własnych motocyklach działa i nie teoretyzuje jak gość obrzucający gównem innych użytkowników forum który ma za hobby mechanikę maszyn i zagadnienia z nią związane 😉
Panowie tylko bez gównoburzy w tak ważnym temacie jak wałek !!! Please
Proszę nie pisać, że siły przenoszą dwie śrubki M6 od płytki zabezpieczającej, bo mnie bolą zęby jak czytam

Co do przeróbki wałka?
Śruba centralna? Trzeba by policzyć jak bardzo będzie osłabiony wałek po wywierceniu otworu (fi ile ?) Wolałbym gwint zewnętrzny na nakrętkę.
Nie jestem do końca przekonany, czy to na dłuższy przebieg da radę (XRV pałowane i topione w wodzie)
O samym wykonaniu wiercenia i gwintowania otworu na motocyklu dla wielu będzie to chyba ponad siły......

Zalety? Zębatka dojdzie do końca wałka. Ok oprze się o wypłycenia na końcach wielowypustu i co dalej? Szybko to się wyrobi i trzeba by znowu dokręcać śrubę. Dosunięta zębatka do końca wałka zmienia geometrię z łańcuchem. Napęd będzie po skosie i będzie wycierał boczną powierzchnie zębów.

Ja dalej nie zmieniam zdania, że głównym złem jest woda która zamienia w korozje współpracujące powierzchnie przenoszące moment. Klej odcina ten proces, a przy okazji skuteczne kasuje luz.

Znalazłem takie zdjęcia. Czy to właśnie nie jest porównanie wałka od "szadoła"?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1 (4).jpg (817.0 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 1 (1).jpg (394.4 KB, 16 wyświetleń)
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem