Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.02.2023, 13:28   #87
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,764
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 14 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jabolos Zobacz post
@zimny one głównie różnią się maksymalnym prądem ładowania, a co za tym idzie te z większym amperażem obsłużą większe akumulatory i naładują je szybciej. Ważne, aby akumulatora nie ładować za dużym prądem i dobierać go do pojemności aku. (przyjmuje się, że maksymalny prąd ładowania nie powinien przekroczyć 1/10 pojemności, czyli np. akumulator 100 Ah nie powinien był ładowany prądem większym niż 10 A).
Dzięki - to wiem. Ja mam osobowe auta, takie zwykłe i motocykl. Więc nic więcej niż 5A mi nie potrzeba.

CTEK 5.0 - wszystko ma i umie, poza gęstością elektrolitu i obsługi li-ion. Tańszy, tańsze akcesoria.

NOCO 5 - też wszystko ma i umie, ma gęstość elektrolitu, obsługę li-jon. Droższy, droższe akcesoria.

Jeśli mnie najdzie na coś takiego to fakt, chciałbym to kupować 1 raz. Ale też nie chcę dopłacać za funkcje które zupełnie mi się nie przydadzą, tylko po to aby je mieć.

Czy dla kogoś kto miał stosunek do aku w stylu: kręci i odpala, kur.... nie kręci to ta gęstość elektrolitu i to żeby prostownik to robił to jest istotne?

Nurtuje mnie dlaczego tak wypasione sprzęty nie mają nawet prostego wyświetlacza który mają marketówki za 60zł czy mój Oxford 900... Tak żeby wiedzieć co się dzieje.

Mam dość drogą Yuasę w motorku, która ma 1,5 roku - to może coś jej podłączę. Póki co podpiąłęm oxforda, doładował i podaje jakieś 200mAh. Czyli takie podtrzymanie.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem