Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.10.2022, 08:58   #65
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,401
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 10 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mazeniak Zobacz post
Rolek, od dawna NIGDZIE nie idzie wyemigrować, żeby było słodziej.
Ale na wschodzie na szczęście jeszcze da się negocjować, nawet jak Cię kazachskie milicjaniery na kamerę złapią - a uwierz mi, że mają dużo lepsze metody łapania niż nasi, potrafią dokumentować w locie z dość dużej odległości jadąc z naprzeciwka. A gości (zagraniczniaków) złapanych na fotoradary (np. w Astanie, gdzie w centrum jest zylion znaków z ograniczeniem do 40, średnio co 100m nad głównymi arteriami nad każdym pasem i równie często fotoradary) podejrzewam, że traktują... jak gości. Z moją częstotliwością pstryknięć już dawno powinni mi skasować grata na granicy za fotki (przekraczałem granicę kazachską naście razy w te i we wte).
Generalnie za Wołgą łapali mnie dziesiątki (jeśli nie więcej niż sto) razy. Za notoryczny brak pasów, świateł i prędkość. I tylko cztery razy zapłaciłem cokolwiek (2x w TJK, 2x w KZH) - najwyższa płatność nie przekroczyła po przeliczeniu 40 złotych, najniższa ok. 12 zł (widziałem kazachski taryfikator - zaczyna się od ok. 800zł).
Taki to ten wschód.

Tu, za zachodzie, niestety mamy mocno szczelny system, aczkolwiek kumpel, który co roku jeździ na Węgry i nagminnie olewa winietę, do tej pory nic nie dostał (w tym roku nie był). Może dlatego, że ma starego Golfa dwójkę i go w ramach ochrony zabytków traktują ulgowo :] Ale obstawiam, że dlatego, że do tej pory jeździł autostradą, gdzie nie było automatycznych kamer, tylko na wyjeździe z autostrady stało czasem auto z kamerą - automatyczne pojawiły się ostatnio wraz z otwarciem odcinka ze Słowacji do Miszkolca. A z automatami nie podyskutujesz.

Wracając do Madziarów - uważać należy szczególnie na wyjeździe z miast, bo niby wyjeżdżasz i już jesteś poza miastem, ale przed samym końcem zabudowanego mają ustawione fotoradary - po to by kroić właśnie takich, co już się rozpędzają. A oni mają nieoznakowane fotoradary. Mnie capnął kiedyś jeden taki na wyjeździe z Nyiregyhazy w kierunku na Tokaj.
Na szczęście taki wyjazdowy fotoradar na motocykl nie działa
mdxmd jest online   Odpowiedź z Cytowaniem