Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.02.2023, 08:38   #49
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,763
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 19 godz 49 min 23 s
Domyślnie

Ja rozumiem że można być fanem (żeby nie powiedzieć fanboy'em czy fanatykiem) CTEKa. No i wtedy to sprzęt jedyny słuszny. Niemniej widać że to bdb sprzęty - to jest ustalone i wygląda na to że jak przyjdzie czas - kupię CTEKa tego MXS5 którego Dubel wskazał. Zdaje się naprawdę optymalny i wszystko umiejący. Ciut drogi ale na lata - więc kupuje się raz.


Wiem że można być skrywanym pasjonatem EV i podłączać na noce przez cały rok moto do gniazdka...

...ale ja tego to nie bardzo kumam. Po co niby podpinać prostownik na cały rok do aku? Albo jestem gamoń i przez te kilkanaście lat z motocyklami nie ogarnąłem że robię coś źle albo po prostu nie poczułem tej frajdy jak moto do gniazdka podłączone jest Taki duch EV, może coś w tym jest

Wiem oczywiście że chodzi o tzw. podtrzymanie - ale jak aku jest sprawne i nie trzymane na mrozie to przecież spokojnie przezimuje. Motocykli miałem wiele, aku były w różnym stanie ale nigdy problemów z tego tytułu - raz na miesiąc lub dwa zimą doładowuję i tyle. Co innego jak mi trampek ładował 15,5V i elektrolit wyparował, ale to już inna inszość, hondowska przypadłość. Od tego momentu w każdym moto mam wyświetlacz napięcia.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem